Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

agunia_83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
LeoOna tak jak radzilaś zaczęłam uważniej obserwować i sama nie wiem czy nie przesadzam, ale juz wczoraj wieczorem zauważylam w tych otworkach na sutkach:) coś białego. Nic mi nie wycieka, tylko jak lekko rozchyle to coś tam jest. Wcześniej tego na pewno nie miałam bo sprawdzałam. No i mężuś też to widzi więc to nie moja wyobraźnia:). A dzisiaj zauważyłam ze te male gruczołki jakby troche pojaśniały. Mierze sobie też tempterature, ale nie mam podwyższonej, wręcz przeciwnie jest w granicach 36,3.
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
nie chce Ci robic niepotrzebnie nadziei ale to moze byc poczatek ciazy(ja mialam to samo-dokladnie to samo).
z ta temperatura to roznie bywa. mierzylas wczesniej tak opcjonalnie zeby po zajsciu miec porownanie?
a co z brzuchem? czujesz czasem ciagniecie jakby jajnikow albo cos w stylu bolu przed miesiaczka?
PS-przejdz do strony 9. mialam te same objawy
 

agunia_83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
No właśnie przeczytalam całe 30 stron tematu :) Na Twoje wypowiedzi zwracałam szczególną uwagę. Co do temperatury to nigdy jej nie mierzyłam. Dopiero jak zaczelam podejrzewać ciążę wyczytalam gdzieś o tym i zaczełam mierzyć. Jeśli chodzi o jakieś bóle, to kilka dni po stsosunki bolało mnie cos w srodku, nie wiem czy to jajniki, czy coś innego. Trwało to moze 2, 3 dni. Natomiast od wczoraj pobolewa mnie z przerwami podbrzusze. Wydaje mi sie ze podobne bole mam zaraz przed miesiączką. Kurcze im więcej o tym myśle i im więcej widze tych objawów zaczynam sie obawiać, że to tylko moja wyobraźnia. No ale z drugiej strony to moj mężuś też widzi moją kreseczke i zmiany na piersiach. Zastanawiam sie tylko czy powinny mi sciemnieć te otoczki wokół sutka, no bo jak na razie chyba są takiego samego koloru jak zawsze
 

deedee

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z krainy marzeń
Ja planowałam i wkońcu zaszłam w ciąże też mam bóle jakbym miała dostać okres, pobolewa mnie podbrzusze i mam obawy co do tego. Robiłam test aż 2 razy i wyszło pozytywnie dla mnie tzn 2 kreseczki a okres mi się spóźnia już 3 tyg. ale mam pytanko czy te bóle mogą źle wpływać na stan zdrowia mój lub mojego dzidziusia akualnie jestem w Anglii i boję się iść tutaj do ginekologa a powrót planuje na listopad i chciałabym wiedzieć wcześniej czy mam sie czego obawiac??
 

agunia_83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Postanowiłam, że w przyszłym tygodniu zrobie sobie badanie krwi beta HCG. Mam tylko pytanie czy to badanie wykryje 2 tygodniową ciąże i czy trzeba je robić, tak jak każde badanie krwi, naczczo. Czy to badanie daje 100% pewność, że sie jest w ciąży lub nie?
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
deedee
te bole to poprostu rozciaganie sie macicy. po porodzie tez sa takie bole jak macica sie kurczy. sa one niegrozne ;)
PS-gratuluje :D

agunia 83
badanie wykryje na pewno i daje 100% pewnosc ale nie wiem czy trzeba je robic naczczo.
3mam kciuki zeby bylo dobrze :*
 

agunia_83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jutro robie badanie krwi, ale nie wiem czy jest sens bo dzisiaj sobie zrobiłam test i wyszedl negatywnie. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Od kilku dni boli mnie podbrzusze, tak jak mowiłaś LeoOna no i wszystko by wskazywało na dzidziusia. Czemu testy ciążowe są przeciwko mnie? No nic, jutro, najpozniej w piatek się wszystkiego dowiem. Od razu napisze:)


20.09.2007
No i juz wiem wszystko. Niestety nie jestem w ciąży :( No, ale nie ma się co załamywać.... w przyszłym miesiącu zaczynamy z mężusiem starania na poważnie :p Trzymajcie kciuki! Będę oczywiście pisać o postępach :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ja planowałam i wkońcu zaszłam w ciąże też mam bóle jakbym miała dostać okres, pobolewa mnie podbrzusze i mam obawy co do tego. Robiłam test aż 2 razy i wyszło pozytywnie dla mnie tzn 2 kreseczki a okres mi się spóźnia już 3 tyg. ale mam pytanko czy te bóle mogą źle wpływać na stan zdrowia mój lub mojego dzidziusia akualnie jestem w Anglii i boję się iść tutaj do ginekologa a powrót planuje na listopad i chciałabym wiedzieć wcześniej czy mam sie czego obawiac??

Nie masz sie o co martwić, to normalny objaw do czasu aż nie przejdze to do silnego kłucia a nie bólu.
Pamiętam, że czasem bardzo bolało mnie podbrzusze, coraz częściej i cześciej- a ja nie wiedziałam czy to normalne, az pewnego ranka płakałam z bólu. Nie poszłam do pracy i od tamtego czasu już do końca ciąży byłam na L4. Lekarz stwierdził, że odkleiło mi się łożysko i to pewnie przez dzwiganie ciężkich rzeczy (miałam ciężką pracę).

Ale zwykłe pobolewanie, tak jak w czasie okrezu- to nie jest zły objaw, wręcz przeciwnie ;)

Gratuluję!
 

misia14

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
J-bie
mi sie miesiaczka spuzna juz długi czas(2tyg) boje sie starsznie niewiem co robic niechce byc w ciazy bo 15 lat konczye dopiero w styczniu!! jak narazie czekam co bd dalej
 
M

Mia

Guest
mi sie miesiaczka spuzna juz długi czas(2tyg) boje sie starsznie niewiem co robic niechce byc w ciazy bo 15 lat konczye dopiero w styczniu!! jak narazie czekam co bd dalej

14 lat i seks...
świetnie :klaszcz:
jak tak chętnie nogi rozłożyłas to sie teraz martw
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
misia14 sex jest dla ludzi odpowiedzialnych, musisz się liczyć też z tym że mogą być jakieś konsekwencje tego.....trzeba było myśleć wcześniej, jest wiele środków zabezpieczających przed ciążą.......najlepiej żebyś zrobiła test, albo wybrała się do ginekologa na badanie....nie zostaje nam chyba nic innego jak trzymać kciuki że jednak nie jesteś w ciąży​
 

misia14

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
J-bie
ej dzieki wam ale jawiem ze mam isc kupic sobie ten test!!!
poco ja wogule tu jestem myslałam ze ktos mi pomoze a tu lipa :zmeczony: :smutas: :(:(
 

amy92

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
ej dzieki wam ale jawiem ze mam isc kupic sobie ten test!!!
No to na co czekasz? Żalisz się, a sama do końca nie wiesz czy w ciąży jesteś. Może najpierw warto by było to sprawdzić.

poco ja wogule tu jestem myslałam ze ktos mi pomoze a tu lipa :zmeczony: :smutas: :( :(
A w jaki sposób możemy Ci pomóc? Sama sobie piwa nawarzyłaś - powinnaś je wypić. My nie możemy nic zrobić tylko wyrazić swoje zdanie na ten temat (i nie dziw się, że co niektóre opinie są takie, a nie inne). Ciąża w wieku 14 lat to nie jest coś wspaniałego czego możemy Ci pogratulować.
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Aż dziw bierze że w szkole same nauki o przygotowaniu do życia w rodzinie, życie seksualne ludzi i inne pierdoły a oni wciąż nie wiedzą skąd się biorą dzieci...
 

sugamama

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
from your dream
14 lat... potepiac nie bede w sumie wielce dojrzała tez nie jestem
Ale chociaz antykoncepcja...
EEEE troche odpowiedzialnosci...
 

justyna1983

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czesc dzis wlasnie sie upewnilam ze jestem w ciazy.Zrobilam dwa testy.Niestety jestem teraz za granica i dopiero w poniedzialek bede mogala isc do lekarza.Mam dziwne brozowe plamienia i nie pokoije sie tym i boli mnie brzuch tak jak na miesiaczke czy to cos niepokojacego prosze o szybkie odpowiedzi dziekuje z gory
 
Do góry