plan inwestycyjny

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś znający się trochę na finansach powie mi czy tarto się w TO pakować. doradca finansowy, z którym rozmawiałam oczywiście mówił, że warto i że to fajne, ale chciałabym wiedzieć co Wy o tym sądzicie.
z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi :*
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Takie konta są dobre jeśli chcesz oszczędzać długookresowo. Z tego co pamiętam to chyba minimalnie zamrażasz pieniądze na 15lat. Jeśli jednak stać Cię na zaoszczędzenie około 300zł miesięcznie i nie sądzisz, abyś potrzebowała tych pieniędzy w najbliższym czasie to jak najbardziej warto w ten sposób odkładać sobie pieniążki, a tym bardziej, że mamy kryzys i akcje oraz jednostki funduszy można kupować po kosztach i oszczędzając w ten sposób długookresowo można będzie dużo zarobić :)

Jeśli nadal Cię to interesuje to umów się na spotkanie z doradcą Skandii, AXY, Expandera, Open Finance i wybierz, która oferta będzie Ci najbardziej odpowiadać :)
 
P

Październik

Guest
jakbym miał zamrozić kasę kupiłbym nieruchomość ... ;) kup ziemię w obojętnie jakim mieści szybko się rozwijającym np 20-30 od poznania i kieruj się sporymi połaciami terenu wolnego od drzew i blisko dróg ... ;p może śmiesznie brzmi i mało fachowo, ale jest bardzo proste, a taka ziemia na prawdę jest tania.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
jakbym miał zamrozić kasę kupiłbym nieruchomość ... ;) kup ziemię w obojętnie jakim mieści szybko się rozwijającym np 20-30 od poznania i kieruj się sporymi połaciami terenu wolnego od drzew i blisko dróg ... ;p może śmiesznie brzmi i mało fachowo, ale jest bardzo proste, a taka ziemia na prawdę jest tania.
łatwo powiedzieć... na kupno ziemi trzeba mieć sporo kasy, a w tym planie inwestycyjnym najniższa składka wynosi 200 zł, więc wiadomo- to trochę mniejsze obciążenie.
h3lix dzięki za odpowiedz, a co do doradcy- no właśnie już rozmawiałam z takowym ;) no i nie wiem. on mówi, że na tym nie można stracić, tylko nie ma sensu ruszać tej kasy przez 10 lat i potem można sporo więcej zarobić.
 
P

Październik

Guest
mój dziadek kupił ziemię kilka lat temu za niecałe 1000 zł a teraz jest ona warta znacznie znacznie więcej :) zresztą rób jak uważasz. są plany w urzędzie, co jak ma kiedyś iść, a kudzi którzy mają ziemię na własność i się tym nie interesują jest pełno ;D
 

MaiX

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś znający się trochę na finansach powie mi czy tarto się w TO pakować. doradca finansowy, z którym rozmawiałam oczywiście mówił, że warto i że to fajne, ale chciałabym wiedzieć co Wy o tym sądzicie.
z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi :*

Ja mam (AEGON) i uważam że to był błąd.

Jak chcesz bawić się w fundy i akcje zrób to lepiej sama np. przez mBank - w tych planach masz:
1. Przymusowe wpłacanie składki - to może być zaletą bo rzeczywiście samemu ciężko się zdyscyplinować
2. Brak możliwości wycofania się bez ogromnych kosztów -np. 95% kapitału
3. Prowizje nie wiadomo za co "zwane jest to zarządzaniem"
4. B.ograniczony zbiór mozłiwych funduszy do inwestowania.
5. Ograniczoną liczbę zleceń w ciągu miesiąca. Za kolejne płacisz nie wiadomo za co.
6. Doradce który jest sprzedawcą i zależny mu tylko aby jak najwięcej produktów sprzedać a nie abyś najwięcej zarobiła

Z zysków to brak podatku belki do końca polisy.
 

Moka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Dobra inwestycja długofalowa... Ale jesli na krótki czasto odradzam ;)
 
Do góry