Pochodzenie, Nasze korzenie

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Chociaz jestesmy Polakami i czujemy sie nimi bo urodzilismy sie w Polsce nie zawsze do końca musimy nimi być. No właśnie . Napewno wielu z was zastanawiało sie jakie ma korzenie ciekawe czego sie doszukaliście. I czy sądzicie że dziwne zbiegi okoliczności np. miłośc do jakiegos państwa może oznaczać że nasze korzenie moga sięgać własnie tam? Ja sądze że tak. Cały czas poszukuję swoich korzeni częśc juz znalazłam :D
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Ja wiem, że moi przodkowie pochodzili z Wołynia (dzisiaj Ukraina). Zostali z tamtąd wypędzeni za jawny opór przeciwko polityce carycy Katarzyny II
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Ja tak daleko jeszcze nie dosiegnęłam , ale wiem że moje korzenie wywodzą się z Deutschland ( Niemcy) i Italy (Włochy) :D i to nie tak daleko jakieś 3 pokolenia w stecz:D
 

Lena_Russian_Girl

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Norge ;)
u mnie mama mojej mamy jest z Ukrainy.
Wiec taka czysta polka nie jestm :p
Co do reszty rodziny to nie mam pojecia, bo nigdy specjalnie sie nie dowiadywalam ;)
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Każdy ma jakieś tam, kiedyś dawno temu, korzenie w innych nacjach. Dlatego śmieszą mnie "czystej krwi polacy", którzy zapewne nieraz mają w żyłach więcej żydowskiej krwi niż niejeden Żyd.

Masaz rację...Może gdyby tych róznych rozbiorów i wojen nie było... Moim zdaniem połowa niemców ma polskie pochodzenie tylko sie do tego nie przyznają he he :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
moja rodzina to Polacy z dziada pradziada, a choćby już coś miało być, to moge być szczęśliwy że to na pewno nie żydowska krew, jakoś genetyczne u mnie jest że żydów nie lubimy :)
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
moja rodzina to Polacy z dziada pradziada, a choćby już coś miało być, to moge być szczęśliwy że to na pewno nie żydowska krew, jakoś genetyczne u mnie jest że żydów nie lubimy :)

buahahha xD Gen na nielubienie Żyda xD Jak nic za miesiąc "Scientific American" o tym napisze :lol:

Padłam.
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
Ja ostatnio poznawalam z rodzicami korzenie od strony mamy. ale tylko jej dziadkow czyli moich pradziadkow. Jak narazie wyszlo ze jestem Polka z krwi i kosci. Ale ostatnio lekarz mi powiedzial ze nie mam polskiej urody... hmm... wiec poszukiwania trwaja dalej...
A jesli chodzi od strony taty wiem ze moje nazwisko wywodzi sie z Jadowa.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
moja rodzina to Polacy z dziada pradziada, a choćby już coś miało być, to moge być szczęśliwy że to na pewno nie żydowska krew, jakoś genetyczne u mnie jest że żydów nie lubimy :)

We mnie płynie bardziej Niemiecka niż Polska czy Włoska krew :D ( te bardziej porówni) Ale do żydów nic nie mam, pomijając fakt że gustuję w niebieskookich i wysokich, szczupłych facetach he he he. Pozatym jestem bardzo tolerancyjna chyba :D
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
We mnie płynie bardziej Niemiecka niż Polska czy Włoska krew :D ( te bardziej porówni) Ale do żydów nic nie mam, pomijając fakt że gustuję w niebieskookich i wysokich, szczupłych facetach he he he. Pozatym jestem bardzo tolerancyjna chyba :D

Aj... ja właśnie wolę ciemne włosy i oczka :sexy:
 

Marzena Grunau

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
178
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z wielkopolski
Ostatnio tez zainteresowalam sie moimi przodkami.
Ze strony mamy to sami polacy od kilku pokolen (dalej nie dotarlam).
Za to ze strony taty odkrylam niemieckie korzenie. Moj pra pra dziadek sprowadzil rodzine do polski. Przed tym wszystcy jego przodkowie mieszkali w Niemczech.
Z tego wlasnie powodu nosze niemieckie nazwisko.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Aj... ja właśnie wolę ciemne włosy i oczka :sexy:

Czyli typowy Włoch :sexy:


Ostatnio tez zainteresowalam sie moimi przodkami.
Ze strony mamy to sami polacy od kilku pokolen (dalej nie dotarlam).
Za to ze strony taty odkrylam niemieckie korzenie. Moj pra pra dziadek sprowadzil rodzine do polski. Przed tym wszystcy jego przodkowie mieszkali w Niemczech.
Z tego wlasnie powodu nosze niemieckie nazwisko.

Witaj w klubie:) Tylko ja niemieckie korzenie mam z obydwu stron, a z jednej z tych stron jeszcze dodadkowo Włoskie :p
 
Do góry