Peja vs. Mezo

murator13

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem autor tematu bardzo dobrze zestawił tych dwóch raperów. Zarówno jeden jak i drugi mają skillsy i technikę, jedyna różnica to zupełnie odmienna tematyka tekstów. osobiście nie przepadam za Peją a ostatnio również ze Mezem jednak obaj wiedzą o co w tym chodzi (czyt. hh) i szacunek za to.

Pierwsze płyty Peji to była totalna padaka. Dopiero przy "Na legalu" doznał jakiegoś olśnienia i zarówno tematycznie jak i technicznie zaczął robić to co robi na poziomie. Kolejne płyty ciągnęły niezły poziom aż w pewnym momencie zagubił się w tej swojej "ulicy". Ostatnie utwory tego rapera to nie dające się słuchac na siłę tworzone "hymny ulicy". Peja stał się wielkim orędownikiem "ludzi ulicy" i płyty na płytę stał się postacią karykaturalną. Czytając wywiady z Peją widać że koleś wie o co chodzi, zna się na hip-hop-ie i jego korzeniach. Z drugiej strony ostatnie płyty są tak karykaturalne w "ulicznej" tematyce że nie da sie przez nie przebrnąć.

Zupełnie nie rozumiem drogi atystycznej którą obrał Mezo jednak skreślanie go z gatunku hip-hop (coraz częściej słychać takie głosy) jest nie na miejscu. Jeżeli Mezo to nie hip-hop to czym jest ta muzyka? Nikt kto zna się na tej muzyce (nie mówię tutaj o nastoletnich-upośledzonych-przez-życ ie-fanach-HG czy wychowanych-na-słabym-rapie-molesty- pseudo-ulicznikach) nie powie że brakuje mu "flow", ciekawych "punchy" czy ogólnej umiejętności składania rymów. Większość boli po prostu tematyka jego utworów. Hip-hop to muzyka buntu? Z jednej strony racja. Z drugiej jednak mamy Sugar Hill Gang, Heavy D czy Fresh Prince-a. Z jednej strony mamy "więzienny rap" Lifers Group a z drugiej "szatanistyczny" Gravediggaz. Mamy "gangsta" oraz "bounce". Nie każdy "hiphopowiec" musi od razu skandować "HWDP!". Mezo to nie OSTR jednak umiejętnościami "zjada" niemal cały katalog Prosto. Mezo to dobry raper który wypłynął w rejs jednak obrał kurs na rafy.

Podsumowując - szacunek dla Meza i dla Peji za to że wiedzą o co chodzi w tej kulturze.
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Jak Mezo moze wiedzieć,o co chodzi w kulturze hip hopowej??

Ryszard stylistycznie ewidentnie rozumie ulicę,a co rozumie Mezo??

Btw,używałeś ctrl+v , czy jakoś tak Cię naszło??
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Cytując Ten Typ Mesa
"Twój styl przekwita, jesteś tyle wart co Twoja
ostatnia płyta, dla dziewcząt, dla chłopców, dla starców,
kierowców, dla żon i dla matek ale nie dla obcujących z rapem."
By nie być gołosłownym postanowiłem przesłuchać ostatnie "kawałki" Meza. Gdyby Mezo zamiast rapować zaczął je śpiewać, wygrałby Opole w kategorii "Pop". Ostatni kawałek Meza, w którym coś pokazał było "Nikt nie kocha Meza".
 

pabolo21

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z krzesła
Peja jest spoko, ale ja mam juz dość słuchania jego biadolenia o ulicy. Rapuje jakie wszystko jest do :cenzura:(ku*****ie życie) ale dobrze że w niektórych kawałkach wkońcu wyluzował, bo powoli w kompletną kiche to sie zmieniało wszystko. Jeżeli chodzi o Meza, to stać go na dobry rap, przecież nawet nagrał kawałek z Peją(i moje...), oprócz tego ma jeszcze pare dobrych kawałków, ale niestety jego nowa płyta jest już staszliwą lipą, może tylko kawałek"spirala nienawiści" jest dobry. Ale moge napisać że na 100% jest lepszy od tego całego Donia,18L,Verby i niektórych jeszcze pseudo artystów rodem z UMC. Z numer raza w kawałku "Panczlajner" też nieźle pojechał :D
 

choczaj

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja bym go jednak postawił na tej samej półce co "Donia,18L,Verbe i niektórych jeszcze pseudo artystów rodem z UMC"
a nawet na samym początku tej półki
 

