Piekło na Ziemi

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Czy próba połączenia logicznego dwóch cytatów czegoś dowodzi?
Moim zdaniem nie, bo nie są spełnione warunki (domyślne) łączności czasowej. Na przykład "po drodze" gdzieś ktoś został wtrącony.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Do tych którzy odrzucają objawienie, że Ziemia jest piekłem:

Wszyscy możemy się zgodzić, że ziemia [świat] nie jest niebem. Więc jeśli ziemia nie jest niebem lub piekłem, tak więc czym jest ziemia w świetle Słowa Bożego?

Według Biblii, jest tylko dwa dominia, do których możemy należeć: do "światła" lub do "ciemności". Czy Sugerujecie istnienie trzeciego władztwa?

Ponadto, na początku, Adam i Ewa byli w obecności Boga [w Edenie lub niebie], dopóki nie zbuntowali się przeciwko Bogu. Jak Bóg ukarał Adama i Ewę za buntu? Karą śmierci. Oboje zmarli. To nie była śmierć fizyczna, ale raczej duchowa śmierć. Z tym, Bóg nakazał Adamowi [i Ewie] opuścić Eden [Niebo] ku sprawowaniu ziemi, z której był wzięty.

Co robimy, gdy jeden z naszych krewnych umiera? Zazwyczaj kupujemy trumnę i kładziemy ich ciała w niej, a potem chowamy je w grobie. Co to jest grób? Grób jest miejscem lub stanem, w którym martwe ciało spoczywa.

Śmierć nie ma żadnego interesu w niebie, więc Bóg, pochował Adam i Ewa w grobie powszechnie znanym jako Ziemi. A proszę pamiętać, słowo "Piekło" jest synonimem słowa "Grób".

Ten "świat" jest miejscem zamieszkania lub stanem duchowo martwych [grobem, piekłem]. Bez interwencji Boga, będziemy duchowo martwi na zawsze tak jak nasi krewni w grobach pozostana fizycznie martwi na zawsze.

Szanowni Państwo, zgodnie ze Słowem Bożym, wszyscy przychodzimy na ten świata duchowo "martwi". Wiec co w tym złego by nazwać ten świat "grobem"?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kiedy pogodzimy się z faktem, że świat w którym żyjemy jest piekłem, to da nam lepszy obraz tego, co Bóg miał na myśli w następujących wersetach:

"Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca." 1 Jana 2:15

"Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd." (Ew. Jana 18:36, Biblia Tysiąclecia)

"Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe." (List do Rzymian 12:2, Biblia Tysiąclecia)

"aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały;" (1 list do Koryntian 2:5-8, Biblia Tysiąclecia)

"(4)który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego." (List do Galatów 1:4, Biblia Tysiąclecia)
Jeśli ten świat moze byc dobry to czemu Bóg musi wyrwać nas z tego świata?

"Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego." (1 List Jana 5:19, Biblia Tysiąclecia)





 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Frasunek napisał:
co Bóg miał na myśli w następujących wersetach:
Cztery z sześciu cytatów jakie podałeś to są wypowiedzi ludzi.
"Albowiem nie z woli ludzkiej przyniesione jest niekiedy proroctwo, ale od Ducha Świętego pędzeni będąc mówili święci Boży ludzie." (2 List Piotra 1:21, Biblia Gdańska)


Chociaż prawdą jest; pisma zostały wypowiedziane / napisane przez człowieka, lecz ostatecznie Bóg jest autorem wszystkich pism świętych.

Zasadniczo, Bóg dyktował co mieli pisać.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Mother Russia napisał:
Zasadniczo, Bóg dyktował co mieli pisać.
Interpunkcję też narzucał? Przekładów na inne języki dokonywał?
Tylko pierwotne Pisma Święte w oryginalnych językach są wiarygodne.
Tłumaczenie Biblii, które znajdujemy powszechnie w naszych sklepach w języku polskim, angielskim lub jakimkolwiek innym języku, nie są wolne od błędów i należy je sprawdzić przez czytnika dla dokładności.
 

