Plan do oceny :P

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Hey siemka , ulozylem sobie plan cwiczen i chcialbym zebyscie go skomentowali :p:p a wiec :

Ponidziałek:
Biceps
Brzuch

Wtorek
Klata
Triceps
Brzuch

ŚRODA
Plecy

Czwartek
biceps
brzuch

Piatek
Nogi

Sobota
klata
triceps
brzuch

Niedziela
barki
brzuch

I mam takie pytanie czy to ze cwicze niektóre miesnie dwa razy w tygodniu nie przeszkadza chodzi tu o klate triceps biceps i brzuch ( cwicze je czesciej niz inne bo bardziej mi na nich zalezy ) wiem ze nie powinno sie przesadzac z treningiem tych samych miesni bo zamiast rosnac miesien moze zaczac rosnac miesien zacznie sie spalac dlatego czy cwiczenie tych miesni 2 razy w tygdoniu to nie zaduzo ?? Rozmawialem z kolega i muwil mi ze białko w proszku ( kupilem sobie je juz ) wspomag i przyspiesza regeneracje miesnia wiec moze jesli bede jadł to białko to nic sie nie stanie jesli bede cwiczył niektóre partie miesni dwa razy w tygodniu ?

Z gory dzienki z waszytkie odpowiedzi :D
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Kto Ci ten plan wymyślił ? po pierwsze ty wogule nie odpoczywasz !! po drugie jak chcesz rosnąć to rób dzień przerwy miedzy treningami ! równie dobrze mozesz zrobić:

poniedziałek

nogi triceps brzuch

środa

klata biceps brzuch

piątek

barki plecy brzuch

po co tyle tych bicepsów ? i tricepsów ? jaki jest wogule plan twojego treningu masa ? przyrosty ? jak tak to plan do totalnej przeróbki.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Dokładnie,nie powinno się robić klatki i tricepsu jednego dnia,sam piszesz

nie powinno sie przesadzac z treningiem tych samych miesni bo zamiast rosnac miesien moze zaczac rosnac miesien zacznie sie spalac

czyli PRZETRENOWANIE<najczęstszy błąd> przy wyciskaniu pracuje triceps bardzo mocno.

Napisz co chcesz osiągnąć i jakie stosujesz cwiczenia
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
hey pewnie macie racje :p to znaczy mi najbardziej zalezy na klacie bicepsie i tricepsie i brzuchu wiec dlatego robie je dwa razy w tygodniu. Aha i źle mnie zrozumieliscie ja jak pisalem klata i triceps to mialem na mysli ze nie cwicze ich osobno tylko razem ( chodzi mi tu o wysiskanie na ławeczce , proste ,skosne i głowa w doł )po wyciskani na laweczce nie robie innego cwiczenia na tricepsa . A jesli chodzi o biceps to standardowo podnoszenie hantli . Twoj plan N H B jest spoko ale chcial bym cwiczyc klate z tricepsem dwa razy w tygodniu i biceps tez ale nie wiem wkoncu czy to za dozo czy nie ???????? Chyba ze mozna by tak robic ze np w jeden dzien cwiczyl bym normalnie klate z tricepsem i robil wszytskie powtórzenia i serie , a np w nastepny dzien treningu klaty i tricepsa robil bym naprzykład 3 albo 4 serie mniej zeby nie meczyc tak bardzo miesnia , to samo moglo by sie tyczyc bicepsa . Co o tym sadzicie ???Aha i moim celem sa przrosty masy mięśniowej , znaczy sie ogulnie wzrost mięśni
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
no i podstawowy błąd w treingu masy pomijasz nogi i plecy, nie rozumiem skąd to przekonanie że klata ma być najwazniejsza ?

proponuje taki zestaw

Poniedziałek:

Nogi:

przysiad ze sztangą 5 serii 15 powtórzeń progresja ciężaru 1<2<3=4=5
prostowanie nóg na maszynie 4/5 serii 12/15 powtórzeń ciężar stały
wspięcia na palce ze sztangą 4/5 serii 12/15 powtórzeń ciężar stały
uginanie nóg w leżeniu 4/5 serii 12/15 powtórzeń ciężar stały

Triceps:

Wyciskanie fraznuzkie sztangielki 5 serii 15-12-10-8-6 progresja 1<2<3<4=5
Wyciąg stojąc oburącz prostowanie 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3=4

Brzuch:

ławeczka prosta/skos
unoszenie nóg na drabinkach ze zgiętymi kolanami/proste nogi jak Ci wygodnie urozmaicaj ćwiecznia

Środa:

Klatka:

