Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Media w ostatnich miesiącach bardzo wiele uwagi poświęcały sprawie wyjścia na wolność Mariusza Trynkiewicza. Trynkiewicz skończył 11 lutego 2014 roku odbywanie kary 25-ciu lat pozbawienia wolności za morderstwo na tle seksualnym czterech nastoletnich chłopców.

W dniu zakończenia odsiadki przez Trynkiewicza media, oprócz newsów na temat "bestii z Piotrkowa", przekazały jeszcze jedną informację, której nie nadały już takiego rozgłosu. Otóż według prof. Krystyny Iglickiej-Okólskiej - ekonomistki, demograf i rektor Uczelni Łazarskiego - z Polski w 2013 roku mogło wyemigrować przeszło 500 tys. mieszkańców. [1]

W listopadzie 2013 roku minęła szósta rocznica objęcia rządów przez Platformę Obywatelską. Jeśli wierzyć szacunkom prof. Iglickiej, to tamtego roku przeszło pół miliona Polaków spakowało manatki i uciekło z Platfolandu przekonawszy się że "dobra zmiana" i "inteligentny rozwój" obiecywane im przez tuskową ferajnę to jedynie cwane ściemy, wymyślone na potrzeby wabienia lemingów.

Trynkiewicz zabił swoje cztery ofiary w ciągu 26-ciu dni. Gdyby jego morderczy trans utrzymywał się na tym samym poziomie i nikt by go nie powstrzymał, to przez rok czasu pozbawiłby życia około 56 osób. Aby zatem w ciągu roku zmniejszyć populację naszego kraju o 500 tys. Polaków - czyli mniej więcej o tylu ilu zdaniem Iglickiej wyemigrowało z Polski w 2013 roku - potrzebnych byłoby ponad 8 900 Trynkiewiczów. Według kategorii wojskowych 8 900 ludzi to pod względem liczebności trzy pułki.

Wyobrażam sobie reakcje oburzenia części czytelników: "Jak można porównywać rzeczy tak różne jak emigracja i morderstwo?!". Odpowiadam: pod pewnym względem można. Platforma nie ma oczywiście na rękach krwi Polaków, którzy wyjechali z Ojczyzny. Emigranci mają się z reguły nienajgorzej, często lepiej niż mieli się w Polsce. Jednak skutek demograficzny dla naszego kraju jednostkowej emigracji i zabójstwa a la Trynkiewicz jest podobny - w obu przypadkach tracimy osobę młodą, witalną, zdolną do wytwarzania, teraz lub w przyszłości, polskiego bogactwa.

Zdaniem części specjalistów nikłe są szanse na to, aby osoby pokroju Mariusza T. wyleczyły się z sadyzmu i pedofilii. Dlatego wspomniani eksperci uważają, że jedyną formą terapii skutecznie zapobiegającą popełnianiu przez takie osoby przestępstw na tle seksualnym jest osłabienie ich popędu płciowego na przykład w wyniku chemicznej kastracji.

Natomiast ja uważam za mało prawdopodobne, aby Platforma Obywatelska zmieniła swój chorobliwy sposób postrzegania i uprawiania polityki. W związku z tym jestem przekonany, że najlepszą metodą ochrony Polski przed nieszczęsnymi skutkami pomysłów, działań i zaniechań Platformy jest wyborcza kastracja tego ugrupowania.

Co kilka lat trafia do naszych rąk narzędzie, przy którego pomocy możemy ten zabieg przeprowadzić. Jest nim karta do głosowania. Od nas zależy, czy zechcemy ją roztropnie wykorzystać.
 
M

MacaN

Guest
Fajnie napisany temat :)

Co do treści, to byłbym skłonny zagłosować na inną partię polityczną, niż PO, gdyby nie jeden mały szczegół. Otóż wszystkie te partie, PIS, PO, SLD, PLS, TR - one są siebie warte. Tam siedzą ci sami postkomuniści, w sądach i policji nadal będą siedzieć byli agenci UB, Polską nadal będą rządzić lobbyści. Platforma Obywatelska zapewnia nam rozwój w tym samym kierunku, bez niepotrzebnych zakrętów. Każda zmiana rządów prowadzi do zmiany toru ruchu, tzn. nominalnie poruszamy się w tym samym kierunku, jednak po zmianie rządów wchodzimy w niepotrzebny zakręt.