Aleksander76

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
co Bóg miał na myśli w następujących wersetach:
Cztery z sześciu cytatów jakie podałeś to są wypowiedzi ludzi.
"Albowiem nie z woli ludzkiej przyniesione jest niekiedy proroctwo, ale od Ducha Świętego pędzeni będąc mówili święci Boży ludzie." (2 List Piotra 1:21, Biblia Gdańska)


Chociaż prawdą jest; pisma zostały wypowiedziane / napisane przez człowieka, lecz ostatecznie Bóg jest autorem wszystkich pism świętych.

Zasadniczo, Bóg dyktował co mieli pisać.



Nie lepiej uznać, że Pismo Święte jest wytworem człowieka, który w ten sposób chciał skodyfikować swoją moralność i pokazać swojej grupie, jak żyć moralnie i w ten sposób przetrwać? Mam wiele szacunku do Biblii i na codzień korzystam z wielu jej nauk, ale po co od razu domniemywać istnienia czegoś, co w zasadzie nigdy nie udowodnimy (tak jak nieistnienia zresztą). Lepiej skupić się na rzeczach dobrych i wspólnie pracować, by na świecie było lepiej, nieważne jakiego jesteśmy wyznania.
 
N

Naxxramas

Guest
Aleksander76 napisał:
ale po co od razu domniemywać istnienia czegoś, co w zasadzie nigdy nie udowodnimy
Ponieważ dzięki temu jest postęp cywilizacyjny. Przykładem na to mogą być czarne dziury (odkryte) lub bozon Higgsa (nadal hipotetyczny jak kiedyś czarne dziury)




Aleksander76 napisał:
Lepiej skupić się na rzeczach dobrych i wspólnie pracować, by na świecie było lepiej, nieważne jakiego jesteśmy wyznania.
nie da się dopóki nie będzie Nowego Porządku Świata (NWO)


7Teen napisał:
Zasadniczo, Bóg dyktował co mieli pisać.
Dla Ciebie to Bóg, dla mnie to kosmita - czy jak kto woli bardziej zaawansowana cywilizacja.



MNICH OŚWIECONY
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
(4) Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. (List Jakuba 4, Biblia Tysiąclecia)

Potężne oświadczenie pochodzące od Boga. Teraz oceń, gdzie stoi twój związek z Bogiem na podstawie powyższego wersetu.

Kto by pomyślał, że tak wielu samozwańczych chrześcijan wybiera przyjaźń z piekłem [ze światem] zamiast z Bogiem.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Skąd posiadasz tą wiedzę? Gdzie to jest napisane?
Od Jezusa Chrystusa [w postaci słowa].
Gdzie? Tutaj:
Bowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z pragnienia człowieka, ale mówili je ludzie Boga, prowadzeni przez Ducha Świętego. [Nowa Biblia Gdańska: Drugi list spisany przez Piotra 1:21]

Oto dobry przykład tego:

(1) Roku czwartego panowania Jojakima, syna Jozjasza, króla judzkiego, skierował Pan do Jeremiasza następujące słowo:
(2) Weź sobie zwój do pisania i napisz w nim wszystkie słowa, jakie powiedziałem do ciebie przeciw Izraelowi, przeciw Judzie i przeciw wszystkim narodom od dnia, kiedy zacząłem mówić do ciebie, od czasów Jozjasza aż do dziś.
(3) Może mieszkańcy Judy, słuchając o nieszczęściach, jakie zamierzam sprowadzić na nich, nawrócą się każdy ze swego przewrotnego postępowania, tak że będę mógł odpuścić ich występki i grzechy.
(4)Zawołał więc Jeremiasz Barucha, syna Neriasza, a Baruch spisał pod dyktando Jeremiasza a zwoju do pisania wszystkie słowa Pana, jakie On powiedział do niego.
(Ks. Jeremiasza 36, Biblia Tysiąclecia)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie kwestionuję tego, że Biblia jest natchniona mocą Boga.
Jednak wyciągasz zbyt daleko idące wnioski opierając się na poszlakowych wersetach i równając je do wszystkich biblijnych opowieści.
Nie wiemy co tak naprawdę należy do kanonu Biblii. Są bowiem dowody na to, że część Starego Testamentu pochodzi z religii Egiptu.
Dlatego nie warto w sposób dosłowny interpretować wszystkich historii w Biblii tylko trzeba złapać jej ogólny przekaz.

