Po co Bóg stworzył świat

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Według KrK Bóg stworzył świat nie dla człowieka a dla Swojej Chwały.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Według KrK Bóg stworzył świat nie dla człowieka a dla Swojej Chwały.
Bo to prawda. Zakładając teorię kreacjonizmu, Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Dla tegoż człowieka, kolejno przedtem stworzył świat. Stworzył mu pożywienie w roślinach i zwierzętach, stworzyl nature, by człowiek nie był na świecie samotny. Mężczyźnie stworzył kobietę. Stwarzając świat idealnym po każdy szczegół, Bóg rzeczywiście ukazał swoją wielkość i niesamowitą mądrość. Dopracował każdy szczegół - nic na świecie nie istnieje bez powodu. Za to należy Mu się wielka chwała.
 
L

ldreamer

Guest
Bo to prawda. Zakładając teorię kreacjonizmu, Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Dla tegoż człowieka, kolejno przedtem stworzył świat. Stworzył mu pożywienie w roślinach i zwierzętach, stworzyl nature, by człowiek nie był na świecie samotny. Mężczyźnie stworzył kobietę. Stwarzając świat idealnym po każdy szczegół, Bóg rzeczywiście ukazał swoją wielkość i niesamowitą mądrość. Dopracował każdy szczegół - nic na świecie nie istnieje bez powodu. Za to należy Mu się wielka chwała.
w takim razie jest egoistą.

Ty chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale istoty doskonałe, nawet doskonali ludzie, nie potrzebują chwały i nawet jej nie chcą. To się nazywa oderwanie od ego :)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Oj tam marudzicie
jak ktos nie bedzie chwalil Boga to Bog plakac nie bedzie
wszystko co robimy na ziemi : dobre uczynki,modlitwa,Kosciol itp. to robimy dla siebie bysmy TO MY nawiazali z Bogiem dobre relacje a nie zeby Bogu sie polepszylo !
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Aby patrzeć jak ludzie się nawzajem niszczą , zabijają , to jest tylko gra . Zresztą i tak wszyscy się wykończą nawzajem to nie widzę również sensu .
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Istota doskonała nie ma żadnych potrzeb. Więc albo świat jest tworem istoty niedoskonałej, albo istota doskonała nie jest stwórcą świata.
 

omen1605

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
209
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
JEDYNYM DOWODEM NA ISTNIENIE BOGA JEST FAKT, ŻE NIE MOŻNA
UDOWODNIĆ ŻE GO NIE MA".
A w drugą stronę?
daj mi dowód, że Bóg Istnieje..
 
L

ldreamer

Guest
"Dobroć Boża skłania Go do stwarzania"/ pierwsze zdanie określiło wartość tego tekstu.
Przepraszam bardzo, słodka Armusieńko, ale raczej uznam że twój bóg jest szatanem i to jego nienawiść skłoniła do stworzenia nas.
WIesz dlaczego? dlatego że cierpimy
dlatego że kur** tracimy ludzi na których nam zależy, dlatego że "dobrych ludzi" jest coraz mniej a jeszcze mniej inteligentnych i świadomych.
Ludzie stają się marionetkami i żyją w strachu.

TEN ŚWIAT JEST ŻAŁOSNY.

tak, ja mam szczęśliwe życie, co nie przesłania mi obrazu na świat. WOjny , głód, kalectwo, religijne potyczki i milion innych absurdów, do istnienia których bóg nie powinien był dopuścić, jeśli jest taki jakim go nazywacie.

wniosek prosty: albo Bóg jest sadystą, albo jest waszym urojeniem.

