Perkusja

SibuleCek

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z J-l
No wiec... nie wiedziałam w jakim przedziale dac ten temat . Chciałabym sie nauczyć grać na perkusji ... ile to zajmuje czasu ? Jeżeli w mojej okolicy nie ma jakis kursów ... czy można sie samemu nauczyć grać ?
Co wiecie na ten temat to piszcie . Z góry dzieki . :]
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Moja koleżanka też chce się nauczyć gry na perkusji. :D Nauka pewnie zajmuje dużo czasu bo spojrz,wszyscy znani perkusiści grali od dziecka. Myślę jednak,że jak bardzo Ci na tym zależy to nauczysz się w 2-3 lata :D Można się nauczyć samemu-tak samo jak na gitarze. Tylko pewnie jeszcze wiecej czasu zajmie.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Możesz uczyć się samemu (zwykłe uderzanie w gary, bo sama raczej nic nie zrobisz^^) ale lepiej poszukaj sobie nauczyciela. :D
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Moja koleżanka też chce się nauczyć gry na perkusji. :D Nauka pewnie zajmuje dużo czasu bo spojrz,wszyscy znani perkusiści grali od dziecka. Myślę jednak,że jak bardzo Ci na tym zależy to nauczysz się w 2-3 lata :D Można się nauczyć samemu-tak samo jak na gitarze. Tylko pewnie jeszcze wiecej czasu zajmie.


jesi chesz sie nuczyc grac na gitarze samemu to tylko po to zeby wkurzac sasiadów i tak samo jest chyba z perkusja mój nauczyciel mówil mi ze perkusja to jest bardzo trudny instrumet bo tak:
1.Trzeba jedna reka i druga robic dwie rzeczy inne naraz powniewaz w trakcie grania jedna reka grasz co innego i druga grasz co innego dwa rózne rytmy
2.Trzeba miec bardzo dobry sluch zeby nadazac za innymi

jedynym plusem perkusji jest to ze nie trzeba byc tak bardzo sprawnym w rekach zeby grac bo na gitarze to trzeba byc

Takze wes czy jesli chesz grac na perkusji czy gitarze czy flecie lepiej niech cie pouczyc przez 1 rok nauczyciel az zalapiesz o co w tym chodzi i wtedy bedziesz mógl sam sie uczyc
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Biernat napisał:
1.Trzeba jedna reka i druga robic dwie rzeczy inne naraz powniewaz w trakcie grania jedna reka grasz co innego i druga grasz co innego dwa rózne rytmy
Nie zapominaj o nogach. :D
 

Paschendale

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
:D
Ja gram na perku od 3 lat. Wiadomo nie posiadanie własnego sprzętu też przeszkadza w nauce ale jeśli zaczynasz sama polecam najpierw posłuchać troszkę tzw. perkusyjnych piosenek a potem próbować pukać w poduszki [oczywiście jeśli chesz się nauczyć sama]. Oradzam też posiadanie perkusji w piwnicy albo garażu. Lepiej mieć salę prób. Jeśli nie posiadasz jeszcze sprzętu to pukaj w poduszki. Jak posiadasz to też na początku pukaj w poduszki :p Gary to nie jest prosty instrument. Na początek najlepiej kupić sobie hi-het, werbel i centralę. To wystarcza. Potem można zaszaleć i kupić obie jeszcze tomy, kocioł i talerze. Ale jeśli nie spodoba Ci się ten instrument to lepiej wydać na niego mniej kasy, niż wykosztować się na jakiś zestaw który potem będzie łapał kurz w jakiejś piwnicy albo sali. [co do piwnic to jeśli już naprawdę chcesz grać w piwnicy to chyba dobrze wiesz że należy ją wygłuszyć - wytłaczanki od jajek są uniwersalne i łatwo je przykleić do ściany] To tyle. BB)
 

Mefisto777

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Ziemia
Gra na perkusji, fajna sprawa. Ja się troche u dziadka uczyłem. najpier robiłem takie ćwiczenia: pukałem w podłoge nogą jedno uderzenie co 2 sekundy a rekami w biurko jakis inny rytm(nieharmoniczny). albo jakieś inne ćwiczonka... ustaw dwa palce wskazujące tak aby były skierowane na siebie a bokami do Twojej osoby, a nastepnie jedną dłonia kręć równe kułka do przody a druga dłonią do tyłu... dla mnie łatw ale kolesie z klasy prubowali 30 min zanim im wychodził
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
Kumpel gra 4 lata na perkusji już i mówi, że spokojnie mozna się nauczyc samemu. Wielu perkusistów było samoukami :D
 

tusiu8989

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam kumpla ktory zaczol grac w 2 kl gim a 3 kl zaczol juz grac w zespole. moze sie wydawac ze 1 rok cwiczyl to nie umi grac ale nie znam osobiscie kogos lepszego od niego a znam kilku gosci co graja na garach, zapomnialem dodac ze sam sie uczyl grac ale poswiecal na to pare h dziennie :D :D
 

