Piekło i wieczne potępienie

N

Naxxramas

Guest
irish napisał:
nie do końca tak jest jak opisujesz. np w czasach kiedy światowa potęga zwana egiptem posługiwała się pismem obrazkowym a za boga uważano panującego faraona starożytni żydzi mieli alfabet, zdumiewające jak na tamte czasy prawa dotyczące higieny i spraw sanitarnych i wysoce zorganizowaną społeczność. a kiedy na ziemi przebywał Jezus nie tylko nie zaprzeczył temu co pisano w tzw. ST ale wręcz podwyższył poprzeczkę powołując się zresztą często na poprzednie wypowiedzi. a więc nie zmienił lecz uzupełnił co stanowi istotną różnicę w odniesieniu do tego o czym piszesz.

Dość interesujące. Zatem możesz mi wyjaśnić dlaczego w Starym Testamencie są prawa:

ad1 > "Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią."
ad2 > "Kto by porwał człowieka i sprzedał go, albo znaleziono by go jeszcze w jego ręku, winien być ukarany śmiercią.
ad3 > "Jeśli kupisz niewolnika - Hebrajczyka, będzie <ci> służył sześć lat, w siódmym roku zwolnisz go bez wykupu"
ad4 > "Jeśliby ktoś uderzył niewolnika lub niewolnicę w oko i spowodował jego utratę, winien za oko obdarzyć ich wolnością."


Pomijam, że 3 i 2 przeczą sobie, ale to nie jest tematem naszej dyskusji.

a w Nowym Testamencie Jezus nawołuje do miłości, do przebaczenia czy wręcz do przysłowiowego nadstawienia drugiego policzka - czyli w ogóle zaprzecza ad4.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York

elie

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
nie zamierzam z tobą narazie o tym dyskutować. raczej zadam ci pytanie i proszę o jasną i konkretną (tak-nie-nie wiem) odpowiedź: czy Jezus podczas tych 3 dni był w raju?
Tak.


a jeśli tak to jak to się ma do wyznania wiary, którego uczy się ludzi w krk: "zstąpił do piekieł a trzeciego dnia zmartwychwstał"
Nie wiem w szczegółach, co krk uczy bo nie jestem jego członkiem. Proponuję udać się do najbliższej krk plebanii i zadać to pytanie księdzu.


elie napisał:
witam!
odpowiedż jest prosta w kwestii piekła- poprostu go niema. Wie to każdy kto choć trochę poczytał Biblię. Wszelkie dysputy na ten temat są bezsensu. A kłótnie o jakieś przecinki czy są czy nie tez mijaj,a się z celem. Dlaczego? W starej hebrajszczyżnie nie było przecinków to pierwsze. Drugie . ,, Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze,,
-cytat z Ezechiela 18:4. Skoro dusza umiera to chyba nie wędruje.
Wierzę, że piekło jest świat w którym żyjemy.
Według Biblii, wszyscy przychodzą na ten świata z "martwą duszą". A jeśli ten świat jest królestwem "dusz martwych", to tylko może oznaczać, że jest piekłem do którego odnosi się Biblia.
.


Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! (Ew. Łukasza 9:1-60, Biblia Tysiąclecia)



Nie czuję się ,,umarłą duszą,, żyje , planuje, kocham, ciesze się to oznaki życia. A kiedy umieram to wracam do prochu . 19 W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty. Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz. to cytat z Rodzaju 3:19.
No i jak wiemy w Kaznodziei jest napisane . 5 Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie. Kaznodziei 9:5. i jeszcze 10 Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania.
Przeciwieństwem życia (tzn. oddychania, bawienia się , uczenia, pracy itd.) jest nieżycie (nie istnienie).,


A jeżeli tak to na ziemi jest życie duszy i to nie w piekle, jednakże nie pod rządami prawdziwego Boga tylko wg. 2 Koryntian 4:4 ,, 4 wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga,,




cze 10 werset
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Nie czuję się ,,umarłą duszą,, żyje , planuje, kocham, ciesze się to oznaki życia. A kiedy umieram to wracam do prochu .
Działania wyrażone powyżej są dowodem twojego życia fizycznego [życie skażone], a nie koniecznie twojego życia duchowego [życie nie skażone]. Nie sądzę, że zdajesz sobie sprawę z różnicy.

