Pielegnacja cery mieszanej

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Witam serdecznie :] Zaczne od kilku slow o sobie, aby jak najdokladniej nakreslic sytuacje. Mam nadzieje, ze znajda sie tu osoby, ktore znaja sie na branzy kosmetycznej i mi cos doradza ;) Mam 19 lat. Zazwyczaj nie mialam wiekszych problemow z cera, ale teraz mi sie zdarzaja, chociaz fakt, tragedii nie ma. Kiedys bylam na szkoleniu z firmy avon, ale to juz dawno i powiedziano mi, ze mam cere mieszana. Sama moglabym miec problemy z okresleniem wlasnego typu, ale mysle, ze trafili w dziesiatke, w koncu na tym sie znaja. Jezeli o tradzik mlodzienczy, to nie mialam z nim duzego problemu, ale okolo 17 roku zycia troche mi sie pojawilo, tyle ze do konca nie zniknelo przez moje zaniedbywanie, np przez moje rozdrapywanie krostek, szczegolnie gdy sie czyms denerwowalam bo jestem ogolnie nerwowa. Glupota wiem. I tu pytanie od razu, czy musze stosowac kosmetyki typowo do cery mieszanej ? Uzywam zelu do mycia ciala wash off, taki mlodziezowy i ogolnie dokladnie myje, toniku z tej samej serii a dokladnie to seria nivea viasge yonug, jako ze za mlodziutka osobe moge sie uwazac ;) na krostki nakladam miejscowo masc cynkowa, pomaga :) Tyle, ze mimo wszystko kolo nosa, blisko policzkow czasami robi mi sie sucha skora, potem smaruje ja kremem nawilzajacym . Wiem, ze cera mieszana miejscami jest sucha, ale myslalam, ze przy stosowaniu delikatnych kosmetykow to bedzie rzadko wystepowac. Czy po prostu juz taki urok tej cery? :( Jak ktos ma jakies rady to poprosze,, szczegolnie odnosnie kosmetykow jakie by byly najlepsze, bo nie wiem czy dobrych uzywam,.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
ja Ci powiem tylko tyle POLECAM wizytę u dermatologa albo kosmetyczki. Trudno na odległość tylko po Twoim opisie ocenić czego powinnaś używać a czego nie. co mogłoby Ci pomóc, a co zaszkodzić. Ja sama przetestowałam na sobie mnóstwo kosmetyków. Dawałam skusić się reklamom, albo poradami koleżanek i tyle kasy na to wydałam, że masakra, a efekt wciąż był mizerny. Później trafiłam do kosmetyczki (w Poznaniu, na ul. Żydowskiej - polecam zresztą to miejsce) na zabieg oczyszczania twarzy. i tam kosmetyczka pooglądała dokładnie moją cerę, wypytała się mnie dokładnie o wszystko, powiedziała jaki mam typ i rodzaj cery i poleciła mi czego powinnam używać, a czego absolutnie w moim przypadku nie stosować. i faktycznie to w końcu odniosło rezultat. dlatego z takimi sprawami to radzę poradzić się specjalistów w tej dziedzinie, a przede wszystkim pogadać z kimś kto na żywo będzie mógł ocenić stan twojej cery.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
ja Ci powiem tylko tyle POLECAM wizytę u dermatologa albo kosmetyczki. Trudno na odległość tylko po Twoim opisie ocenić czego powinnaś używać a czego nie. co mogłoby Ci pomóc, a co zaszkodzić. Ja sama przetestowałam na sobie mnóstwo kosmetyków. Dawałam skusić się reklamom, albo poradami koleżanek i tyle kasy na to wydałam, że masakra, a efekt wciąż był mizerny. Później trafiłam do kosmetyczki (w Poznaniu, na ul. Żydowskiej - polecam zresztą to miejsce) na zabieg oczyszczania twarzy. i tam kosmetyczka pooglądała dokładnie moją cerę, wypytała się mnie dokładnie o wszystko, powiedziała jaki mam typ i rodzaj cery i poleciła mi czego powinnam używać, a czego absolutnie w moim przypadku nie stosować. i faktycznie to w końcu odniosło rezultat. dlatego z takimi sprawami to radzę poradzić się specjalistów w tej dziedzinie, a przede wszystkim pogadać z kimś kto na żywo będzie mógł ocenić stan twojej cery.

Dziekuje za odpowiedz w sumie masz racje. Nawet osoby z cera mieszana moga mi cos polecic, ale nie wiadomo jak moja skoroa na to zareaguje mimo ze tez mieszana. Widocznie specjalista musi zobaczyc ma twarz i to ocenic dokladnie
tak zrobie
dziekuje ! :)
 
Do góry