Początkujący gitarzysta i kupno gitary akustycznej

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Zamierzam kupić gitarę akustyczną. Jestem raczej początkujący jeśli chodzi o gre na gitarze, dlatego mam zamiar przeznaczyć na to ok. 400 zł. Chciałbym jednak żeby gitara była warta swojej ceny (wiem że to nie dużo jeśli chodzi o gitary), dlatego zwracam się do was z prośbą o podanie jakiś propozycji, które wydają wam się dobre.

Przy okazji, chciałbym jeszcze kupić kapodaster (inne 'przyrządy' do gitar posiadam). Też jeśli można proszę o linki do jakiegoś dobrego kapodastra.




Ps. Jeśli jest tutaj jakiś gitarzysta i mógłby (miał ochotę i chęci :p) dać mi kilka wskazówek w dalszej drodze z gitarą... Byłbym wdzięczny za wiadomości pw. :]
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Jak znasz kogoś kto zajmuje się gitarami m.in. naucza, możesz zapytać czy nie załatwiłby ci jakiejś używki. Sam wzbraniałem się przed używanymi, jednak znajomy mi taką załatwił i jestem zadowolony. Świetnie trzyma strój ponad tydzień.

Jak się uprzesz na nową to najlepiej dozbieraj do Yamahy f310. Taki bardziej pewny model.

Co do kapodastra - nie sądzę aby ci się tak bardzo przydał na początku. Takich za 3 dychy nie za bardzo się opłaca kupować, bo są nietrwałe. Te kilka dych lepiej przeznaczyć na zakup tej gitary, a potem myśleć o reszcie.
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Na początek polecał bym gitarę klasyczną.Daje znacznie więcej możliwości i satysfakcji niż akustyk,który służy w zasadzie do akompaniamentu a nie do grania.
Nauka gry za pomocą chwytów to jak nauka czytania wyrazów na podstawie ich wyglądu bez znajomości liter/nut/.Można zapamiętać wygląd kilku wyrazów,ale książki sie w ten sposób nie przeczyta.Nuty to podstawa.
Gitara klasyczna doskonale wyrabia technikę obu rąk i słuch muzyczny.Do akustyka zawsze możesz wrócić,ale znając życie,jak spróbujesz klasyka to nie wrócisz:).,,Najwięksi,,od niej zaczynali.
 
Do góry