 
N

Naxxramas

Guest
Widzisz 7Teen dlatego, że chodzisz do kościoła i nagadali Ci tam jakiś pierdół nie zdajesz sobie sprawy, że elie dobrze pisze. Nie ma życia fizycznego bez duchowego [to jedność jak czas i przestrzeń] - elie nie jest palcem, nie jest nogą, nie jest sercem - elie nie jest też mózgiem - wreszcie - elie nie jest swoim ciałem - elie jak my wszyscy zresztą jest świadomością [światłem - na poziomie kwantowym], która odbiera bodźce poprzez swój ludzki uniform i implany funkcyjne tak samo jak zwierzęta, których świadomość [na poziomie poza cielesnym] jest na równi z naszą lecz celowo wyhamowana przez odpowiednio zaprojektowany interfejs. To nie mózg kocha, to nie mózg planuje to robi właśnie elie a mózg jest tylko przestrzenią dzięki której miłość czy planowanie elie może się manifestować w fizyczności.

MNICH OŚWIECONY
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Naxxramas napisał:
Dość interesujące. Zatem możesz mi wyjaśnić dlaczego w Starym Testamencie są prawa:

ad1 > "Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią."
ad2 > "Kto by porwał człowieka i sprzedał go, albo znaleziono by go jeszcze w jego ręku, winien być ukarany śmiercią.
ad3 > "Jeśli kupisz niewolnika - Hebrajczyka, będzie służył sześć lat, w siódmym roku zwolnisz go bez wykupu"
ad4 > "Jeśliby ktoś uderzył niewolnika lub niewolnicę w oko i spowodował jego utratę, winien za oko obdarzyć ich wolnością."
super że to zauwazyłeś :) dodam że tego typu praw było mnóstwo. były one bardzo potrzebne po to by uświadomić żydom ich grzeszny stan. zresztą ilość ofiar jakie mieli składac dosłowie za wszystko miała ich pobudzić do refleksji komu i z jakich powodów i pobudek chcą służyć. nie za bardzo wiem co dziwnego widzisz w tym że ktoś kto "nie miłuje bliźniego jak samego siebie" w czasach przed Chrystusem ponosi jakąś karę? zrecz zmieniła się razem z ofiarą okupu "większego Adama" czyli Jezusa
Naxxramas napisał:
elie nie jest swoim ciałem - elie jak my wszyscy zresztą jest świadomością [światłem - na poziomie kwantowym], która odbiera bodźce poprzez swój ludzki uniform i implany funkcyjne tak samo jak zwierzęta, których świadomość [na poziomie poza cielesnym] jest na równi z naszą lecz celowo wyhamowana przez odpowiednio zaprojektowany interfejs.
to jest wypowiedź w stylu "pan zdał a panu się zdawało" lub też "proszę mi udowodnić że pańskie życie nie jest snem i wyobrażeniem".
ja z całą pewnością oświadczam że mam ciało xD. aktualnie mam też interfejs w postaci przeglądarki firefox oraz wykorzystującą javę lub może nawet ajaxa stronę internetową pt "forumowisko" ;p
 

elie

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
Nie czuję się ,,umarłą duszą,, żyje , planuje, kocham, ciesze się to oznaki życia. A kiedy umieram to wracam do prochu .
Działania wyrażone powyżej są dowodem twojego życia fizycznego [życie skażone], a nie koniecznie twojego życia duchowego [życie nie skażone]. Nie sądzę, że zdajesz sobie sprawę z różnicy.
Czy w takim razie chcesz mi powiedzieć że nasze życie to matrix :)
Widzę ze strasznie tu dużo filozofii, a życie przecież jest takie proste.
Nie sądzisz że gdyby było tak zagmatwane to Bóg nie podałby nam więcej informacji w Biblii i że byłyby one jasno i klarownie przedstawione.
Kaznodziei 12: 13,, Konkluzja sprawy, po wysłuchaniu wszystkiego, jest następująca: Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.,,
Jeszcze jedno 2 Tymoteusza 2: 23,, Ponadto odrzucaj głupie i ignoranckie dociekania, wiedząc, iż wywołują spory,,. (przepraszam jeśli poczujesz się urażony, wiem ile emocji wywołują dyskusje na tematy religijne)
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
elie,

Nie jestem pewien jaki matrix masz na myśli [może mógłbyś dostarczyć referencje biblijne].