zdanie odemnie: Bóg nie istnieje
przepraszam za tą dawke gniewu ale dołują mnie katolickie gadki o dobroci ich bozi ;]
pozdrawiam
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
twój bóg jest szatanem i to jego nienawiść skłoniła do stworzenia nas.
Moj Bog jest miloscia ;)
WIesz dlaczego? dlatego że cierpimy
Cierpienie moze byc owocne i doprowadzic nas do szczescia
dlatego że kur** tracimy ludzi na których nam zależy, dlatego że "dobrych ludzi" jest coraz mniej a jeszcze mniej inteligentnych i świadomych.
Ludzie stają się marionetkami i żyją w strachu.
To ze swiat sie psuje to jest nasza wina,to my odpowiadamy odpowiedzialnosc za kazdy czyn,a skutki sa tego rozne..
A to ze ludzie umieraja.. smierc to ukojenie wg mnie ;) i sie jej nie boje
TEN ŚWIAT JEST ŻAŁOSNY.
Swiat jest pelny blogoslawienst i przeklenstw

WOjny , głód, kalectwo, religijne potyczki i milion innych absurdów, do istnienia których bóg nie powinien był dopuścić, jeśli jest taki jakim go nazywacie.
Taa? a to czemu? to kurna Boga wina ze my nie dajemy glodnym jesc? ze to my wywolujemy konflikty ?
:cenzura: mnie jak ktos za wlasny idiotyzm obwinia Boga
wniosek prosty: albo Bóg jest sadystą, albo jest waszym urojeniem.
Osz cholera,a pomysl ile ludzi na swiecie wierzy w Boga
wychodzi na to ze jestesmy wiekszosc chorzy psychicznie..
 
L

ldreamer

Guest
1.Cierpienie moze byc owocne i doprowadzic nas do szczescia

2.To ze swiat sie psuje to jest nasza wina,to my odpowiadamy odpowiedzialnosc za kazdy czyn,a skutki sa tego rozne..
A to ze ludzie umieraja.. smierc to ukojenie wg mnie ;) i sie jej nie boje

3.Swiat jest pelny blogoslawienst i przeklenstw


4.Taa? a to czemu? to kurna Boga wina ze my nie dajemy glodnym jesc? ze to my wywolujemy konflikty ?
:cenzura: mnie jak ktos za wlasny idiotyzm obwinia Boga

Osz cholera,a pomysl ile ludzi na swiecie wierzy w Boga
wychodzi na to ze jestesmy wiekszosc chorzy psychicznie..
1. tak? dawaj przyjde i utnę Ci rękę. dojdziesz dzięki temu do szczęścia? jaki wyda owoc?

2. ale bóg pozwala na cierpienie.
też nie boje sie śmierci ale naturalnej głupiej śmierci od kulki boje sie bo nie chce odchodzić za wcześnie

3. ambitny tekścik. zostaw dla księdza.

4.A CZYJA TO WINA ŻE DZIECKO RODZI SIĘ SKALECZONE DO KONCA ŻYCIA< :cenzura:A??

5. wychodzi na to że ludzie to owce. wiadomo to nie od dzisiaj i nie od dzisiaj zdaje sobie sprawę z tego, jak żałosne jest życie w strachu.

Taa? a to czemu? to kurna Boga wina ze my nie dajemy glodnym jesc? ze to my wywolujemy konflikty ?
:cenzura: mnie jak ktos za wlasny idiotyzm obwinia Boga
idiotyzmem jest wiesz co?
kiedy ci sie szczęści, stwierdzasz że sprzyja ci bóg
jak nie, stwierdzasz że coś spieprzyłaś. To się nazywa choroba psychiczna, urojenie, błędne przekonanie.

szkoda czasu na takie gadanie ;]
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Divinier czy doskonalosc wiarze sie z brakiem emocji?To buddyzmem zalatuje.
Chwala jak ludzie maja zywic dla Boga nie jest Bogu potrzebna ona jest nam ludziom nieodzowna.Bog sie tym nie karmi,#
Mysle ze czlowiek i swiat to w jakis sposob opowiednik dziecka dla rodzica.
Idreamer jedna mala uwaga takiego swiata nie stworzyl Bog.Swiat sie zdegenerowal skutkiem zlego wyboru na poczatku swego istnienia.
 