MAX666

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Lbn
tak to skomentuje: ,,Popowe popierdułki które emitują radia, s:cenzura:iałe jak one odemnie dla nich pogarda..."
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Rapuje jakie wszystko jest do :cenzura:(ku*****ie życie)
No chyba jednak nie w tym kawałku :p
"Oto to życie k***ie które tak często przeklinasz,
oto zycie k***ie w którym tak często przeginasz,
oto życie k***ie życie kurewskie za to życie kurewskie miej do siebie pretensje."
albo
"Ej pamiętaj małolat wiele możesz pozmieniać jedna rada od Rycha : Ciesz się z tego co masz, małe rzeczy dziś doceniaj w życiu masz malutki staż, nic mi nie mów więcej że to życie dobrze znasz wszystkie negatywy wymarz popraw błędy to sprawdzian! Nie możesz? Nie warto? Czy nie chcesz? Obraza. W ten sposób myśleć, taki stan to deprsja z pętlą na szyi chciałbyś zeskoczyć z krzesła. Po co tu presja, nie poddawaj się nigdy, chodź w plecach widły,chcesz wybierz modlitwy ja stawiam na rozum zimną krew stop emocjom nawet jeśli jest kurewskie masz ode mnie dłoń pomocną."

Chyba zdecydowanie zły przykład...

Jaki jest problem z rychem?? To że dzięki koksom przypakował i pozbył się kompleksu wątłego ciała, to teraz zaczął kozaczyć :p
No i oczywiście dragi :p wszystko razem daje gnioty w postaci teledysku do SLU 3 litery (tfu), skądinąd dobrego kawałku
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Gdybym miał wybierać pomiędzy "Reprezentuję biedę" a "Mezokracją" - wybrałbym śmierć :niepewny:

Jeden z niewielu zjadliwych utworów Peji, który dał jego "karierze" największego kopa okazał się oszustwem (samplowanie Stana Borysa), więc nie róbmy z niego wielkiego hip-hopowca.

To, że dużo przeklina i myśli, że jest fajny nie znaczy, że jest kimś godnym uwagi.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jeden z niewielu zjadliwych utworów Peji, który dał jego "karierze" największego kopa okazał się oszustwem (samplowanie Stana Borysa)
hmmm... jeden z jego najgorszych kawałków (sam stwierdził że go nie lubi i wymyślili go po jakiejś imprezie :p)
Nigdy tego słuchać nie byłem w stanie (na legalu przesłuchałem chyba 10 tys razy ale głuchej nocy całej nigdy).

To, że dużo przeklina i myśli, że jest fajny nie znaczy, że jest kimś godnym uwagi.
A bo ja wiem, nigdy nie rzuciło mi się w oczy (uszy) jakaś wyjątkowa częstotliwość bluzgów. Pewnie dlatego że ja średnio bardziej klne w jednym zwykłym zdaniu niż rychu w 1 zdaniu tekstu...

Spójne nie najgorzej zrymowane texty, dobre biity Decksa, ciekawe flow i dobra technika, wyrazisty styl no i ta siła, tam moc.
"Mówisz - jestem prosty, na rap nie mm wyłączności
Jednak wymagam tego czegoś - autentyczności
Tego dynamizmu, co wybucha tej jakości
Przekazu fachowego, tego brzmienia, surowości
Ty tego nie masz, przy mnie znowu się kurczysz
To ja Rychu Peja, prawdziwek, naturszczyk"

Taki styl może się oczywiście podobać lub nie...

No i pomijając fakt że OSTRy jest muzykiem o niebo lepszym niż rysiek to czytając wywiady bardziej zdrowe(zbliżone do moich) poglądy ma peja, Adam troche populizmem politycznym zajeżdża zbyt często...
Rysiek w wywiadach zawsze mądrze gada (chyba że jest na prochach jak u wojewódzkiego)
 

Radas

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Miasto
z chmury
toć mezo to jest k.urwa taki chu.jowy syf, że nawet gówna nie przypomina...
 