Nie sądzisz że gdyby było tak zagmatwane to Bóg nie podałby nam więcej informacji w Biblii i że byłyby one jasno i klarownie przedstawione.
Czy masz na myśli jasne, bezpośrednie, łatwe do zrozumienia jak dla dzieci w 2 klasie? Nie, to nie było intencją Boga. Bóg celowo użył język w Biblii, który jest skomplikowany i trudny do zrozumienia w celu ukrycia prawdy przed niezbawionymi.

Widzisz 7Teen dlatego, że chodzisz do kościoła i nagadali Ci tam jakiś pierdół nie zdajesz sobie sprawy, że elie dobrze pisze.
Błędne założenie. Nie chodze do kościoła, ani nie mam żadnej przynależności do żadnego kościoła. Biblia jest moim autorytetem, nikt inny.

Przeciwnie, uważam, że wszystkie kościoły są pod gniewem Bożym.
 
N

Naxxramas

Guest
elie napisał:
Ponadto odrzucaj głupie i ignoranckie dociekania, wiedząc, iż wywołują spory
Jesteś idealnym ludzkim uniformem. Nie myśli, nie buntuje się, nie docieka - robi to co jest sprzeczne z logiką. Gdyby wszystkie świadomości zamknięte w fizyczności były takie jak Ty nadal byśmy biegali w białych szatach, budowali domy z kamieni i palili na stosach za choćby najmniejszy przejaw inteligencji (Giordano Bruno)



irish napisał:
były one bardzo potrzebne po to by uświadomić żydom ich grzeszny stan.
Zasadniczo myślę, że powinieneś odbyć karę za zabicie wielu osób przez Brevika. Kara ta pomogłaby uświadomić ludziom ich grzeszny stan. Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję xD



MNICH OŚWIECONY
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
ja zrozumiałem al emam wątpliwości co do Twojego zrozumienia obecnego stanu rzeczy. nie chodzi o to czy JEDEN zgrzeszył lecz o to że WSZYSCY. rozumiesz?

przy okazji: UNIFORM to identyczny dla każdego przepisowy strój używany np w wojsku a ponieważ nie jesteśmy identyczni lecz różnorodni (równierz w sferze niematerialnej) więc może znajdziesz inne wyrażenie określające byt?
 

elie

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
elie,

Nie jestem pewien jaki matrix masz na myśli [może mógłbyś dostarczyć referencje biblijne].

Nie sądzisz że gdyby było tak zagmatwane to Bóg nie podałby nam więcej informacji w Biblii i że byłyby one jasno i klarownie przedstawione.
Czy masz na myśli jasne, bezpośrednie, łatwe do zrozumienia jak dla dzieci w 2 klasie? Nie, to nie było intencją Boga. Bóg celowo użył język w Biblii, który jest skomplikowany i trudny do zrozumienia w celu ukrycia prawdy przed niezbawionymi.

Widzisz 7Teen dlatego, że chodzisz do kościoła i nagadali Ci tam jakiś pierdół nie zdajesz sobie sprawy, że elie dobrze pisze.
Błędne założenie. Nie chodze do kościoła, ani nie mam żadnej przynależności do żadnego kościoła. Biblia jest moim autorytetem, nikt inny.

Przeciwnie, uważam, że wszystkie kościoły są pod gniewem Bożym.