To, że ludzie emigrują nie jest winą Platformy i Tuska. To jest wina całego systemu, który panuje w Polsce i ludzie, którzy stąd wyjeżdżaja zaczynają rozumieć, że na kogo by nie zagłosowali - będzie to samo. Dlatego opuszczają nasz kraj, ponieważ nie mają siły walczyć z tym systemem... Bo niby jak z nim walczyć ?
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
9macan5 napisał:
Platforma Obywatelska zapewnia nam rozwój w tym samym kierunku, bez niepotrzebnych zakrętów.
Według mnie to kierunek w stronę zagłady. Dlatego warto postawić pytanie: ile czasu dzieli nas od upadku i czy jest on niechybny. Jeżeli wszelkie możliwości praktycznie się wyczerpały i kładą nam już głowę na pieńku, to pewnie masz rację, że nie ma co się szarpać, bo możemy sobie tylko przysporzyć dodatkowych cierpień na przykład jeżeli kat źle trafi toporem.
Ale jeżeli ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze nie nastąpiły, to warto walczyć. Skoro opisywanemu przeze mnie Trynkiewiczowi udało się uciec katu spod topora, to może się i uda Polakom. Daj Boże!


9macan5 napisał:
To, że ludzie emigrują nie jest winą Platformy i Tuska. To jest wina całego systemu, który panuje w Polsce...
A czy Platforma i Tusk nie są elementem tego systemu?
 
M

MacaN

Guest
Benon napisał:
A czy Platforma i Tusk nie są elementem tego systemu?
Owszem, jednak tymi elementami są również wszystkie inne partie polityczne obecne w sejmie.

Krytyka samego rządu jest tutaj pozbawiona sensu. Tutaj potrzeba stworzyć zupełnie inną możliwość, zdolną wpływać na ludzi i pozwalającą im zrozumieć, że mogą zmienić kierunek, w którym się poruszamy. Oczywiście za tak potężnym mechanizmem musieliby stać bardzo utalentowani manipulanci, którzy rządziliby marionetkowym rządem i byli w stanie kierować ludźmi.

Jest to potencjalnie wykonalne jednak w praktyce ludzie chcący stworzyć narzędzie pozwalające obalać rządy popełnialiby " samobójstwa ", lub w najlepszym wypadku byliby uciszani w inny sposób. Obecny system jest tak bardzo przesiąknięty powiązaniem między władzą a sądami, sądami a policją, itd. iż prawie niemozliwe jest zniszczenie go. To musiałoby być rozegrane jak najlepsza partia szachów. Pytanie tylko, czy istnieje gracz zdolny rozpocząć rozgrywkę i zmusić system do poddania króla ?
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Porównanie Platformy do mordercy dzieci w idiotyczny tytule oraz nagromadzenie w jednym, krótkim poście takich słów jak "zagłada, niechybny upadek, głowa na pieńku, kat źle trafi toporem, szarpać się, dodatkowe cierpienia" zniechęcają mnie do potraktowania poważnie Twoich słów. Mam dość wzajemnego straszenia się, idiotycznych porównań, kłamstw (z każdej strony) itp. Jeśli masz mądre przemyślenia, własne i wolne od nienawiści, podziel się nimi z nami.

Zaraz poczytam kim jest i co sobą prezentuje wymieniona przez Ciebie profesor. Mam nadzielę, że jest z zupełnie innej półki niż prof. Pawłowicz.
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
H.Joanna56:) napisał:
Porównanie Platformy do mordercy dzieci w idiotyczny tytule oraz nagromadzenie w jednym, krótkim poście takich słów jak "zagłada, niechybny upadek, głowa na pieńku, kat źle trafi toporem, szarpać się, dodatkowe cierpienia" zniechęcają mnie do potraktowania poważnie Twoich słów. Mam dość wzajemnego straszenia się, idiotycznych porównań, kłamstw (z każdej strony) itp. Jeśli masz mądre przemyślenia, własne i wolne od nienawiści, podziel się nimi z nami.

Zaraz poczytam kim jest i co sobą prezentuje wymieniona przez Ciebie profesor. Mam nadzielę, że jest z zupełnie innej półki niż prof. Pawłowicz.
Poczytaj sobie, posłuchaj (podaję pod spodem link). Polsce grozi demograficzna katastrofa, a masowa emigracja, o której piszę w pierwszym moim poście, tę katastrofę przyspiesza.
http://www.youtube.com/watch?v=-Eop1DVpP08
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przy istniejącym bezrobociu, które się powiększa, szermowanie wzrostem gospodarki powinno spowodować wątpliwość co do sposobu liczenia owego wzrostu.
Może nie jest uwzględniany wzrost zadłużenia?
Może pieniądze z UE są wliczane do przychodu zanim cokolwiek za nie zostanie zrobione?

W każdym razie - emigranci to potencjalni bezrobotni w Polsce. Poza tym oni pomnażają zamożność zagranicy, a nie Polski. Najpierw bezpośrednio, tam pracując, a potem - po ewentualnym powrocie do Polski - kupując u nas towary zza granicy, których w Polsce się nie wytwarza.

Czytałem program działania PiS. Trudna lektura, lecz dająca nadzieję, iż przynajmniej część młodych bezrobotnych znajdzie w Polsce pracę, zdolną powstrzymać ich od wyjazdu na "saksy".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
naprawdę myślisz że ta recepta PIS sprawi że Polacy wrócą ?
 
Do góry