Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

Chihire

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Zasada, jeśli brałaś w ostatnim czasie jakieś antybiotyki to całkiem prawodopodobne, że masz jakieś zapalenie jamy ustnej. Szczególnie jeśli boli. Czasem pojawia się nawet bez antybiotyków. Ja właśnie żarłam antybiotyki i mam to samo, ale naszczęście nie boli, tylko mam straszne suchoty w ustach, bąbelki na języku i nieciekawy posmak.


A teraz moje pytanie. Moja miesiączka nadal się nie pojawiła. Lekarz przepisał mi progesteron na wywołanie i wysłał mnie na badanie prolaktyny. Jej poziom wynosi 17,64 ng/ml przy normie do 25. Wyczytałam w internecie, że wysoki poziom tego hormonu powoduje silne napięcia przedmiesiączkowe, które u mnie zawsze miały miejsce. Czy to możliwe, że poziom tego hormonu nagle u mnie spadł i spowodował zatrzymanie miesiączkowania? Nadal schizuje, że jestem w ciąży. Nie robiłam testu, bo chodź to głupie to panicznie się boje go zrobić, a raczej tego co może pokazać, więc tak kombinuje okrężnymi drogami. Wiem, że prolaktyna działa na gruczoły mleczne co sprawia, że przed miesiączką lub w czasie ciąży piersi bolą. A u mnie nic. Gdybym byłą w ciąży to po 5 tygodniach coś musiałoby mnie zacząć boleć, prawda? Już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. W piątek znów ide na USG, żeby sprawdzić jak macica reaguje na przyjmowanie progesteronu. Czy powinnam się martwić? Już wszyscy w koło mi tłumaczą, że pewnie nie mam czym się przejmować. Szczerze mówiąc to zazdroszcze wszystkim kobietom, którym na słowo "ciąża" robi się miło. Mnie przyprawia to słowo o dreszcze i palpitacje serce. Chyba powinnam się raczej wybrać do sexuologa a nie do ginekologa bo w wieku 21 lat nadal panicznie boje się ciąży. Mam dobre warunki na to, by mieć dziecko....ale ja poprostu odczuwam panike i obrzydzenie do siebie samej na myśl o tym, że mogłabym być w ciąży. Nawet nie wiem skąd to się u mnie wzieło. Mam jakiegoś bana w głowie, który nawet nie chce dopuścić o tym myśli. Czy ktoś ma jakieś opinie na ten temat?

Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)
 

agus86:)

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc to zazdroszcze wszystkim kobietom, którym na słowo "ciąża" robi się miło. Mnie przyprawia to słowo o dreszcze i palpitacje serce. Chyba powinnam się raczej wybrać do sexuologa a nie do ginekologa bo w wieku 21 lat nadal panicznie boje się ciąży. Mam dobre warunki na to, by mieć dziecko....ale ja poprostu odczuwam panike i obrzydzenie do siebie samej na myśl o tym, że mogłabym być w ciąży. Nawet nie wiem skąd to się u mnie wzieło. Mam jakiegoś bana w głowie, który nawet nie chce dopuścić o tym myśli. Czy ktoś ma jakieś opinie na ten temat?

hej! antybiotyku wlaśnie ostatnimi czasy nie brałam i właśnie w tym sęk;/ ale powoli samo z siebie przechodzi:)
co do twojej paniki na temat ciąży to ja mam to samo! nie będę sie rozwodzić na ten temat bo poprostu mam TO SAMO! boje sie jak nie wiem! w ogole nie dopuszczam do siebie tej myśli.ja już bym była w 7 tygodniu wiec tez by chyba bylo cos widac no nie?
A ty Chihire nie martw sie! miesiaczka musi nadejsc w koncu!jestem z toba!
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Jak duże są te zmiany?

Małe - kilku milimetrowe plamki pokryte lekko białą jakby pleśnią? Jeżeli to jest to, to są to afty. Polecam na nie sachol. Jeżeli większe, to pójdź do lekarza. Może być stomatolog na początek.
 

agus86:)

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
bylam u stomatologa i dala mi jakis antybiotyk ale nie biore bo jak juz pisalam wczesniej samo przechodzi:) ale dziekuje za rade:)
 

Chihire

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
No u mnie jakby co, to byłby już 6 tydzień. A tu nadal nic, ani miesiączki ani jakich kolwiek objawów ciąży. Dzisiaj po raz kolejny ide do ginekologa na usg. Ma sprawdzić jak tam tabletki na wywołanie się sprawdzają. Okropnie się stresuje, chociaż staram się nie histeryzować i myśleć racjonalnie.