W odpowiedzi na założenie iż Biblia jest skomplikowana i że Bóg specjalnie i rozmyślnie kazał użyć trudnego języka: zastanawiam się gdzie ten trudny język, Ew. Mat. 6: 27 Kto z was przez zamartwianie się może dodać jeden łokieć do długości swego życia? 28 Także co się tyczy odzieży, dlaczego się zamartwiacie? Wyciągnijcie naukę z tego, jak rosną lilie polne; nie mozolą się ani nie przędą, 29 ale mówię wam, że nawet Salomon w całej swej chwale nie był tak przyodziany, jak jedna z nich. 30 Jeśli zatem Bóg tak przyodziewa roślinność polną, która dzisiaj jest, a jutro się ją wrzuca do pieca, to czy tym bardziej nie przyodzieje was, małowierni?
Dla mnie to raczej bardzo proste słowa nieskomplikowane, treść łatwa do zrozumienia. Podejrzewam że większość słuchaczy w czasach Jezusa zrozumiała przesłanie. Większość tego co zawiera Słowo Boże jest podane wprost, niekiedy są używane przykłady żeby lepiej pojąć sens. Trzeba też czytać kontekst żeby zrozumieć całość. Niekiedy można sięgnąć po tekst oryginalny by wychwycić głębię. przykład: Jana 21: 15 Kiedy już zjedli śniadanie, Jezus powiedział do Szymona Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy mnie bardziej od tych miłujesz?” Ten mu rzekł: „Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham”. Powiedział do niego: „Karm moje baranki”. 16 Znowu powiedział do niego, po raz drugi: „Szymonie, synu Jana, czy mnie miłujesz?” Rzekł mu: „Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham”. Powiedział do niego: „Paś moje owieczki”. 17 Powiedział mu po raz trzeci: „Szymonie, synu Jana, czy mnie kochasz?” Piotr zasmucił się, iż rzekł do niego po raz trzeci: „Czy mnie kochasz?” Rzekł mu więc: „Panie, ty wiesz wszystko; ty dobrze wiesz, że cię kocham”. Jezus powiedział do niego: „Karm moje owieczki. 18 Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Gdy byłeś młodszy, przepasywałeś się i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce i ktoś inny cię przepasze i poprowadzi, gdzie nie chcesz”. 19 Rzekł to, aby wskazać, jaką śmiercią odda chwałę Bogu. A to rzekłszy, powiedział do niego: „Dalej mnie naśladuj”.
Głębsze dociekania : A zatem agápe oznacza miłość, którą rządzą zasady. Może, choć nie musi, łączyć się z sympatią i przywiązaniem. Na to, że bywa również serdecznym uczuciem, wskazuje wiele wersetów. W Jana 3:35 Jezus oznajmił: „Ojciec miłuje [agapái] Syna”, a w Jana 5:20 — „Ojciec kocha [fileí] Syna”. Nie ulega wątpliwości, że miłość Boga do Jezusa Chrystusa jest niezwykle ciepła. Jezus wyjaśnił też: „Tego, kto mnie miłuje [agapòn], umiłuje [agapethésetai] mój Ojciec i ja go umiłuję [agapéso]” (Jn 14:21). Ojciec i Syn darzą takie osoby serdeczną miłością. Czciciele Jehowy mają tak samo miłować Jego i Jego Syna oraz siebie nawzajem (Jn 21:15-17).
Godne uwagi jest użycie obu tych czasowników w 21 rozdz. Jana. Jezus dwukrotnie posłużył się słowem agapáo, pytając Piotra, czy go miłuje. Apostoł za każdym razem zdecydowanie wyznał, że go kocha, wyrażając to bardziej zażyłym czasownikiem filéo (Jn 21:15, 16). Na koniec Jezus zapytał: „Czy mnie kochasz?”, a Piotr znowu przytaknął (Jn 21:17). W ten sposób potwierdził swe ogromne, osobiste przywiązanie do Jezusa

Mimo iż poznaliśmy tu różne aspekty miłości to jednak nie zmienia to faktu i każdy zrozumie że chodzi niezmiennie o miłość Jana do Pana Jezusa
 
N

Naxxramas

Guest
irish napisał:
ja zrozumiałem al emam wątpliwości co do Twojego zrozumienia obecnego stanu rzeczy. nie chodzi o to czy JEDEN zgrzeszył lecz o to że WSZYSCY. rozumiesz?

przy okazji: UNIFORM to identyczny dla każdego przepisowy strój używany np w wojsku a ponieważ nie jesteśmy identyczni lecz różnorodni (równierz w sferze niematerialnej) więc może znajdziesz inne wyrażenie określające byt?