L

ldreamer

Guest
Divinier czy doskonalosc wiarze sie z brakiem emocji?To buddyzmem zalatuje.
Chwala jak ludzie maja zywic dla Boga nie jest Bogu potrzebna ona jest nam ludziom nieodzowna.Bog sie tym nie karmi,#
Mysle ze czlowiek i swiat to w jakis sposob opowiednik dziecka dla rodzica.
Idreamer jedna mala uwaga takiego swiata nie stworzyl Bog.Swiat sie zdegenerowal skutkiem zlego wyboru na poczatku swego istnienia.

nie z brakiem emocji tylko z korzystnym manipulowaniem emocjami, dlatego że tak samo one jak nasz umysł, są do opanowania. i można z tego czerpać radość, niemal całkowicie izolując się od cierpień. WIąże się to z pozbyciem się własnych pragnień :) tak się stajemy doskonali. Pragnienia przestają mieć znaczenie, pozostają tylko czyny a stan umysłu jest stabilny. Brak strachu, cierpienia, bólu, tylko ciepło wewnętrzne. To jest nirvana :)

heh dobrze słuchaj tego.

" No wspaniale, oto moje dzieło, świat wspaniały i doskonały w każdym wymiarze"- mówi Bóg
druga wojna światowa.
" to nie moja wina, że ci ludzie są chorzy! to wcale nie moja wina że zadają sobie cierpienia i zabijają się nawzajem. Ja dałem im wielki dar jakim jest życie i dobrze zrobiłem, to nie moja wina!! <bezradny>" xD

tyle warte są wasze wierzenia :) tyle co wiara w konia na wrotkach :p
http://www.drugadroga.com/blog/archiwa/200...ia-na-wrotkach/
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
1. tak? dawaj przyjde i utnę Ci rękę. dojdziesz dzięki temu do szczęścia? jaki wyda owoc?
Ale cierpimy czesto przez wlasne bledy,cierpienie jest nieodlaczona czescia naszego zycia

ale bóg pozwala na cierpienie.
też nie boje sie śmierci ale naturalnej głupiej śmierci od kulki boje sie bo nie chce odchodzić za wcześnie
Bog ''Zabiera ludzi i twarze by nas nauczyć
że śmierć chodzi z życiem w parze''

4.A CZYJA TO WINA ŻE DZIECKO RODZI SIĘ SKALECZONE DO KONCA ŻYCIA< :cenzura:A??
Boga? Zauwaz ze te dzieci sa madrzejsze od tych ''normalnych''
Moze po to sie rodza takie dzieci by :cenzura: pesymisci dostrzegli ze inni cierpia i ze ich problemy to nic ?
Po to by czlowiek docenial to co ma ?
5. wychodzi na to że ludzie to owce. wiadomo to nie od dzisiaj i nie od dzisiaj zdaje sobie sprawę z tego, jak żałosne jest życie w strachu.
Ja sie nie boje

kiedy ci sie szczęści, stwierdzasz że sprzyja ci bóg
jak nie, stwierdzasz że coś spieprzyłaś. To się nazywa choroba psychiczna, urojenie, błędne przekonanie.
Wiesz.. patrze na to troche inaczej
kiedy mi sprzyja to niekoniecznie to zasluga Boga
Np. Narkomani sa szczesliwi jak nie wiem co na haju,a nie jest to zasluga Boga..
A jak mi sie nie powodzi.. no coz takie jest zycie,nie zawsze jest pieknie,ale przyznaje z reka na sercu ze wiekszosc moich niepowodzen to byla tylko i wylacznie moja wina.. I nie obwinam o to Boga,widocznie niepowodzenie jest czasem potrzebne by doceniac to co sie ma..
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Idreamer to rozmycie czlowiek bez emocji nie istnieje.Istotne jest kto na kim panuje czlowiek nad emocjami czy one nad nim.
Ireamer nie bede tu powtarzala problemu zla niedawno o tym mowilam w temacie o piekle.Cierpienie i zlo...
skad pochodza i jakie maja zrodlo wyraznie jest w Bibli opisane i jak dla mnie jest to jedyne logiczne wyjasnienie tego co widze wokol siebie i dalej
nie znasz a odrzucasz.Mozna sie nie zgadzac z czyms czego nie znasz?Nie bo Ty poprostu niezgadzasz sie ze swoim wyobrazeniem Boga
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Idreamer, to nie Bóg - TO LUDZI LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS!
 