Zasada moje bąbelki na języku po odstawieniu antybiotykó i inhalatora też powoli znikają. Szczerze mówiąc jak narazie to mam dość łarzenia po lekarzach a tu jeszcze mnie wizyta u pulmonolaga czeka. Szlag by ich wszystkich trafił. Ale jak to mówią "starość nie radość" :/ A wracając do tematu miesiączki, matka mnie uspokaja bo jej samej okres spóźniał się czasem nawet po 3 miesiące. Ot tak, poprostu. Dopiero jak urodziła drugie dziecko ( czyli mnie :] ) wszystko jej się unormowało. A ja też nigdy nie miałam za regularnych miesiączek, chociaż nie aż tak jak teraz. Mam tylko nadzieje, że ten horror szybko się skończy. A strach przed ciążą naprawde nie wiem skąd się u mnie bierze. Lubie dzieci....ale nie swoje. Poprostu nie czuje się psychicznie przygotowana do tego. Przeraża mnie, że "coś" co waży ponad 3 kg mogłoby rosnąć w moim brzuchu. Mam tylko nadzieje, że kiedyś mi to przejdzie. Chciałabym mieć dzieci ale jeszcze nie teraz. A nie chce potem mieć jakiejś deprechy poporodowej :/

No i już po :) Nie jestem w ciąży a nawet lepiej....moge mieć problemy z zajściem w ciąże :D Może to komuś wydać się głupie ale z moim panicznym strachem przed ciążą dla mnie to wspaniała wiadomość. Coś mi tam jest, ale to tak skomplikowana nazwa, że nawet nie pamietam :/

Zasada, dziękuje za wspieranie :) Może też wybierz się do lekarza? Tak naprawde to nie boli. A może też usłyszysz miłą wiadomość, że możesz mieć z tym prolemy :D Teraz właśnie to opijam. Nieciężarnej kobiecie w końcu można ;) Ale wszystkie przyszłe mamusie również pozdrawiam i gratuluje :)

Przypomniało mi się co to jest....zespół policystyczny jajników, obu.
 

MoNiAbb

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bielsko-Biała
Hejka;* Jestem tu po raz pierwszy tzn drugi ale ost tylko zaglądnęłam i poczytalam a teraz sie zarejstrowałam,bo poczytalam tloske tychwaszych wypowiedzi odnośnie ciąży. Ja tez mam problem,.... :/ Tzn zaczełam sie zastanawiac czy nie jestem w ciąży,mój chłopak mówi ze sobie to wmawiam bo bardzio chcialabym miec dzidziusia,ale ja nie wiem,ostatnio jakos dziwnie sie czuje :mruga: od czasu do czasu mam mdłości,jestem zmeczona,osłabiona,mam dziwne nastroje tzn ostatnio w ciagu kilku minut złapałam takiego dołka ze myslałam ze sie popłacze...i to bez powodu,czesto musze chodzić siku, tak gdzies raz wiecej niz kiedys,do tego mam takie nie wiem jakby pisałyscie ze skurcze ,nie wiem czy to akurrat sa skurcze,ale takie dziwne uczucie w brzuchu.... Nie wiem co sie ostatnio ze mna dzieje,ale nigdy tak nie mialam :( Pomóżcie.... ;) czekam na odpowiedzi...Pozdrawiam;*
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
MaLuTkA20 a za jaki czas masz dostać okres? a może już Ci się spóźnia? Do miesiąca czasu ciężko jest poznać po objawach ciążę, dopiero kiedy zbliża się dzień w kórym ma się dostać okres zaczyna boleć podbrzusze, zupełnie tak jakby się mało dostać okres. Z sikaniem podobnie.
Czesem głupio jest sobie robić nadzieję, a później nic... wiem cos o tym. Pierwszy miesiąc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych też wmawiałam sobie, że chyba jestem w ciąży, a jak spóźnił mi się okres jeden dzień to już całkiem..ale okres dostałam. Dopiero drugiego miesiąca zaszłam w ciążę, ale już nie robiłam sobie nadzieji tak szybko :)
 

MoNiAbb

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bielsko-Biała
Nio więc tak...z tą nadzieją to rzeczywiscie jest tak,ale własnie ja staram sie o tym nie mysleć,bo jak juz zaczne,to długo rozmyslam;) a moze jednak jestem w ciazy i cio bedzie dalej itd.Nio ale staram sie tak nie robic,nie wmawiac sobie bo pozniej jest ten zawód ,a na dodatek mój chłopak chce jeszcze tak z rok poczekac bo konczy teraz ostatnia kl. a ja jestem na 1 roku studiów;P Co do okresu to mam miec za ok tydzień wiec albo poczekam i wtedy sie wszystko okaze ,albo zrobie wczesniej test.Dzieki bardzio za komentarzyk;) Pozdrawiam i gratuluje dzidziusia;) Też chce;D

Nio to chyba juz nawet testu nie bede musiała robić,bóle głowy, pleców,złe samopoczucie itd to chyba były oznaki zbierającej mnie choroby...od czwartku leze ,bo nie mam na nic siły i przy okazji tak od 38-39 stopni goraczki;/ Wiec to niestety nie dzidzius:( ale może już niedługo....kto to wie;P pozdrawiam ;*
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Malutka wszystko przed Tobą ;) Powodzenia w tym kierunku.