Irish dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas. Uważasz, że wszyscy żydzi chcieli śmierci Jezusa ? dość interesujące - zastanawiam się skąd masz takie informacje ? Zaczyna mi to przypominać - wszyscy niemcy byli/są źli, każdy niemiec powinien odpowiedzieć za holokcaust. Tak sobie myślę, że 2 miesięczne noworodki żydowskie w tamtym okresie pewnie są winne najbardziej śmierci Chrystusa :)

Co do uniformu jest to pewna metafora wprowadzona przez Wingmakers - jak nie rozumiesz metafor i wszystko bierzesz dosłownie ze znaczenia słownikowego to idź teraz do kościoła i powiedz księdzu, żeby zajrzał do słownika bo jak opłatek może być ciałem Chrystusa ? ^^

W uniformach się chodzi tak jak nasze świadomości "chodzą" w ciele biologicznym albo jak nasze biologiczne ciała chodzą już w Twoich słownikowych uniformach :)

MNICH OŚWIECONY
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Naxxramas napisał:
Uważasz, że wszyscy żydzi chcieli śmierci Jezusa ? dość interesujące - zastanawiam się skąd masz takie informacje
ja tak napisałem? chyba nie. napisałem że wszyscy zgrzeszyli a nie że chcieli czyjejś śmierci. upraszam o nieprzeinaczanie moich myśli.

co do uniformu: ponoszą cię wodze fantazji
 
N

Naxxramas

Guest
irish napisał:
chyba nie. napisałem że wszyscy zgrzeszyli a nie że chcieli czyjejś śmierci. upraszam o nieprzeinaczanie moich myśli.
No dobrze jak nie umiesz sam wyciągnąć kwintesencji samej myśli to napisze inaczej:

Wszyscy żydzi zgrzeszyli - w szczególności zgrzeszyły 2 miesięczne żydowskie noworodki w okresie jak zabili Jezusa: )

Zgrzeszyły też 5 letnie żydowskie dziewczynki, którym pewnie było go żal.

Zgrzeszyli też wszyscy żydzi, którzy nie zgadzali się z tym, że ma zostać zabity: P
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
W odpowiedzi na założenie iż Biblia jest skomplikowana i że Bóg specjalnie i rozmyślnie kazał użyć trudnego języka: zastanawiam się gdzie ten trudny język,
Na przykład: Mam wielkie trudności pojmowania Księgi Hioba, Księga Objawienia, Księga Daniela, Księga Jeremiasza i Księgi Izajasza. Jest wiele fragmentów w całej Biblii, których nie rozumiem.

Zauważyłem Twoja hermeneutyka jest wadliwa. Z takim podejściem do Biblii, można odkryć tylko, co jest na powierzchni. Po ukryte prawdy w Biblii, musimy kopać głęboko. Każda przypowieść w Biblii posiada ukrytą prawdę o Bogu. Musimy pilnie sprawdzić całą Biblię, aby znaleźć sens każdej przypowieści.

W cytowanym przez ciebie fragmencie z Ewangelii Jana 21, przegapiłeś bardzo ważne przesłanie, o którym Jezus chcia abyśmy wiedzieli.
 

elie

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
W odpowiedzi na założenie iż Biblia jest skomplikowana i że Bóg specjalnie i rozmyślnie kazał użyć trudnego języka: zastanawiam się gdzie ten trudny język,
Na przykład: Mam wielkie trudności pojmowania Księgi Hioba, Księga Objawienia, Księga Daniela, Księga Jeremiasza i Księgi Izajasza. Jest wiele fragmentów w całej Biblii, których nie rozumiem.

Zauważyłem Twoja hermeneutyka jest wadliwa. Z takim podejściem do Biblii, można odkryć tylko, co jest na powierzchni. Po ukryte prawdy w Biblii, musimy kopać głęboko. Każda przypowieść w Biblii posiada ukrytą prawdę o Bogu. Musimy pilnie sprawdzić całą Biblię, aby znaleźć sens każdej przypowieści.

