pług do quada 110cc

S

szymekmistrz

Guest
Witam.Chcę zrobić pług do quada 110cc Bemi.Quad może i chinczyk ale siłe ma.wiem z 5letniego doświadczenia!
Mam już boiler na lemiesz i gumę pod lemiesz.długość lemiesza to 90 cm ,bo quad ma 85cm w kołach,a przeciecz musi je kryć!nir wiem jednak jaki płaskownik kupić.Aelo to będzie 2,5 cm :) Piszcie swoje propozycje lub swoje projekty.Pozdrawiam
Niedługo dodam zdj quada,boilera, gumy itd :D
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Wygląda,że to ma być pług do odśnieżania.Dziewięćdziesięciocentymetrowy lemiesz nie pokryje 85 cm rozstawu kół,wziąwszy pod uwagę to,że aby pług spełniał swoje zadanie,musi być pod sporym skosem w stosumnu do kierunku jazdy,chyba,że będziesz odśnieżał wąskie ścieżki,albo na krótkich odcinkach.
A ten płaskownik to do czego?Jeżeli jako dociśnięcie gumy do lemiesza to 25x5 wystarczy.
 
S

szymekmistrz

Guest
właśnie zastanawiałem się nad grubymi gumami po bokach lub dospawaniu po kawałkach blachy z resztek boilera.a co do ścieżek to uniwersalnie.będę odśnieżał podwórko i pobocze jezdni.podwórko w połowie z kostki. :p a płaskownik potrzebnydo wykonania ramy!!! przecierz samego lemiesza do quada nie przyspawam! :)
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Guma,która będzie szurać po ziemi musi być dosyć gęsto-powiedzmy co 10 cm- przymocowana śrubami do lemiesza.Żeby się za szybko nie wyrwała natrafiając na nierówności,warto pod łby śrub użyć płaskownika jako podkładkę,przez całą długość lemiesza.
Rama z płaskownika 25?Pognie się po kilku metrach odśnieżania :) .Musisz użyć kątownika,conajmniej 40x40,albo kształtownika o przekroju prostokątnym.Śnieg jest wbrew pozorom bardzo ciężki.
I pomyśleć warto o jakimś prostym sposobie podnoszenia pługa do transportu.
 
S

szymekmistrz

Guest
wq mnie ten płaskownik sie nie pognie!tu mamy przykład skoro quady takie jak grizzly czy renegade mają ramę do pługa z 20!a 40x40 to za ciężkie będzie.Co do transportu to mam zamiar uzbierać na wyciągarkę za 180|200 zł.http://allegro.pl/wyciagarka-wciagarka-12v-1000-kg-rolki-do-quada-i2726556379.html
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Mimo wszystko,zrobił bym tę ramę solidniejszą niż z płaskownika 25,jak na zdjęciu.
A wciągarkę na 1000 kg zastąpił prostym zawiasem,zabezpieczanym sworzniem na czas transportu.
 

Attachments

  • 1024_2.jpg
    1024_2.jpg
    94,8 KB · Wyświetleń: 184
S

szymekmistrz

Guest
nom tak ale będę musiał wstawać żeby podnieść pług a tak to przyciste guzik w pilocie i tyle :p

a wgl jaka pojemnosc quada na zdj??
 
S

szymekmistrz

Guest
hah!wiedziałem ! Blacha z boilera za gruba... 7 mm! ale jutro dostanę idealną więc nie ma problemu
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Pojemności tego ustrojstwa nie znam,chodziło mi bardziej o zwrócenie Twojej uwagi na konstrukcje zawieszenia pługa,o której nawet nie wiem,czy próbowałeś ją zgłębiać i poszukanie rozwiązań inszych,które jednak nie pozwolą zapomnieć,do czego służą mięśnie.
Zwykła łopata do śniegu to narzędzie dla szczęśliwych posiadaczy nadmiaru wolnego czasu.Skoro jednak zainwestowałeś w qada,to niech również zimą nie próżnuje ;).
Predzej,czy później,posiadając takie ustrojstwo,zobaczysz,że da się na tym coś zarobić i w zimowe wieczory dzięki temu,zamiast siedzieć przed telewizorem,czy nad książką, możma pogodzić przyjemne z pożytecznym.
Jak już coś robisz,to może lepiej,żeby się odrazu nie rozwaliło...
Blachy 7milimetrowej nie powstydził by się nawet pług w profesjonalnej odśnieżarce na Starze,czy Jelczu.Może kup arkusz blachy trójki 1000/2000 i przegnij go na betonowym kręgu...?
Jeżeli nadal chcesz to robić,to zrób ten pług tak,żeby była możliwość ustawiania pod skosem i najlepiej na obie strony.Szerokiej drogi bez tego nie odśnieżysz,albo zrobisz to tracąc bez sensu czas i paliwo.

Akurat nie w quada,ale w mikrociągk się czasem bawię ;)
 
Do góry