Pieniadze

Szamal

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielkopolska
Ja jestem myślę, że pieniądze same w sobie szczęścia nie dają ale człowiek bogaty w przeciwieństwie do biednego nie musi pracować, nie musi codziennie harować, żeby na chleb zarobić, tylko może robić to co chce, lubi, to czym się pasjonuje i to mu da szczęście bo będzie miał czas, z którego są okrojeni biedni ludzie, którzy muszą zarabiać te nieszczęsne pieniądze.
Nie mówie tu, że biedny nie może być szczęśliwy bo może, tylko ma mniej czasu na szukanie swojego szczęścia i cieszenia się bo tak jest zaplanowany nasz świat, że będzie musiał zarabiać, żeby przeżyć.

Pozdrawiam

P.S.: Może to być trochę nieskładne ale się śpieeszyłem pisząc to.
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
niestestety trzeba mieć pieniądze na życie... bez pieniedzy nie ma się zdrowia bo za co kupić leki, nie ma się urody... a i z rodziną ciężko, pojawia się depresja, alkoholizm, mąż lub żona odchodzi... pieniądze muszą być w dzisiejszym świecie... ale w umiarze.
 

kamilunia

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
a tu i ówdzie
Każdy ma swoje indywidualne szczęscie... Czy szcześciem mozna nazwać martwienie się o jutro?? Dlatego pieniadze są potrzebne a od nas zależy czy dadza nam szczęście jakiego bysmy chcieli!!
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
A szczęście to doświadczenie duchowe, szczęście wywołane pieniędzmi jest niesamowicie ulotne, zanim się zorientujesz toniesz w kredytach, podatkach, spłatach etc.
Rozumiem twoje przeslanie o kredytach, kupoaniu jachtow na pokaz itd. itp. ... ale poza tym to pitolisz 3 po 3 :)

Jesli od 20 lat kibicuje pewnemu klubowi pilkarskiemu, to ewentualne pierwsze w zyciu ogladniecie meczu na stadionie na zywo tegoz klubu bedzie dla mnie wspanialym doswiadczeniem duchowym i spelnieniem marzen. Co potrzebuje, aby spelnic to marzenie ? $$$
Czy jest to marzenie hmm materialne ? NIE. Czysto duchowe - nie zyskam na tym finansowo, moj status spoleczny nie zmieni sie, laska nie zrobi mi loda bo bylem pierwszy raz w zyciu na meczu ukochanej druzyny (no chyba, ze poznam ja na stadionie w sektorze fanatycznych kibicow ;) ).

Czesto sie podaje taki przyklad, ze lepiej np. byc zdrowym, ale biednym niz chorym i bogatym. Jednak, co jesli w obu przypadkach osoby sa chore ? ta biedna moze sie nie wyleczyc i bedzie cala reszte zycia chodzic zgieta w pol bo lekarz w publicznym szpitalu troche mial braki w sprzecie. natomiast ta bogata osoba bedzie jak nowo narodzona bo w swietnej klinice za $$$ postawili ja na nogi. Kto bedzie szczesliwy ? To chyba retoryczne pytanie ...

I tyle ode mnie w temacie o przeslaniu pt. "pieniadze szczescia nie daja" :)
 

N.O.

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Od dziecka powtarzałam mamie, że marzę o tym, aby pieniądze nie istniały, a głodni i spragnieni ludzie w każdej chwili mogliby wejść do sklepu i wziąć jakiś produkt. Chciałam, żeby transakcje odbywały się za pomocą ludzkiego dobra, życzliwego uśmiechu, a nie świstku papieru i kawałku metalu, za które wielu ludzi jest dziś w stanie... zabić.
Ale czy to na pewno byłoby dobre rozwiązanie? Mielibyśmy wszystko - nie cieszyłyby nas drobiazgi. I nie każdy miałby pracę.

W każdym bądź razie, pieniądze to piekielny wymysł.
 

Sensibilia

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
30
bez pieniedzy (...) nie ma się urody...

Czyżby? Uważasz, że pięknym można byc tylko z toną drogich specyfików na twarzy? Tylko w drogich ciuchach?...


Od dziecka powtarzałam mamie, że marzę o tym, aby pieniądze nie istniały, a głodni i spragnieni ludzie w każdej chwili mogliby wejść do sklepu i wziąć jakiś produkt. Chciałam, żeby transakcje odbywały się za pomocą ludzkiego dobra, życzliwego uśmiechu, a nie świstku papieru i kawałku metalu, za które wielu ludzi jest dziś w stanie... zabić.

Gdyby nie było pieniędzy, ludzie walczyliby o coś innego.
W takich chwilach wydaje mi się, że idealną forma ustroju byłaby anarchia- lecz tylko wtedy, kiedy ludzie nauczyliby się wzajemnego szacunku do siebie oraz bezinteresowności. W innym razie nawet nie ma co pomarzyc.

Co dają pieniądze? Zadrosc i złota klatkę.

Oczywiście, są ludzie, którzy z pieniędzy robią dobry użytek- chociażby przeznaczają na cele charytatywne. Niestety, coraz ich mniej.
A zauważyliście, że to właśnie w biednych domach panuje największa miłosc? Codziennie posiłki- skromne, ale w rodzinnym gronie, wzajemne zainteresowanie, cieszenie się drobiazgami- chociażby zachodem słońca, czekoladą, której na co dzień się nie dostanie.
W bogatych domach za to biegają stada nianiek.

Wydaje mi się, że najbardziej życie doceniają właśnie Ci, co nieważne, czy maja czy nie mają pieniądze- lecz cieszą się małymi szczęściami, nie dążac zachłannie do tego, aby miec więcej i więcej.

Tyle ode mnie.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Powiem tyle.Pieniądze dają szczęście materialne a nie takie szczęście co pochodzi z nas samych.Na pieniądzach spoczywa cały świat.Wszystko ma coś swoją cenę.W życiu może i są pieniądze potrzebne ale nie do wydawania gdzie popadnie.Pieniądze to coś co za nie można kupić jedzenie mieszkanie i jakąś tanią odzież i obuwie.
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
każdy pie*** że pieniądze szczęścia nie dają i bla bla a guzik prawda, kasa to podstawa. i kazdy o tym wie ale jak ich nie ma to sobie tak wmawia. NO money, no funny
 
Do góry