W cytowanym przez ciebie fragmencie z Ewangelii Jana 21, przegapiłeś bardzo ważne przesłanie, o którym Jezus chcia abyśmy wiedzieli.
Prawda, że według Przysłów 2: ,, 4 jeśli będziesz tego szukał jak srebra i poszukiwał jak ukrytych skarbów, 5 to zrozumiesz bojaźń przed Jehową i znajdziesz poznanie Boga,,- trzeba włożyć świadomy wysiłek by poznać Boga . Faktem jest że niektóre miejsca w Biblii są trudniejsze do zrozumienia ale główne przesłąnie jest proste i nie tak zagmatwane jak to niekiedy czytam na portalach.
Mateusza 10: 26 ,, Dlatego nie bójcie się ich; bo nie ma nic zakrytego, co nie zostałoby odkryte, ani tajemnego, co nie stałoby się znane. 27 Co wam mówię w ciemności, powiedzcie w świetle, a co słyszycie szeptanego, głoście z dachów domów.,,
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Naxxramas napisał:
Wszyscy żydzi zgrzeszyli - w szczególności zgrzeszyły 2 miesięczne żydowskie noworodki w okresie jak zabili Jezusa: )
Zgrzeszyły też 5 letnie żydowskie dziewczynki, którym pewnie było go żal.
Zgrzeszyli też wszyscy żydzi, którzy nie zgadzali się z tym, że ma zostać zabity: P
fajny tok myślenia ale całkowicie błędny. pozwól że ci coś objaśnię: z Biblijnego punktu widzenia (który zresztą całym sercem popieram i to nie tylko że mi się tak podoba ale również dlatego że jest to dla mnie logiczne i precyzyjne) czlowiek zwany adamem wraz ze swoją żoną ewą uszkodzili "wzorzec życia" - że tak to ujmę - stąd kazdy - ale to każdy człowiek na ziemi został obarczony chcąc niechcąc zdeformowanym wzorcem. I te 2 miesięczne nie tylko żydowskie noworodki mimo że nic nikomu nie zrobiły to jednak umierają. Zdarza się że umierają też dzieci starsze, np 5cio latki, które też są niczemu nie winne. Zydzi, którzy się zgadzali że Jezus ma zostać zabity też umierają. Ciekawe że nawet ci żydzi, którzy się nie zgadzali też umarli. Umierają też ci, którzy wogóle nie słyszeli o Jezusie. Umierają, ponieważ z powodu idiotycznego, głupiego i beznadziejnego postępku adama i ewy są potomkami tej niegodziwej pary. Nienaturalny stan człowieka jakim jest śmierć nie był wpisany do "wzorca życia" z którym adam z ewą zostali powołani do życia. I właśnie po to na ziemi pojawiła się człowiek zwany Jezusem - by zniwelować skutki działania adama, ale to już nauka o okupie godna osobnego wątku
 
N

Naxxramas

Guest
I te 2 miesięczne nie tylko żydowskie noworodki mimo że nic nikomu nie zrobiły to jednak umierają.
Bóg jest nieskończona miłością
Zdarza się że umierają też dzieci starsze, np 5cio latki, które też są niczemu nie winne.
Bóg jest nieskończona miłością
Zydzi, którzy się zgadzali że Jezus ma zostać zabity też umierają.
Bóg jest nieskończona miłością
Ciekawe że nawet ci żydzi, którzy się nie zgadzali też umarli.
Bóg jest nieskończona miłością
Umierają też ci, którzy w ogóle nie słyszeli o Jezusie.


"ale również dlatego że jest to dla mnie logiczne i precyzyjne" - interesujące, że nieskończona miłość wini "bogu ducha winne istoty" - jeśli to jest dla ciebie logiczne tzn, że implanty funkcyjne, które założył Ci Szatan (na twoim poziomie będę używał języka zrozumiałego dla ciebie) działają perfekcyjnie dlatego, że Szatan jest od nas znacznie bardziej inteligentny (przynajmniej jak jesteśmy w ludzkim uniformie). Bóg chrześcijański (to żaden Bóg a stwórca człowieka, ale na twoim poziomie można przyjąć, że jest dla ciebie i dla mnie bogiem) nie potrafi wyzwolić nas od Szatana ze względów technologicznych. Przysyła jak to mówisz Jezusa, który miał zrobić kawał dobrej roboty - sabotaż w samym sercu terenu Szatana - nauka wydzielania miłości - zresztą Jezus nie był wyjątkowym prorokiem - oprócz niego byli też Kryszna, Zaratusztra, Buddha, Babadżi, Mahomet czy Sainatha - wszyscy oni głosili jedno i to samo - miłość, która niszczy Szatana - lecz w przypadku Jezusa implanty funkcyjne założone przez Szatana zadziałaly perfekcyjnie i Plejadjanie (czyli twój Bóg:)) odnieśli porażkę. Na razie nie musisz tego rozumieć gdyż nie jesteś jeszcze na odpowiedniej ścieżce rozwoju świadomości, chcę tylko obronić Boga byś nie upatrywał w nim kogoś kto się mści za błędy ludzi (Adam, Ewa i mnóstwo innych [bo raj, jabłko i 2 ludzi jest tylko alegorią]) - Bóg po prostu nie potrafi na chwilę obecną odeprzeć Szatana bo czasowo walkę przegrał, ale myslę, że w długotrwałym procesie ją wygra - z pomocą przychodzą nam oświeceni nazywający siebie New World Order - i mimo, że będziesz uważał, że czynią zło - tak naprawdę są dla nas wybawieniem, miłoscią i nadzieją.

