Plasterki Evra

Status
Zamknięty.

Mała1990

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Chciałam zdecydować sie na tabletki, ale duzo czytałam o plasterkach... Jest tylko mały problem :mruga: za 4 miechy bede miala 16 lat a w takim wieku troche głupio do ginekologa pojsc bo plasterki czy tabletki :/ Boje sie ze mnie wysmieje :bag: co o tym myslicie ? No i czekam na ciekawe info o plasterkach :]
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
No wiesz...co to wogole za podejscie...napewno cie nie wyśmieje bo nie jestes pierwsza ani ostatnia.Ginekolog jest przeciez od tego zeby nam doradzać w takich sprawach a wiec napewno dobierze ci odpowiednia metode antykoncepcji.Przemysl to dobrze i jesli zdecydujesz ze jestes gotowa na ten krok ( sex) to nie wachaj sie i zmykaj do gina :p :)
 

Kaffcia

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
390
Punkty reakcji
0
Uuu... szybka jesteś , szesnastolatak i już ten teges?

Cienki, beżowy elastyczny plasterek w kształcie kwadratu o wymiarach 45mm na 45 mm. Ten mały element na pozór niezwiązany z modą, stał się ostatnio jej prawdziwym hitem. Śmiało eksponowany nie tylko przez trzy znane kobiety, lecz chętnie noszony przez coraz więcej młodych dziewczyn. Z plasterkiem na ramieniu pokazują się kobiety w klubach, kawiarniach, dyskotekach. Antykoncepcja staje się trendy.
Modę na plasterki antykoncepcyjne rozpoczęły trzy znane kobiety: Katarzyna Skrzynecka, Reni Jusis i Joanna Horodyńska. Ich pojawienie się z widocznym plasterkiem na ramieniu wywołało poruszenie i pokazało, że antykoncepcja nie musi być tematem tabu. Plaster antykoncepcyjny wybrały ze względu na bezpieczeństwo i wygodę, jakie zapewnia stosowanie plastra raz w tygodniu - zwalnia z codziennego pamiętania o antykoncepcji.

Plaster stał się także częścią ich ubioru, elementem wizerunku i manifestem stylu życia. Joanna Horodyńska: Traktuję plaster jako efektowny gadżet, noszę go tak, jak noszę np. biżuterię. Reni Jusis: Plastry antykoncepcyjne utożsamiane są z modą nie tylko rozumianą jako ubiór, ale również jako styl życia - to moda na aktywność, bycie świadomą, dynamiczną, nowoczesną kobietą. Obserwuję, że coraz więcej kobiet nosi plastry, widzę to na koncertach, w klubach, na imprezach, przyjęciach. Noszą je także modelki na wybiegach. Moim zdaniem to najmodniejsza rzecz 2004.

Plasterkami inspirują się projektanci. W kwietniu 2004 trzech znanych projektantów mody - Gosia Baczyńska, Dawid Woliński i Maciej Zień zainspirowani nowoczesną metodą antykoncepcji, stworzyli kolekcję sukienek przedstawioną na specjalnym pokazie. Ludzie związani z modą, kreatorzy trendów przyznają, że plaster staje się elementem wizerunku kobiety. Plaster antykoncepcyjny to moda, ponieważ modne jest bycie świadomą, nowoczesną kobietą, która dba o zdrowie, zapewnia sobie komfort psychiczny i wygodę - także w sferze antykoncepcji. Taka kobieta zwykle ubiera się modnie, a plaster jest dopełnieniem tego ubioru oraz podkreśleniem jej osobowości i stylu życia - Gosia Baczyńska, projektantka. Moim zdaniem plasterki stały się pewną formą prowokacji, manifestu silnej, niezależnej, nowoczesnej kobiety, a są to również cechy, które bardzo cenię w moich klientkach. Myślę, że mamy podobną wizję kobiety! Czyli kobieta ubrana w kreacje od projektanta nie wstydzi się plasterka! - Maciej Zień.