Kumpela robiła sobie sest tydzień przed okresem i wyszło jej że nie jest w ciąży, później okres jej sie spóźniej 3 dzień zrobiła test i wyszło że jest- badania pokazały, też że jest w ciąży, więc chciałam to kierować do Dziewczyn, które robią testy przed okresem- to jest za wczas by wykryć ciążę!
 

kasia:O)

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
CZEŚĆ JESTEM TUTAJ PORAZ PIERWSZY I MAM DO WAS PYTANIE :niepewny:
KOCHAŁAM SIE Z MOIM NAZECZONYM W DNI PŁODNE DO ''KOŃCA''.MOJ CYKL JEST 28 DNIOWY A OKRES SPUZNIAŁ MI SIE 5 DNI I JAK NAZŁOŚĆ NADSZEDŁ ALE ODZIWO TRWAŁ TYLKO 2 DNI I W DODATKU BYŁ SKOMPY :skrzywiony: TERAZ JAKOS DZIWNIE SIE CZUJE MAM CZESTE ZAWROTY GŁOWY ,BARDZO TKLIWE SUTKI AZ MOMENTAMI NIEMOGE SIE DOTKNĄC I I I DOSYC CZEST BOLE GŁOWY JAK NA MNIE BO GŁOWA NIGDY MNIE NIE BOLAŁA A I JESZCZE CHCĘ DODAC ZE ZAWSZE PRZED OKRESEM BARDZ BOLAŁY MNIE ZAWSZE PIERSI A PRZED OSTATNIA MIESIACZKA WOGOLE NIE DAWAŁY O SOBIE ZNAC. CZY TO MOZE WSKAZYWAC NA PIERWSZE I WCZESNE OBJAWY CIAZY? PROSZE ODPISZCIE MI SZYBCIUTKO
 

nananaszkicowana

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2006
Posty
26
Punkty reakcji
0
;)

Zrób testy ciążowe.
Jak będzie wynik pozytywny natychmiast zgłoś się do lekarza.
Objawy masz jak na ciąże... Miesiączke można miećw czasie ciązy. Z tego co piszesz to było bardziej krwawienie jeżeli trwało tylko dwa dni.
Zrób testy jak najszybciej.
 

kasia:O)

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
DZIĘKUJE CI ZA ODPOWIEDZ NA TO CO NAPISAŁAM :) ALE PRZED TAMTA DWU DNIOWA MIESIACZKA ZROBIŁAM TEST I WYNIK BYŁ NEGATYWNY, TERAZ NIEWIEM CZY JEST SENS ROBIC DRUGI JAK MYSLICIE? PROSZE O ODP.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Jest sens. Przed miesiączką test może zwyczajnie nie wyjść, polecam zrobić go jeszcze raz.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
kasia:O) też radzę zrobić ponownie test.
Kiedy go zrobisz zaraz daj nam znać, jestem ciekawa jaki będzie wynik.
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Arina.... moze za tydzien..... - czekam na @


tylko ze u mnie jest to prawie niemożliwe...

to musiałby być CUD :)
 

kasia:O)

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
SAMA NIEWIECZ CZY ZROBIC TEN TEST. NIE CHCIAŁABYM SIE ZAWIEŚC MOZE POCZEKAM DO NASTEPNEGO OKRESU?? :( SAMA NIEWIEM W SUMIE MOZE WYTRZYMAM TE 6 DNI W NIEPEWNOŚCI <_< JUZ SAMA WIEM ZE NIC NIE WIEM:( CO ROBIĆ?
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Mam male pytanko:wiem, ze nawet w czasie ciazy mozna miec miesiaczke <bodajze w pierwszym trymescie>.ALe czy te krwiawienia są normalne jak zawsze?czy sa moze skapsze i trwaja krocej?
Kurcze bo tak z miesiac temu uprawialam petting z moim chlopakiem,niby wszystko bylo pod kontrola,prezerwatywa i wogole.Tylko ze potem po jakis 2 tyg przez pol dnia pobolewaly mnie jajniki...okres dostalam w normalnym terminie,obfity jak zawsze.Niby wczesniej tez mnie od czasu do czasu pobolewaly jajniki przed okresem...ale mi sie na mozg rzuca od podejrzen czy przypadkiem nie wpadlismy:/ Teraz rzekomo bylabym w pierwszym miesaicu ciazy.rzecz jasna zadnych innych objawow typu nudnosci,wzmozone parcie na pecherz czy napady glodu nie ma.Dobrze wiem ze sobie to uroilam....nie pierwszy i zapewnie nie ostatni raz :p
No wiec jakies sa te krwawienia w czasie ciazy?czekam na odp i z gory dzieki
 

Karinka27

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
krwawienia w czasie ciaży są skąpe i trwaja bardzo krótko, poza tym krew nie wyglada tak samo jak podczas okresu- jest jej mało i jest bardziej brunatna niż bordowa lub czerwona
 
Do góry