Piwo, piwko

Jakie najbardziej lubicie piwo

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nie lepiej po prostu kupić i spróbować?
Podobnie jak Lech, ale o wiele lepiej. Taki lekki lager.
Do Tatry np. nie można porównać, bo Tatra to Pilsner i jak na Pils przystało, bardziej czuć chmielową gorycz, czego w Heinekenie trudno doświadczyć. Nie można wskazać, które lepsze sposóród wielu piw, bo np. mi smakują najlepiej Portery, komuś innemu Pils, a jeszcze komuś innemu piwo pszeniczne.
Na pewno trzeba postawić wyżej niż Lech-a, który jest przereklamowany.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ciechan i Perła niepasteryzowane - ok, ale i tak najbardziej mi smakuje wspomniane wcześniej "Piwo żywe"
4c0e120e3b8764c066fc0e2bf3Z.png
(choć Perłe wole pasteryzowaną). Nie polecam natomiast "niepasteryzowanego" Kasztelana. Imo w smaku całkiem zwyczajne (no i kto widział niepasteryzowane piwo z tak długim terminem ważności? Żywe ma 30 dni.)

Z ciemnych fajny smak ma Koźlak "Ambera" (uwaga na "Koźlaka" Brocka i KP, bo nieporównanie gorsze). Lubię zwłaszcza jego zapach. Choć smak ma taki mocny, że 2 na raz bym nie wypił.

Z zagranicznych próbę czasu jak na razie przeszły jedynie Krusavice i jasny Złoty Bażant, które czasem sobie kupuje. No ale dużo zagranicznych nie próbowałem.

BTW
Co do porterów, to również ten przez Amber robiony mi najbardziej smakuje (Grand cośtam Porter). Nie wiem co mam z tym Amberem. Kiedyś przeklinałem ten browar po dostaniu w barze jakiś sików, których nie dopiłem nawet. Teraz to zdecydowanie mój ulubiony producent. Albo - robi bardzo dobre piwa gatunkowe, albo po prostu - kwestia bliskości od browaru i nie pałętania się miesiącami butelek po magazynach.

BTW2
Właśnie trafiłem na fana stronkę:
http://www.browar.biz/piworoku/2010#wyn Piwo Roku 2010. Nic tylko mieć oczy otwarte i rozglądać się po sklepach (a może wydrukuje listę i przycisnę pobliskiego właściciela sklepu z piwami)
 

Koooba

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Pomorze
Kiedyś to ja piłem warkę czerwoną. No ale smak się już przepił i przerzuciłem się na lecha... aż do soboty. Całkowicie LECH zmienił smak... takie jest niedobre... że po prostu pić się nie da...
Poza tym uważam że piwo powinno być piwem... które ma chmiel... a nie piwo do którego dodaje się słód jęczmienny... no i oczywiście piwo musi być ZIMNE... i chyba powrócę do czerwonej warki... lub regionalnego SPECJALA :)
 

Koooba

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Pomorze
Heineken kupiłem ostatni raz w tamte wakacje kupno tylko na spróbowanie... jak ktoś wyżej napisał za słaba gorycz chmielu... dla mnie jakby wywietrzałe... za mniejszą cenę mam bardzo dobre piwo w którym czuć tę gorycz... a nie jakis słód jęczmienny który dodają... ; o
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Szczerze? Jedynie dla fanów niepiwnego piwa.
To tak jak z popularnością np ryb zwanych "panga". Lubisz ryby ale "pangowate" (a więc w zasadzie nie smakujące jak ryba?) No to po prostu chłopie nie lubisz ryb.
To samo z Hainekenami, Lechami i Carlsbergami. Dostajemy bezsmakowy, bezzapachowy gazowany napój lekko alkoholowy...

