Pielęgniarstwo dla chłopaka

krishna

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czy pielęgniarstwo jest dobrym kierunkiem dla chłopaka czy raczej tylko dla dziewczyn? Studiuje to ktoś z Was? Czy to jest trudny kierunek?

Zastanawiam się też nad kierunkiem technik dentystyczny, ale to tak na drugim miejscu. Sam nie wiem jeszcze co robić w przyszłości, szukam takiego kierunku na który jest zapotrzebowanie i na którym nie ma matematyki :)

Ktoś mógłby doradzić?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Na pielęgniarstwo decydują się częściej dziewczyny, więc jeśli chcesz wybrać ten kierunek, licz się z tym, że 95% studentów będzie płci przeciwnej, o ile nie cała reszta. Pomyśl ewentualnie o zdrowiu publicznym, gdzie chyba dopiero na trzecim roku czy drugim jest ekonomia i finanse, a nie matematyka jako taka. Lub też, tym bardziej, ratownictwo medyczne.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
To prawda, że pielęgniarzy jest bardzo mało i może trochę wywołują zdziwienie u ludzi, ale jest to zawód, który wykonywać mogą spokojnie obie płcie. Porównując wymienione przez Ciebie zawody mogę spokojnie powiedzieć, że jako technik dentysta zarobisz więcej.

Ogólnie pielęgniarstwo to trochę niewdzięczny i ciężki zawód. Ale znów pacjenci bardziej cenią pielęgniarki/pielęgniarzy od lekarzy. praca nie polega tylko na samych zastrzykach, ale też na toalecie pacjentów, zmianie pościeli, 'przerzucanie' pacjentów do badań..

Technik oczywiście nie ma żadnych uprawnień w zakresie pracy z pacjentem. Jego zadaniem jest ściśle współpracować z lekarzem i wykonywać jego zlecenia i projekty. Kontakt z pacjentem najczęściej ograniczony jest do Imienia i nazwiska na karcie laboratoryjnej.
Wydaję mi się, że Technika Dentystyczna jest bardzo rozległym tematem. Pracując możesz siedzieć
przy komputerze i projektować, artystycznie nakładać pędzelkiem kolejne warstwy korony zęba, bądź też topić metale wysokimi temperaturami i zajmować sie frezowaniem metalu specjalnie do tego stworzonymi sprzętami. Możesz także wylądować w laboratorium, gdzie będziesz robił protezy które trafiają do "szuflad".

SzklanaDama
 

krishna

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Myślałem nad takim zawodem który sprawdzi się nie tylko w kraju ale też za granicą. Pięlegniarstwo ma to też na plus, że po licencjacie można już znaleźć prace.
Mature zdalem troszke słabo, uczniem jestem takim średnim nie wiadomo czy sobie poradze na uniwersytetach medycznych. Ale wybrałem takie kierunki ze wzgledu na brak matematyki.
Nie wiem jak jest z naborem na tego technika dentystycznego, bo czytałem gdzieś że pierwszeństwo mają ci którzy skonczyli technika dentystycznego czyli cos jak 2 letnia szkola policealna. To chyba musialbym najpierw takie cos zrobic zeby zwiekszyc szanse dostania sie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Pięlegniarstwo ma to też na plus, że po licencjacie można już znaleźć prace.
Licencjat na obu kierunkach trwa 3lata i po obu można znaleźć pracę.
Nie wiem jak jest z naborem na tego technika dentystycznego, bo czytałem gdzieś że pierwszeństwo mają ci którzy skonczyli technika dentystycznego czyli cos jak 2 letnia szkola policealna. To chyba musialbym najpierw takie cos zrobic zeby zwiekszyc szanse dostania sie.
Tego nie wiem, musisz poszukać na forach związanych z medycznymi kierunkami studiów. Wydaje się możliwe dodawanie jakichś punktów z racji, że dane osoby już co nie co potrafią.

SzklanaDama
 

beatrix992

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków (okolice)
Studiuję pielęgniarstwo, na roku mam dwóch chłopaków. Myślę, że bardzo potrzebny jest mężczyzna w tym zawodzie, bo wiadomo że różni pacjenci się trafiają, a mężczyźni mają tą siłę większą niż kobiety :)
 
Do góry