Płaność kartą kredytową

gandalfbialy92

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
Sidzina
Mam pytani, wiem że to nie odpowiedni dział ale nie mam pojęcia gdzie to umieścić:), a Wy tu się znacie, jak płacić kartą kredytową na np. allegro?? Bo tam jak się już coś kupi jest podany numer konta na który trzeba wpłacić kase, jak to zrobić gdy ma się kartę kredytową??
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Co do karty kredytowej to nie wiem, bo nigdy nią nie płacę w internecie, tylko w zagranicznych sklepach używam ekarty mbanku.
Co do Allegro, na numer konta podany przez sprzedającego przelewasz pieniądze ze swojego konta. Powinieneś mieć dostęp do swojego konta przez Internet, wtedy logujesz się na konto, szukasz guziczka "przelew dowolny" lub coś w tym stylu, i uzupełniasz formularz.

Może mylisz pojęcia karty kredytowej i płatniczej? Karta płatnicza jest wydawana do każdego konta bankowego, na takie konto wpłacasz sobie pieniądze, ląduje tam Twoja wypłata i przykładowo zapłaty od kupujących u Ciebie na Allegro. Możesz nią płacić i wypłacać z bankomatu kasę, którą aktualnie dysponujesz na koncie.
Karta kredytowa ma właściwie konto na 0zł, a wszelkie zakupy są na kredyt - za to co kupisz płaci bank, a dopiero póżniej Ty spłacasz taki minikredyt, jeśli zrobisz to zbyt późno, to zostaną Ci naliczone odsetki karne.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie widzę żadnego info o zakazie kopiowania arta, więc wklejam tutaj link

Jest to opis używania większości polskich kanałów online w bankach. Kiedy kupujesz od kogoś z allegro, to po prostu wpisujesz jego dane - a nie te użyte na stronie.

Jak korzystać z polskich banków on-line
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Karta kredytowa a karta płatnicza to dwie różne rzeczy. Kartą płatnicza możesz płacić w sklepach itd. a pieniądze są od razu pobierane z twojej karty (konta). Karta kredytowa również służy do płacenia np. w sklepach z tym, że jak sama nazwa wskazuje kupujesz na kredyt (pieniądze nie są odciągane z twojego konta od razu po transakcji). Zadłużenie spłacasz raz w miesiącu. Jeśli przekroczysz dostępny limit na karcie kredytowej (wydasz więcej pieniędzy niż ustalony limit) wtedy naliczane są odsetki :)

Na allegro płacisz kartą płatniczą a nie kredytową!!
 
B

benjamima

Guest
Do płatności internetowych trzeba mieć kartę z numerem bezpieczeństwa z tyłu ( 3-4 cyfry koło paska magnetycznego ). Do płacenia przez allegro wystarczy konto internetowe, karta jest zbędna.
 
Do góry