W innym temacie jeden z kolegów właśnie na podstawie takich interpretacji Biblii jaką Ty tez zaprezentowałeś próbuje wmówić ludziom, że Bóg dał władzę na Ziemi Szatanowi a na dowód tego podaje cytaty Szatana, który jak wiemy jest kłamcą, kusicielem któremu ufać i wierzyć nie wolno. Twój kolega odrzuca natomiast jasne Słowa Jezusa o tym, że ma "wszelką władzę w niebie i na ziemi".
Władza Szatana w Biblii odnosi się do złych uczynków i do mocy pokuszenia ludzi i sprowadzania ich na złą drogę.
Nie odnosi się do literalnej i faktycznej władzy.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Nie wiemy co tak naprawdę należy do kanonu Biblii.
Naprawdę? Pan spojrzał do Biblii ostatnio? Nie mniej nie więcej, 66 ksiąg, które widzisz w Biblii to prawdziwe Słowo Boże. Wszystko inne to tylko spekulacje.


Są bowiem dowody na to, że część Starego Testamentu pochodzi z religii Egiptu.
Oh, Oczywiście, oczywiście. Jeszcze wczoraj czytałem artykuł napisany przez jednego tzw 'bibliste'. Przedstawił dowody, że Jezus był żonaty i ojcem dwojga dzieci.

Osobiście nie wierzę nikomu ale samemu Słowu Bożemu.

ale niech Bóg pozostanie prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą List do Rzymian 3:4

Twój kolega odrzuca natomiast jasne Słowa Jezusa o tym, że ma "wszelką władzę w niebie i na ziemi".
Nie sądzę, że uważa mnie za swojego przyjaciela. Nasze ogólne poglądy w odniesieniu do prawd biblijnych są niekompatybilne.

podaje cytaty Szatana
Nie wiem co masz na myśli. Nigdy nie czytałem ewangelii szatana.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7teen. Widzę, że chyba nie masz z kim konkretniej pogadać a przynajmniej z kimś o podobnych potrzebach.

Myślę że w istocie ziemia może być piekłem duchowym zależy jak na to spojrzeć biblijnie. Spójrz jaką "obietnicę" dostaje Adam i Ewa przy wygnaniu. Praca uciążliwa na roli aby żyć i utrzymać ciało jako naczynie ducha, chwasty, ból, utrapienie, choroby i śmierć. Co widzimy dzisiaj ? Czyż to nie piekło do stanu poprzedniego ? Jednak fakt że piekna ziemia jako miejsce zamieszkaniem naszych bytó leży w dużej mieże w mocy złego nie czyni jej jeszcze piekłem. Przebywaja tu bowiem dobrzy ludzie wierni Ojcu. Po piekle w rozumieniu siedliska czy miejsca pobytu wszelkiego zła, spętanego łańcuchami, czekajacego na sąd pewnie by się nie przechadzali tak swobodnie a o bytowaniu trudno mówić.

Dwa lub trzy wersety nie hermeneutyczne powiązanie z innymi nie powiny sugerować czegoś takiego. Pamiętajmy cały czas, że jest to prawie zawsze język symboli i znaków starożytnych ludzi egzystujących w danej kulturze. Przekaz i to czasem zniekształcony od pierwowzoru nie moze służyć jako fundament pod budowę czegoś co nie jest w miarę jasno wyłożone. Jasno wyłożene masz natomiast inne rzeczy a to wielu uczniom wydaje się za proste i nudne. W rzeczywistości jednak wcale nie jest ani proste ani nudne. Kiedyś nad tym myślałem co napisałeś i mam tam jakieś wnioski. Nie raz mam nawet jeszcze stare pokusy aby pójść nieco dalej z kopaniem ale stawiam na zdrowy rozsądek i mówi mi on, że mam skupić się na wydawaniu owoców ducha a nie kopać w poszukiwaniu czegoś, co tak naprawdę nie daje życia ani go nie ubogaca. Nie karmi tego co ma karmić a raczej pozostawia pustkę i niedosyt.