Noszenie plastra jest modne nie tylko wśród gwiazd. Wiele dziewczyn w miejscach publicznych odważnie eksponuje Evrę na ramieniu. Nowoczesna metoda antykoncepcji ma już wiele zwolenniczek, a plaster stał się elementem wizerunku młodych, aktywnych kobiet. Noszenie plastrów w widocznym miejscu potwierdza, że to nie tylko wygoda i aspekty zdrowotne przemawiają za ich stosowaniem. Antykoncepcja jest modna.

Plasterki Evra są na recepte są tak samo skuteczne jak pigułki(czyli ok.99%), kosztują od 46zł do 62zł.. po prostu zależy od apteki. Moja pani ginekolog miała spis najtańszych aptek stąd wiedziałam od razu gdzie szukać,ale można szukać po prostu chodząc po aptekach, bo rozrzut cenowy jest b.duży,a plasterki są bardzo wygodne. Czy ich stosowanie jest zdrowe? tak samo jak pigułek, bo mają te same potencjalne skutki uboczne, wiadomo jest to hormonalna ingerencja w organizm kobiety. Więcej info na stronie poniżej.
http://www.antykoncepcja.isf.pl/plastry.html

Ja zdecydowałam się na pigułki.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
wlasnie lepiej sie zabezpieczyc niz pozniej myslec, jak juz bedzie za pozno, nie boj sie i idz!
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ginekolodzy to raczej nikogo nie wysmiewaja, bo przeciez nie od tego sa.... idz do lekarza, on wtedy zrobi Ci potzrebane badania i zapoponuje jakas odpowiednia dla Ciebie forme antykoncepcji...
Powodzenia... :)
 

Mała1990

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Hmmm czytalam ze potrzebne jest badanie cytologiczne zeby plasterki przepisac :p Wytlumaczy mi ktos na czym ono polega bo mnie wiecej wiem ale jeszczenie do konca :bag:
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to akurat jest potrzebne i do tabletek i do plasterkow, a ja biore juz dlugo i jeszcze nie mialam cytologii i sie wybieram, to jest pobranie wymazu z szyjki macicy, podobno nie boli
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja mialam robione niecaly tydzien temu; mowili, ze moge poczuc szczypniecie w pewnym momencie...Ja siedzialam na tym fotelu, czekajac na "cios" i zagryzajac zeby, a po paru sekundach uslyszalam: "Juz po wszystkim, moze sie pani ubierac" :D Nawet nie poczulam :p
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Nie ma się czego wstydzić... ginekolog też człowiek i napewno cię nie wyśmieje..

Ja stosuję plasterki i jestem bardzo zadowolona :)
 
D

_-_ DeViL _-_

Guest
Co to wogóle za myślenie "że Cię wyśmieje"

Nie bój się idż on Ci tylko pomoże napeno nie będzie sie wyśmiewał :):D
 

Mała1990

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Dziękuje wszystkim za posty :) Wybieram sie w tym lub przyszłym tygodniu do lekarza :] Nie chodziło o to że zacznie sie śmiać jak mu powiem że chce plasterki tylko że bedzie głupie uwagi co do wieku robił :p Ale w sumie co mu do tego :p Najwyżej :)
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
To nie jego sparawa, on jest tam od tego aby Ci przepisac te plastry !!! Jezeli jednak zrobi glupi komentarz to zwasze mozesz isc do innego ;)
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
najlepiej idz do jakiegos lubianego lekrza, o którym słyszlas mile rzeczy, ale napewno żaden doktorek Cie nie wyśmieje
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja bylam w sprawie pigulek w grudniu- czyli miesiac po skonczeniu 16 roku zycia :p Tak wiec niewielka roznica wiekowa miedzy nami ;) Bylam najpierw u publicznego lekarza- nie radze do takiego isc :/ Babka najpierw spytala, ile czasu jestem z chlopakiem, a dowiedziawszy sie, ze prawie rok, zaczela mi prawic kazania na temat przygodnego seksu :mruga: A drugi raz poszlam prywatnie- tamta babka tylko spytala, czy byla to przemyslana decyzja, nie czepiala sie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry