Plus i minus backmasking

meno16

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Backmasking (ang. tylne, wsteczne maskowanie) to wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu (tekstu).

Kod:
http://pl.youtube.com/watch?v=kt4_vDTVTHg
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
Przesłuchałam tego kilka razy i muszę przyznać, że załapałam lekką schizę od tego. Poważnie.
Nie wydaje mi się, żeby to był przypadek, Magik musiał mieć jakiś wkład w to, by wyszło to tak a nie inaczej.
Ale w końcu nie mam 100% pewności.
Jednak kiedy słyszę te słowa, które wyraźnie mówią o tym, że Magik popełni samobójstwo za 4 lata, to miewam, że to nie przypadek.
Czy słowa same by się tak ułożyły? Całkiem przypadkiem?
Teraz mam jeszcze większy respekt dla Magika, prawdziwy mistrz.
Zawsze nim dla mnie był, ale to co usłyszałam przerosło moje wszelkie oczekiwania.
 

zaba1241

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
L
Słyszycie tylko to co chcecie usłyszeć. Nie ma tam żadnego ukrytego przekazu. Też szanuje Magika no ale kurde bez przesady. Te przeróżniejsze interpretacje z podwójnymi dnami, jakieś wymysły ,że jakimś prorokiem jest czy coś. Za niedługo ludzie zaczną pieprzyć ,że wyskoczył z okna dla naszego zbawienia. Czy wy naprawdę wierzycie w naciągane prowokacje ludzi? Ktoś inny by dał inne słowa podobno brzmiące wypisane na ekranie to byście je słyszeli, proste złudzenie słuchowe...
 

orginal

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Znowu to samo..
Jestem jednym z najwiekszych specow od Magika jakiego znam.
A wiec wiem dlaczego Magik się zabił.
Cierpiał na schizofrenie. Jeśli wiecie co to oznacza, to wszystko jasne.
A nie tylko w przypadku Magika zrobiono ciekawe backmaskingi.
JEsli wam zepsułem zajawke to sorki.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Jestem jednym z najwiekszych specow od Magika jakiego znam.
Ale trochę skromności nie zaszkodzi.... ;)


Widziałem to już jakiś czas temu na YouTube... To ściema i przypadek...
Oryginał Plus i Minus już sam w sobie w normalnej wersji jest nieco schizujący - komuś się pewnie nudziło... Odwrócił kawałek, ale nie sądze żeby coś w tym było.

To samo mniej/więcej zrobili z Tupac'iem, zobaczcie:

http://pl.youtube.com/watch?v=LWa-clWMZ7Q&...feature=related
 

kikers

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Znowu to samo..
Jestem jednym z najwiekszych specow od Magika jakiego znam.
A wiec wiem dlaczego Magik się zabił.
Cierpiał na schizofrenie. Jeśli wiecie co to oznacza, to wszystko jasne.
A nie tylko w przypadku Magika zrobiono ciekawe backmaskingi.
JEsli wam zepsułem zajawke to sorki.
Moze jestes jedynym specem od magika jakiego znasz???



Ja uwazam ze Magik był wielkim człowiekiam a to dlaczego sie zabil pozostanie tajemnica którą zabrał ze sobą do grobu :(
 

trinker

Jedi Master:P
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
937
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rawicz
Nieźle to ryje banie :D  W pewnych miejscach chyba autor troche przesadzał bo ja często w ogóle nie słyszałem tego co pisał :D
 

Adiosxd

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wziąść rymy?
Ryje Ryje , i cos w tym jest ;)
Tylko ze z tym jest tysiąc tematów.
wystarczy poszukać.


Ej spec od Magika gdzie to wyczytałeś?
To ze był chory psychicznie wie kazdy który sie choć troche interesuje tym
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
moim zdaniem coś w tym musi być. Magik albo rzeczywiście chciał coś przekazać albo zrobił sobie jaja tą piosenką :D
 

anetus170

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
się biorą dzieci?
A weźcie to przesłuchajcie bez tekstu... Sami bez rzekomej treści nic, a nic nie usłyszycie. Wykorzystano sytuację i fakt że słowa brzmią podobnie i siłą sugestii inni słyszą to co usłyszeć powinni.. Weźcie sobie nagrajcie i puśćcie wiadomości od tyłu to tez Magika usłyszycie...
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
A weźcie to przesłuchajcie bez tekstu... Sami bez rzekomej treści nic, a nic nie usłyszycie. Wykorzystano sytuację i fakt że słowa brzmią podobnie i siłą sugestii inni słyszą to co usłyszeć powinni.. Weźcie sobie nagrajcie i puśćcie wiadomości od tyłu to tez Magika usłyszycie...

to niemożliwe żeby słowa od tyłu brzmiały wyraźnie i dokładnie. dlatego tzreba troche się wysilić i wsłuchać. jak dla mnie to są to słowa :p
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Słyszycie to co chcecie słyszeć...
W przypadku tej piosenki dla mnie to zwykły zbieg okoliczności...
Psychofanom się już nudzi.