L

ldreamer

Guest
Idreamer, to nie Bóg - TO LUDZI LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS!
więc bóg ponosi odpowiedzialność bo jest kreatorem.
powtórzmy to jeszcze raz. Dziecko kupuje pieska, po czym nie odprowadza go na dwór.
Piesek sra na dywan. Kto zostanie ukarany? piesek czy dziecko? czyja wina? pieska?

to jest bardzo prosty i logiczny łańcuch przyczynowo skutkowy.


Jeśli chodzi o emocje to... one są powłoką boskości jaką jesteśmy, są jak nasze ciało fizyczne- nieodłącznym elementem naszej istoty. Ale można to kontrolować, można nad tym panować a doskonałość = całkowita izolacja od emocji takich jak gniew(pod wpływem którego wielokrotnie działał bóg), nienawiść, strach, depresja, zazdrość itd.

i jeszcze jedno.
Dobro i zło nie istnieją. Istnieją wartości, których warto się trrzymać, ale dobro i zło nie istnieją.
Umiem to uzasadnić.

Posadź obok siebie katolika i wyznawce islamu. Katolik chleje wino- mahometanin patrzy na niego z odrazą. Kto ma racje? spożywanie wina jest dobrem czy złem?
zróżnicowania religijne są przeogromne nie będę toczyć dalej tego tematu, jest wiele wypowiedzianych "prawd" o świecie, tyle że każda z nich to perspektywa a nie prawda sama w sobie.

prawda nie istnieje, są tylko interpretacje. Wszystko zależy od obserwatora, już mówiłem- tam gdzie człowiek widzi grzankę, wąż widzi ciepło....

Boga? Zauwaz ze te dzieci sa madrzejsze od tych ''normalnych''
Moze po to sie rodza takie dzieci by :cenzura: pesymisci dostrzegli ze inni cierpia i ze ich problemy to nic ?
Po to by czlowiek docenial to co ma ?
cierpią poto abyśmy sie dowartościowali? gratuluje inteligencji boga.
mądrzejsze? a co im to daje?
wiesz, jak jest żyć ze świadomością że nigdy sie nie uchlejesz do nieprzytomności ani nie poderwiesz dziewczyny która cie interesuje?
nie?
ja też nie wiem i uważam że to jest piekło a nie rzeczywistość ;/ oto jest argument na nieistnienie boga ;]
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Idreamer, zacznijmy może od tego,ze Ty masz złe wyobrażenie Boga...Bóg to nie materialna osoba, postać latająca w przestworzach i rządząca wszystkim jak mu się żywnie podoba... :D Idreamer, Bóg to miłość i cały świat powstał z miłości, powstał z dobra, które nas ukształtowało. Człowiek z natury rodzi się dobry. Tylko,ze zepsucie świata tak na niego wpływa, że staje się zły. Bóg to symbol. Tak, jak symbolem jest Jezus. Maryja, Szatan, aniołowie i święci. Symbolem jest wąż, Moorze Czerwone, dekalog dany na górze Synaj, Mojżesz, Noe, apostołowie, Lot, jego żona, Kain i Abel a nawet pierwsi ludzie. Nawet jabłko jest symbolem pokusy. Idreamer przestań wszystko pojmować dosłownie, a odnajdziesz Boga, poznasz jego znaczenie. :papa:
 
Do góry