Paschendale

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
:D
jak to mówią "bez pracy nie ma kołaczy". Cóż każdy kto chce dobrze grać musi na to poświęcić dużo czasu... Ja na początku potrafiłam przesiedzieć w podziemiach domu kultury nawet pięć godzin z chłopakami z zespołu. Każdy sie uczył od każdego i teraz gramy na jakiś mniejszych czy większych imprezach w miasteczku :D
 

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
yhym...mam perkusję od niedawna..też w okolicy niema żadnej szkółki...ale można się samemu trochę poduczyć..

http://www.bosko.pl/relaksik/?art=821

możesz sobie wystukiwać rytmy...a z nauką to trudno określić...możesz się nawet uczyć 5 lat.!
a możesz kilka miesięcy..zależy od nastawienia i ćwiczeń...intensywnych ćwiczeń...

Powodzonka.!!
 

Paschendale

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
:D
Jak to powiedział mój kumpel "Najlepiej jak usłyszy Cię zawodowiec" i fakt tak jest najlepiej. Wtedy taki ktoś oceni twoje poczucie rytmu i słuch... Na tym najłatwiej się przejechać. Tutaj myslisz sobie super gram a okazuje się że kompletnie nie masz rytmu. No i ćwizyć trzeba koordynację ruchów. Ręka, noga itd... ^_^
 

Banakoko

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
hm.. co do gry na bębnach.
Po pierwsze musisz wiedziec o co chodzi tak naprawde w grze na perkusji.
Po drugie trzeba miec poczucie rytmu(nie martw sie, da sie wyćwiczyć, tylko trzeba poświęcić troche czasu na to).
Jak zaczynasz to najlepiej kup sobie pad do ćwiczeń i pałeczki,
www.perkusja.rockmetal.pl <-polecam tą stronkę, jest tam instrukcja jak mozna wykonać taki pad :) oraz mnóstwo ćwiczeń które Ci pomgą.
I najwazniejsze nie zrażaj sie jeśli coś Ci nie wychodzi od razu, ćwicz ćwicz tłucz sie ile wlezie dopóki nie zaczniesz tego grac idealnie :) Druga najważniejsza rzecz, metronom kupisz juz za 50zl taki w sam raz na początek :)
Ja sam zaczynałem bez metronomu noi teraz mam spore problemy ;/ a gram juz 2 lata. jeśli chcesz jakieś porady co do bębnów i gry na nich itp zagadaj 8222702.

pozdrawiam
 

simonka23

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
365
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Moj eks kiedys mi pokazywal swoja perkusje :D magia dla mnie ale fajne te paleczki :) probuj probuj :eek:k:
 

pavlo

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
tarnów
witam!ja gram na perce sporo czasu i na poczatku poszedłem na jakies może 10 lekcji perki i tam nauczylem sie podstaw przede wszystkim.wtedy poznalem na cz7ym to naprawde polega tbo wprzez jakis czas wczesniej cos tam stukałem,podniecajac sie jakim to jestem bebniarzem hehe:D także tym co zaczynaja radze isc na jakies lekcje a pozniej jush bedzie raczej z górki,szlifowac to co sie umie wymyslac ciekawe rozwiazania,przejscia,stopy,dynamike,kreatywnosc:D no i przede wszystkim umiejetnosci...kto chce sie czegos dowiedziec,wytlumaczyć,niech pisze na moj gg 8002520,zawsze słóze pomoca i piszcie, zawsze pomoge. zeby grać na bebnach nie potrzeba talentu!tylko chęci!praca praca i jeszcze raz praca a beda efekty :eek:k:
 

zdzisiek202

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin ;)
Ja jestem samoukiem miałem pokazane przez kumpla tylko podstawowe bicie a potem kombinowałem sam . nawet nie najgorzej mi idzie miałem przyjemnosc grac juz w kilku zespołach i tam najlepiej sie rozwinąłem:)
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Osobiście odradzam nauczycieli i rozpoczęcie nauki od prostych ćwiczeń na hi-hacie, werblu i stopie. Np. w tempie 4/4 H+S,H,H,H,H+W+H,H,H,H. Potem można kombinować. Jeśli chcesz grać street punka to nawet tyle wystarczy ;)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
A co z dopasowaniem do np. grającego zespołu? Ciekawe tricki robią perkusiści w takich składach gatunku rock, metal.
Dzięki nim kawałki mają w sobie taką ciekawą cząstkę jakiejś garnkowej magii xD
 
Do góry