Oczywiście - na różne rzeczy w różnych chwilach ma się ochotę. Jeśli jednak nie lubi się gorzkiego piwa to po prostu - nie lubi się piwa (co przecież żadną zbrodnią, czy powodem do wstydu nie jest)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nowa druga sonda w temacie! Zapraszam do udziału w niej. Jeżeli mam dopisać jeszcze jakiś gatunek to proszę pisać w tym temacie jaki!
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Jeśli Perła to oczywiście Pils ;)
Często szukam nowych smaków, ale zawsze wracam do Perły, moja ulubiona ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Mój obecny ranking piw:
1. Piwo Żywe (Amber) -> lager niepasteryzowane
2. Svyturys Extra Draught -> lager nipasteryzowany
3. Ciechan Pszeniczne -> pszeniczne
...
długo, długo nice
...
5. Okocim Pszeniczne -> pszeniczne
6. Perła Chmielowe -> pils
7. Złoty Bażant (jasne) -> lager
8. Ciechan Wyborne ->l lage niepasteryzowane
9. Koźlarz (Amber) -> koźlarz
10. Perła Export -> pils

Teoretycznie najbardziej lubie pilsy, ale... jakos tak się stało, że najciekawsze smaki z piw które piłem mają raczej lagery (bo lager nie równa się bezsmakowy haineken czy carlsberg - wbrew pozorom. Przynajmniej nei zawsze).
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nowe testowane piwa:
Johannes (Amber) mocny lager - IMO najgorszy niemasowy wyrób Ambera (ale możliwe, że trafiłem na jakąs feralną butelkę, bo smakowało jakby trochę sobie postało na słońcu). Choć smak wyrazisty i nie podobny do nudnych masówek z wielkich browarów.
Maćkowe Miodowe - IMO nie lubię piw miodowych, ale to jest całkiem znosne (choć chyba lepsza Łomrza i Ciechan)

Piwa ukraińskiego browaru Obalon:
Obalon Oksamytowe - porter bardzo delikatny w smaku (niemal niewyczuwalna goryczka). Bardzo ciekawa opcja dla lubiących delikatne piwa, bo zupełnie nie gorzkie, a smak ciekawy.
Obalon Przeniczne-Niefiltrowane - dobre i ciekawe piwko. Ciekawe głównie przez jeden składnik - kolendrę(!!!). Bardzo mało gorzkie, ale smak niespotykany - niepasteryzowano-przeniczno-owocowy (choć nie jest ani owocowe, ani niepasteryzowane, a i nie z samej pszenicy zrobione).
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Ja pije kasztelana ,nie ma w ankiecie. Piwo z miodem ? co to za głupie wymysły producentów ,piwo to ma być piwo.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
U mnie ostatnio w promocji Złoty Bażant i póki co pijam to bo bardzo mi smakuje.
Nie gardzę też Kasztelanem i ku wielkiemu zdziwieniu moich znajomych Specjalem :)
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
U mnie ostatnio w promocji Złoty Bażant i póki co pijam to bo bardzo mi smakuje.
Nie gardzę też Kasztelanem i ku wielkiemu zdziwieniu moich znajomych Specjalem :)
Chyba jesteśmy z podobnych rejonów polski. A co do "czarnucha" przecież on całkiem dobry jest i u mnie w po dwójce chodzi.
 

Ricky23

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
z tych takich "ponadprzecietnych" to świetne są Fortuna Wiśniowa oraz Cornelius Baltic Porter :)
A najlepsze są piwa z: 1. Belgii 2. Czech 3.Ukrainy !!! ;)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Ja ostatnio polubiłam Radler Warkę, dobre piwo dla osób, które lubią połączenie smaku piwa i lemoniady ;) Dla mnie w sam raz bo często piłam piwo z sokiem.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Ja ostatnio polubiłam Radler Warkę, dobre piwo dla osób, które lubią połączenie smaku piwa i lemoniady ;) Dla mnie w sam raz bo często piłam piwo z sokiem.

Raczej wolę tradycyjne smaki bez soków i innych dodatków, ale Radler jest ok. na takie upały dobrze schłodzony, można w środku dnia.
 
Do góry