Wyciskanie płasko 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4
Wysikanie skos (w dół lub w góre) 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4
rozpiętki (równierz zmieniać skosy dla urozmaicenia) 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3=4
przenoszenie sztangi zza głowy 4 serie stały ciężar

Biceps:

uginanie przedramion ze sztangą podchwyt 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4
uginanie przedramion z hantlami tzw młotki 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4
uginanie przedramion modlitewnik nachwyt 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4

Brzuch

Piątek:

Barki:

wyciskanie sztangi zza głowy ( na początek moze być opuszczanie do czubka głowy) 12-10-8-6 progresja 1<2<3<4
wznosy ramion na boki z hantlami 4 serie 12-10-8-6 progresja 1<2=3=4
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 serie progresja 1<2<3=4
szrugsy 4 serie po 15 powtórzeń

Plecy:

wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 5 serii 15-12-10-8-6 progresja 1<2<3<4<5
martwy ciąg 5 serii 15-12-10-8-6 progresja 1<2<3<4<5
podciąganie na drążku szeroko nachwyt 4 serie po 15 powtórzeń

Brzuch


nie zrobisz porządnie masy skupiając sie tylko na klacie i bicepsach jak chcesz budować mase skup sie na plecach i nogach to są najwieksze partie miesniowe w twoim ciele, jak bedziesz ćwiczył samą klate to doprowadzisz do dysproporcji i bedzisz wyglądał jak typowy sezonowiec wypukła klata wielki biceps nogi jak słomki i niedorobione plecy. Jeżeli zrobisz porzadny trening danej dużej partii miesni to bedą dochodzić do siebie około 5 dni a tych chcesz budować mase cwicząc te same partie dzień za dniem. Jak chcesz marnować pieniądze i czas i znaleśc najkrótszą droge do sterydów po których zrobisz sobie krzywde bo widze ze z twoją wiedzą tak by sie stało to ćwicz dalej tak jak uważasz ale masy to ty nie nabierzesz.

pozdrawiam.
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
hey przeciez nie pisalem ze nie chce cwiczyc pleców albo nog , pisalem tylko ze jabrdziej zalezy mi na klacie tricpesie i bicepsie , ale to nie znaczy ze nie bede ciwczył innch grup miesni! I przeciez nie cwicze tych samych parti miesni dzien za dniem, tylko dwa razy w tygodniu chce cwiczyc tylko klate, bica i trica . I wlasnie dlatego pytam czy mozna cwiczyc je dwa razy w tygdoniu ( a nie tylko raz ) bo nie wiem czy zdaza sie zregenerowac ( a miesien rosnie podczas regeneracji ) dlatego jest dla mnie takie wazne zeby wiedziec czy moge ciwczyc dwa razy w tygdoniu czy nie ? Bo wiem ze z cwiczeniem klaty dwa razy w tygodniu jest problem bo jest duzym miesniem wiec regeneruje sie dłuzej ale przeciez male miesnie jak tricpes i biceps potrzebuja tylko okolo 2-3 dni na regeneracje po ciezkim treningu . Dlatego zasnatawiam sie czy wolno czy tez nie cwiczyc klate trica i bicepsa dwa razy w tygodniu ??????
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
po pierwsze: miesien musi miec 72godz na regeneracje

po drugie: najlepiej nie lacz klatki z bicepsem bo podczas robienia klatki bardzo meczysz triceps i pozniej gdy przechodzisz do samnego trica masz juz zmeczony miesien po robieniu klaty, qwiec nie widze sensu go jeszcze dobijac

po trzecie: jak mowisz zalezy Ci na przyroscie masy miesniowej, rozumiem to ale nie rozumiem tego czemu tak chcvesz meczyc ten triceps, jezeli bedziesz cwiczyl kazda partie miesni raz w tygodeniu ale dokladnie to gwarantuje ci ze to przyniesie efekty, to ze bedziesz jakis miesien bardziej eksploatowal nie pomoze Ci w osiagnieciu lepszego wyniku. klatke mozesz sobie zrobic 2x w tyg tylko z tym ze jeden dzien musi byc lzejszy.
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Aha spoko dzienki to jeden dzien klatki bede robił lżejszy a drogi normalny , a czy tak samo moge robic z bicepsem( czy z uwagi ze jest to miejszy miesien moge robic go normalnie dwa razy w tygodniu czy tez tak jak klate raz ciezej a raz lzej ?)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
no jak juz sie tak upierasz to mozesz robic dwa razy ten biceps, rob razem z klata czyli jednego dnia troche mniejszym obciazeniem
 
Do góry