Ziemia nawet w swiom stanie duchowym i dzieła na niej dokonane są dostatecznie piękne i wzniosłe aby zaprzeczyć istnieniu jej jako piekła, tartaru czy innych tworów opartych o te syninimy. Chyba, że podzielimy świat duchowy na dobry i materialny na zły a tu zaczynie się już ostra jazda bez trzymanki i żadnych gwarancji (obietnicy) osiągnięcia mety.


Musimy pogadać. Odezwij się na prv jak będziesz.


:)
 
N

Naxxramas

Guest
7teen
Czy przez te dwa wersety możemy zrozumieć, że Ziemia jest piekłem?

TAK.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Ziemia nie jest ani niebem ani piekłem. Ziemia to, jakby to ująć, jest pewnego rodzaju obozem przetrwania, miejscem w którym umieszcza sie dusze i poddaje socjalizacji, skazując ją na cielesne rządze własnego ciała i innych istot. To co sie dzieje na świecie to film w którym każdy człowiek odgrywa główną rolę, a świat który postrzega jest iluzją. Iluzją która ma na celu poddac tę duszę selekcji i próbie.
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Ziemia nie jest (...) piekłem

ActiveAngel - znamy waszą planetę w drobnych szczegółach:
http://pomozpupilom.bloog.pl/id,330754531,title,Testy-na-zwierzetach,index.html?smoybbtticaid=614f85

Czy potrafisz wymyśleć gorsze cierpienie np: piekielne od tego co tu zlinkowalem ? bo my szczerze mówiąc nie....równie zbrodnicze tak, ale nie gorsze...

i wy wszyscy jeszcze myślicie, że tak trzeba - przerażające: )

a wiecie co jest najśmieszniejsze ? że wielu z was myśli, że chodząc do kościoła dostąpi raju i życia w szczęściu - to ja się pytam ile istot uszczęśliwiliście, że sami na to zasługujecie ? Chcecie dostąpić szczęścia w raju budując swoje na cierpieniu innych ?

Ziemia jest lokalnym pieklem tylko dzięki wam - to wy jesteście demonami jak na razie.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Czy potrafisz wymyśleć gorsze cierpienie np: piekielne od tego co tu zlinkowalem ? bo my szczerze mówiąc nie....równie zbrodnicze tak, ale nie gorsze... i wy wszyscy jeszcze myślicie, że tak trzeba - przerażające: ) a wiecie co jest najśmieszniejsze ? że wielu z was myśli, że chodząc do kościoła dostąpi raju i życia w szczęściu - to ja się pytam ile istot uszczęśliwiliście, że sami na to zasługujecie ? Chcecie dostąpić szczęścia w raju budując swoje na cierpieniu innych ? Ziemia jest lokalnym pieklem tylko dzięki wam - to wy jesteście demonami jak na razie.
Ziemia jest miejscem testowania Homo Sapiens. Człowiek musi zwalczyc w sobie zwierzę, które w połączeniu z inteligencją- działaniem DNA stwórców może stac się bestią. Półmetek szóstego królestwa- 6,66 . 666 to liczba besti to liczba człowieka. Zwalczajac w sobie zwierzę trafia tam gdzie wszystkie dobre dusze, a jeśli przewyrzszy zwierze to poprostu czeka go piekło- unicestwienie. Jeśli jest problem po połowie to czeka oczyszczenie - czyściec = reinkarnacja.
Nie oceniaj wszystkich jedna miarą, bo zaprawde powiadam ci, nie wszyscy ludzie są tacy sami. :paluszkiem:
 
Do góry