MNICH OŚWIECONY
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Naxxramas napisał:
I te 2 miesięczne nie tylko żydowskie noworodki mimo że nic nikomu nie zrobiły to jednak umierają.
Bóg jest nieskończona miłością
Zdarza się że umierają też dzieci starsze, np 5cio latki, które też są niczemu nie winne.
Bóg jest nieskończona miłością
Zydzi, którzy się zgadzali że Jezus ma zostać zabity też umierają.
Bóg jest nieskończona miłością
Ciekawe że nawet ci żydzi, którzy się nie zgadzali też umarli.
Bóg jest nieskończona miłością
Umierają też ci, którzy w ogóle nie słyszeli o Jezusie.


"ale również dlatego że jest to dla mnie logiczne i precyzyjne" - interesujące, że nieskończona miłość wini "bogu ducha winne istoty" - jeśli to jest dla ciebie logiczne tzn, że implanty funkcyjne, które założył Ci Szatan (na twoim poziomie będę używał języka zrozumiałego dla ciebie) działają perfekcyjnie dlatego, że Szatan jest od nas znacznie bardziej inteligentny (przynajmniej jak jesteśmy w ludzkim uniformie). Bóg chrześcijański (to żaden Bóg a stwórca człowieka, ale na twoim poziomie można przyjąć, że jest dla ciebie i dla mnie bogiem) nie potrafi wyzwolić nas od Szatana ze względów technologicznych. Przysyła jak to mówisz Jezusa, który miał zrobić kawał dobrej roboty - sabotaż w samym sercu terenu Szatana - nauka wydzielania miłości - zresztą Jezus nie był wyjątkowym prorokiem - oprócz niego byli też Kryszna, Zaratusztra, Buddha, Babadżi, Mahomet czy Sainatha - wszyscy oni głosili jedno i to samo - miłość, która niszczy Szatana - lecz w przypadku Jezusa implanty funkcyjne założone przez Szatana zadziałaly perfekcyjnie i Plejadjanie (czyli twój Bóg:)) odnieśli porażkę. Na razie nie musisz tego rozumieć gdyż nie jesteś jeszcze na odpowiedniej ścieżce rozwoju świadomości, chcę tylko obronić Boga byś nie upatrywał w nim kogoś kto się mści za błędy ludzi (Adam, Ewa i mnóstwo innych [bo raj, jabłko i 2 ludzi jest tylko alegorią]) - Bóg po prostu nie potrafi na chwilę obecną odeprzeć Szatana bo czasowo walkę przegrał, ale myslę, że w długotrwałym procesie ją wygra - z pomocą przychodzą nam oświeceni nazywający siebie New World Order - i mimo, że będziesz uważał, że czynią zło - tak naprawdę są dla nas wybawieniem, miłoscią i nadzieją.

MNICH OŚWIECONY
oprócz niego byli też Kryszna, Zaratusztra, Buddha, Babadżi, Mahomet czy Sainatha - wszyscy oni głosili jedno i to samo - miłość, która niszczy Szatana
A co z nimi skoro tacy sami to na co czekaja niech poprawia to co uwazasz ze Bogu Jeszua nie wyszło i bedziesz w zachwycie swoich bogów.
Nie ma co tak atakowac sokro twoi rodzicie tez cie zarazili tym sazeniem a ty przekazesz do dalej.

Zdeforomowany wzorzec - grzechu i smierci
 
Do góry