Tronic

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
199
Punkty reakcji
0
JA wole posłuchać utwory zespołu mezo niz peja.
 

po`ziomka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
KoSzaLiN
Zgadzam się z Jokerem to tak jak:
-Eminem i arka noego
-molesta i tokio hotel
Wogóle kogoś musiało nieźłe p*o*j*e*b*a*ć
to jak byśmy mieli połączyć ogień z wodą i wtedy powstanie wielki dym!!!!!!!!!!!!!Peja by go wyśmiał!!!Już lepiej meze połącz z Ich troje albo innym gównem!!!!Pozderko
 

Attachments

  • images_7_.jpg
    images_7_.jpg
    2,6 KB · Wyświetleń: 24

Sypek

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
eM-ó-wU
Chłopaku zmień lepiej gatunek muzyki!!! Bo widze że jeszcze nie ukończyłeś 11 lat...Im wcześniej tym lepiej...
Jakieś nieporozumienie...PejavSMezo no koniec...Jescze do tego Mezo Gigant no połamałeś mi kostki...Posłuchaj sobie chłopaku
wywiadu z radia MezovSPeja...Sparawdź jak Mezowi zaschło w gardle :lol: Przyznałbym Ci racje jeżeli na miejscu Meza pojawił się Gural...
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
w ogole ... smutne jest to ze polowa osob sie tu wypowiadających zdaje sie być ludzmi strasznie mało rozgarnietymi... odkąd znacie meza? od aniele tak wiele? nagrywal przedtem. a w beefie z mesem pokazał ze nie jest kiepskim raperem. co prawda mes go zjadł, ale nie dlatego ze mezo słabe dissy nagrał (a kazdy kto tak mysli to znaczy ze albo ich nie sluchal, albo ni ch*ja sie nie zna na tej muzyce i slucha tego co piszą na forach internetowych kolesie "co sie znaja") tylko poprostu flow mes'a jest nie do pobicia. jedynym raperem który w polsce moglby sie beefowac z mesem i liczyć na wygrana jest Ostry(z tym ze chlopaki raczej nie znajda powodu do dissowania sie). reszta poprostu mesowi nie da rady. nikt chyba nie zaprzeczy ze piotrek jest raperem którego teksty są bardzo kąśliwe i poprostu zwyczajnie dobre...
 

Mati832

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Peja za duzo gada o reprezentowaniu biedy i ulicy. Mezo wiekszosc swoich piosenek moglby rzeczywiscie spiewac, ale zgadzam sie w 100 % z ponurym murzynem co do tego, ze kawalki ktore nagrywal Mezo w beefie z Mesem byly dobre. Kto moglby sie zmierzyc z Mesem, jest jeszcze paru... Mysle ze zarowno Tede jak i jego wrogowie z Płomienia (dobry beef) mogliby powalczyc jak rowny z rownym. A co do Ostrego jeszcze (chlopak ode mnie z miasta, tez ma juz troche poprzewracane ale nie robie off topa). On w sumie nagral z Mezem jeden freestyle w jakims poznanskim radiu, jak tego sluchalem to wywnioskowalem ze ladnie upalony byl :D Nie podoba mi sie u niego ciagle powtarzanie "to jest tak". Tyle
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ja niestety sie z tobą nie zgodze. strasznie mi sie nie podobalo to co zrobil Tede - to bylo poprostu glupie a jego punche nie byly na zbyt dobrym poziomie... tylko przeklinał i chwalil sie ze ma czapki oryginalne... przepraszam, nie moj styl. w tym beefie wygrał pezet - chociaz onar tez bardzo ladnie zinterpretowal tekst tedego ("onal - polaczenie oral i anal") - "mowiles oral i anal? jak dla mnie super, twój rap ssie a mój jeszcze rucha go w dupe" - bardzo mnie to rozśmieszyło ;-). ogolnie - dissy płomienia bardzo bardzo, tede - bananowiec. moze rzeczywiscie przesadzilem mowiac z tym ze nie ma ch*ja na mesa... ale naprawde - koleś ma jeden z najlepszych styli w tym kraju i napewno nikt by go nie "zjadł" - co najwyżej uszczypnął ;-)
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
Jeden sepleni i mając kieszenie pełne siana nawija o biedzie, drugi - pieprzy jak potłuczony (podobno w pewnych kręgach modne jest nawet określenie "jesteś głupi jak Mezo") - co tu porównywać?

;)
 

adziak91

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
1
Miasto
Ziemia Niczyja
Peja-czasem słucham, jego piosenki wydaja mi sie o wiele lepsze niż Meza
Mezo-zgadzam sie ze stwierdzeniem, że robi takie hiphopoplo :p ale czasem można posłuchać
 
Do góry