Zróbcie jeszcze odsłuchy 1000m pod wodą i 1000m nad powierzchnią wody. Spróbowałbym też odtworzyć to podczas spadania swobodnego z samolotu i surfowania na falach Atlantyku :|

:spi:
 

gorky

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2007
Posty
96
Punkty reakcji
0
słyszymy to co tam jest :mruga: może Wy macie kłopoty ze słuchem albo koncentracją? :bag:
 

panblancik44

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
eh, moim zdaniem Mag przyczynil sie do tego backmaskingu, gdy sie slucha oryginalnej wersji to rozne slowa sie przeplataja w tle, trudno okreslic jakie ale to chyba ksztaltuje przekaz od tylu, niektore slowa nie wymawia tak jak sie powinno je wymawiac, "zjada" literki, wymawia "y" zamiast "i"
A co do tego backmaskingu na youtube - wiele zdan slysze inaczej niz sa one tam napisane.


no wynik, wynik <---> minus, minus
no i widzi Pan, powinien Pan bardziej uwazac <---> za pozno, go nie bylo, no jakis zdziwiony
255 <---> smiech, bo snilo mi sie tooo / na teledysku odwroconym Magik wskazuje palcem na minus narysowany na szybie
jestem na miejscu juz, Boze moj tylko nie mow mi, ze ja <---> ja jeszcze dwie i pol minuty ciagne sam, to juz jeden esej
Moj mozg plata mi figle gdy ja mysle <---> najinteligentniej na zaklad swą grą
jestem Magik I z 44 Kaliber i ciagle zyc chce <---> choc jestem zlosliwy bydlak, lecz slyszysz mnie dzisiaj...
i czy to kara za mych grzechow sto, tysiac czy milion <---> ale mysle, ze to odsluchasz, chyba zaraz... od tylu od konca

Znowu to samo..
Jestem jednym z najwiekszych specow od Magika jakiego znam.
A wiec wiem dlaczego Magik się zabił.
Cierpiał na schizofrenie. Jeśli wiecie co to oznacza, to wszystko jasne.
A nie tylko w przypadku Magika zrobiono ciekawe backmaskingi.
JEsli wam zepsułem zajawke to sorki.

Powiedz mi najpierw, co to znaczy "spec od Magika" i jeszcze moze siedziales w jego glowie, dzien przed tym dniem... ze wiesz dlaczego to zrobil?
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
A co do tego backmaskingu na youtube - wiele zdan slysze inaczej niz sa one tam napisane.

to umyj uszy :D


Już nie róbcie z tego Magika takiego Boga - gdyby dzisiaj żył, nie mówiło by się o nim pewnie tyle co o Tupacu po jego śmierci - z tym, że 2Pac to znacząca postać, a Magik moim zdaniem to przeciętniak - jeżeli ktoś uważa, że był i "jest" najlepszym raperem w polsce to ... bez komentarza (widocznie mało słuchacie) z pokolenia na pokolenie klepie sie regułkę "Magik był najlepszy" - a prawdy w tym tyle <hahaha> co on takiego znaczącego nagrał, jeden kawałek +/- którym się tak namiętnie jaracie?? Jestem bogiem??? = Seniorita :D


pozdro
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Już nie róbcie z tego Magika takiego Boga - gdyby dzisiaj żył, nie mówiło by się o nim pewnie tyle co o Tupacu po jego śmierci - z tym, że 2Pac to znacząca postać, a Magik moim zdaniem to przeciętniak - jeżeli ktoś uważa, że był i "jest" najlepszym raperem w polsce to ... bez komentarza (widocznie mało słuchacie) z pokolenia na pokolenie klepie sie regułkę "Magik był najlepszy" - a prawdy w tym tyle <hahaha> co on takiego znaczącego nagrał, jeden kawałek +/- którym się tak namiętnie jaracie?? Jestem bogiem??? = Seniorita :D

ThugLife - nareszcie jest ktoś o zbliżonych poglądach do moich ... :klaniasie: x10000

Gloryfikacja Paktofoniki, Kalibra i kult Magika jest w Polsce chorym zjawiskiem i powinno się tych ludzi leczyć...
 
Do góry