Peja

Status
Zamknięty.

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
@Addam: Ja też kiedyś miałem 15 lat i akurat te kawałki, które podajesz, też dla mnie były klasykami. I wiesz co? Mam ponad 20 i nadal nimi są. Będę miał 30 i też nimi będą (jak wiele innych). Dziwne, że o naprawdę wartościowych utworach, mówisz że z nich wyrosłeś. W takim razie co dla Ciebie ma wartość?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dalej całkiem przyjemnie mi się ich słucha (choć robię to bardzo rzadko). Wyrosłem może z jego bardziej buntowniczych kawałków (te akurat takie nie są).
Poza tym - obecnie sprawiają wrażenie, delikatnie mówiąc, bardzo ubogich muzycznie.
Wartościowe jak najbardziej są nadal (większość przynajmniej z tych kilku jego dobrych płyt). Wydają się już jednak być hmm mało ambitne.

Prosta muzyka, proste, ale w sumie wartościowe teksty.
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Po części się z Tobą zgodzę. Ale ja, na każdej jego płycie znajduję 3-4 kawałki, które mają bardzo głęboką treść oraz muzykę, a niekoniecznie są lansowane na największe hity (tu raczej wybiera się te kawałki z większym pier$%#*&^ciem.) Np: WOS, O tym co było, Właściwy wybór, Randori, Mój rap moja rzeczywistość, Na lepsze, Klasyczna fuzja, Kto ma lepiej, Niech Nie zdarzy ci się, Na co nas stać, Moralny upadek, PRL, Brudne myśli, Z miastem w mieście, Co cię boli, Panie, IV RP, Temat za tematem, No i co, Na dnie, Szkoła życia, Dziś wyjdziesz ze mną, czy ostatnie jak: Pozwól mi żyć, HIP HOP, Byłem jestem będę... (o czasach sprzed "Na legalu?" nie wspominam, bo to trochę inny rap, ale kawałki "Czas przemija", "I nim zdarzy się cud", "ja na zawsze w tym zostanę", "pamiętam nie zapomnę", "Nie zabijaj" zawsze będą nieśmiertelne. To najbardziej mi pasuje. Druga strona to twarde, hardcore'owe numery, których słucham, gdy nie mam ochoty na jakieś poważne rozkminy, lub po prostu chce czegoś lekkiego i przyjemnego. Nie ma co, Peja zrobił masę klasyków.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Zgadzam się. Nawet odziwo na płycie SLU pamiętam, że lepsze momenty odnalazłem, choć mało jej słuchałem i mało ją pamiętam. A na tej jego najnowszej płycie (nie tej co ma wyjść) też coś ciekawego można znaleźć? Pamiętam, że na youtube przesłuchałem 3 kawałki i z przerażenia schowałem się pod stół...
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Płyta jest w sklepach od ubiegłej soboty. Właśnie z tej płyty są kawałki: Pozwól mi żyć, HIP HOP, Byłem jestem będę, może jeszcze Na powierzchni, Kochana mamo... to w sumie najbardziej osobista z jego płyt. A wielu ludzi postrzega go przez "reprezentuję biedę", (w ogóle nie rozumiejąc tytułu, wypisują farmazony o drogich ubraniach, jakby to miało jakikolwiek związek z tematem) czy "głuchą noc". A refleksyjnych, głebokich utworów chyba nie chce się dostrzegać, bo niby "co taki prostak po podstawówce może mądrego nagrać, Magik to był wielki raper!!!". Ale to już problem pseudointeligencji i gimnazjalistów. Sam studiuję, przestrzegam prawa, nie ćpam, nie piję, więc jako "porzadny obywatel" powinienem nim gardzić. Nic z tego. Rycha słucham prawie od początku, bo dostrzegam w nim coś więcej. Co do jego zachowania - pokazał siebie takiego, jakim jest - człowiek o słabej psychice, nie panujący nad emocjami, impulsywny.. ale nie stał się taki wczoraj. Zawsze taki był. To jego osobisty dramat, bo będąc u szczytu, strzela sobie w stopę...
 

Nrage

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
209
Punkty reakcji
2
Wiek
30
"jak ja rapowałem ty dzi** to ty nawet nie wiedziałeś jak się wysrać"

No i nadal się nie nauczył rapować, więc sam sobie opinie wystawia.

Propsy dla tego 15latka.
 
Dołączył
21 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
konin
Ryszard pojechał po całości . ;/ ale małolat też ma nasrane we łbie żeby pojechać pejii na koncercie . ;p zawinili oboje ale peja wyjdzie z tego cało . ;p
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
34
jaki "raper" taka publika ... reprezentat biedy umysłowej ;x mam nadzieje, ze poleci do ciupy za to...
 

ironman

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2007
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
lubuskie
nie tylko peja miał coś takiego na koncercie, jest wielu artystów na całym świecie, którym się to przytrafiła osoba prowokująca ich obraźliwymi gestami. w takim momencie wystarczyłoby, że peja powiedziałby ochronie i oni go wyprowadzają. zero problemów.

przypomnijcie sobie jeszcze jak peja wyglądał u Wojewódzkiego, jaki nastukany tam był, nadmuchany, jak się pocił i plątał mu się język.
przyszedł naćpany po to żeby co pokazać? że jest nikim.
 

Wojtek92

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Zrobił bardzo dobrze. Aczkolwiek żal narażac swoją wolnosc dla takiego błazna jak on.
 
W

wroneczki4

Guest
Zrobił bardzo dobrze. Aczkolwiek żal narażac swoją wolnosc dla takiego błazna jak on.
Wiem... zrobił wręcz jak dla mnie bardzo, bardzo, bardzo dobrze.
Pokazał jaki jest niezrównoważony i, że powinien sobie odpocząć w paczuszce.

Do niedawna jeszcze podziwiałem Peje i cały czas go słuchałem, ale już dość.
Zachowaniem w Zielonej Górze dobił mnie kompletnie. Pokazał, że za dużo w głowie nie ma.
Ciekawe czemu sam dupy nie ruszył i nie zlał tego młodego kolesia...
Koleś liczący się z Szacunkiem Ludzi Ulicy zamiast kogoś sam zlać, woli na niego nasłać swoich trolli? No, to chyba Rysiu nie powinien być nim obdarowywany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry