Peja przeprosił, teraz czeka na wyrok

Status
Zamknięty.

Egipcjanin

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wyrok wobec znanego rapera Ryszarda A. (AD: Po co ukrywają jego nazwisko skoro wszyscy wiedzą że to on ) za publiczne nawoływanie do pobicia 15-latka podczas koncertu ogłoszony zostanie 6 kwietnia. Pierwsza rozprawa przeciwko muzykowi odbyła się przed sądem rejonowym w Zielonej Górze.
Moje odczucie jest takie: sprowokował sytuację to należy mu się

Link do newsa
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Myśli, że jest mega gwiazdą, a tak naprawdę to prócz kontrowersyjnej osobowości nie ma nic w sobie co przyciąga wokół niego ludzi.
I żadne więzienie! Niech pracuje na rzecz państwa, bez zapłaty. Niech go ośmieszą publicznie. Co mu z więzienia? Jedzenie pod mord.ę przyniosą, posprzątają, i tyle.

Oko za oko, ząb za ząb, ja wyznaję taką zasadę.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Jestem za i przeciw, nie chcę nikogo winić i usprawiedliwiać. Dzieciak rozwalał mu koncerty, to nie był jeden tylko kolka pod rząd, wcześniej reagował prawidłowo aż w końcu coś w nim pękło. Przepity, zajarany może zapomniał o konsekwencjach jakie za tym idą. Nikt normalny nie idzie na koncert wykonawcy którego nie lubi tylko po to by go powyzywać, może to brutalnie brzmi ale uważam że należało mu się. Fakt, jest on odpowiedzialny za publiczność i o tym również powinien pomyśleć. Zastanawia mnie jedne, dlaczego matka dzieciaka zgłosiła sprawę po kilku dniach od zdarzenia, dopiero gdy w mediach pojawił się ten filmik. Nie jestem jego wielkim fanem ale winę widzę po obu stronach.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Pana Ryszarda słuchałem jak byłem w wieku około 18 lat.

Fakt nie wszystkie piosenki podobałymi się ale było około 10 które były NPRAWDĘ dobre. Sądzę że na poziomie BARDZO DOBREGO hip-hopu. Mówię to z pełną powagą. Nie był to może poziom Paktofoniki czy "Kaliber 44" czy O.S.T.R ale nie daleko mu było.
Za co cenię te parę piosenek Pana Ryśka ?? za co daję mu taki wysoki poziom?? pomijając przekleństwa w pisoenkach które oczywiście nie są w każdej piosence... podziwiam i szanuję go za rym... tak rym. Patrząc na dzisiejszą scenę Hip Hopu to jest wszystko MARNE na poziomie praktycznie ZERA, "zamerykanizowało" się wszystko, super fura, złoto, panienki itp w teledyskach. Pan Peja naprawdę jak chce to potrafi zrobić kawał dobrej tzw "nuty".

To co się stało to obustronna wina, on powinien ponieść konsekwencje, ale NIE POWINIEN płacić odszkodowania rodzinie.

Po pierwsze, czemu matka puściła takiego młodego na koncert Peji o którym 90% społeczeństwa wie że przeklina w piosenkach itp, ktoś powie "matka nie słuchała Peji", owszem, ale chyba powinna się interesować gdzie taki młody syn chodzi i na jakie koncerty.
W Polsce zaczyna być jak w USA, będa ludzi po sądach ciągać tylko po odszkodowanie za czyn który osoba SAMA na siebie sprowadziła. NAGLE mama wniosła o odszkodowanie po kilku dniach, a co do tego czasu?? synek w domu nie był?? a wulgaryzmy i gesty które były "żucane" w stronę rapera?? to co?? synek nie wiedział co robi??
Jak by nie patrzeć to jest publiczne zniesławienie.

Ok, Peja powinien ponieść karę, jakaś kasa na biedne dzieci, dom dziecka itp,
PRZEPROSINY obustronne, raper za incydent, młody za wyzywanie publiczne.

ale ZERO odszkodowania, bo jak by nie wyzywał to by było ok.

Nie bronie ani jednego ani drugiego. Ale osobiście uważam że troszkę przeginają.

Jaki by Peja nie był to nie znaczy że teraz trzeba go z błotem mieszać.
Nie patrzcie tylko że ON nawoływał do bujki, a młody który obrażał go?? co ?? teraz biedulka pokrzywdzona??

Nie jestem za przemoca, ale troszkę rozsądku z strony młodego by pasowało.

Poszedł by który na koncert wyzywać muzyka wśród np 50 tyś fanów???
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Szkoda ze tak pozno, jak juz wyrok zapada to zaraz na przeprosiny sie wzielo. Znaczy sie, ze malo szczere to bylo, mialo jedynie na celu wzbudzic poczucie skruchy u sedziny/sedziego.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Dziwi mnie to że śpiewa o biedzie a sprzedaje więcej płyt niż ich troje :)
Poza tym...
Peja - "997"
"Pi***ole konsekwencje, areszty i więzienie
Jak siedzieć to k**wa za coś konkretnego,"

On przeprasza bo marzy mu się jakaś fajniejsza odsiadka... :)
 

Don gregorio

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dziwi mnie to że śpiewa o biedzie a sprzedaje więcej płyt niż ich troje :)
Poza tym...
Peja - "997"
"Pi***ole konsekwencje, areszty i więzienie
Jak siedzieć to k**wa za coś konkretnego,"

On przeprasza bo marzy mu się jakaś fajniejsza odsiadka... :)
No widzę że wogóle nie wiesz o czym piszesz
Z biedy się wywodze, w biedzie żyłem i przegniłem[...]
to jest prawda Peja gdy zaczynał nagrywać był sierotą Nie miał nic Gdyby nie muzyka skończyłby pewnie jak większość młodych ludzi z patologicznego środowiska.
Wielki szacunek dla niego za to co osiągnął ciężką pracą.
Dostaje za to pieniądze teraz? Bardzo dobrze zapracował sobie na to.
A co do tego małolata to trochę dziwne że sprawę zgłoszono do sądu jak zrobiło się głośno w mediach. A dlaczego? Mamusia wyczuła łatwą kasę, którą można wyłudzić Warto by było zastanowić się nad zachowaniem tego chłopaka...
Peja szacunek za to co robisz.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Kręgosłup moralny to on już dawno stracił. Przyznając nagrody takim jak on czy hemp gru, nawołujemy do przemocy na funkcjonariuszy.
Błędne koło agresji, tyle.
 

GreenGreen

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Dolny Śląsk
No widzę że wogóle nie wiesz o czym piszesz
Z biedy się wywodze, w biedzie żyłem i przegniłem[...]
to jest prawda Peja gdy zaczynał nagrywać był sierotą Nie miał nic Gdyby nie muzyka skończyłby pewnie jak większość młodych ludzi z patologicznego środowiska.
Wielki szacunek dla niego za to co osiągnął ciężką pracą.
Dostaje za to pieniądze teraz? Bardzo dobrze zapracował sobie na to.
A co do tego małolata to trochę dziwne że sprawę zgłoszono do sądu jak zrobiło się głośno w mediach. A dlaczego? Mamusia wyczuła łatwą kasę, którą można wyłudzić Warto by było zastanowić się nad zachowaniem tego chłopaka...
Peja szacunek za to co robisz.


Nie będę również nikogo usprawiedliwiać, ale skoro chłopak rozwalał mu koncerty to nie mógł tego załatwić w inny sposób tylko "dawać w mordę" ? Tylko to potrafi? A może mógł po prostu poprosić swój harem ochroniarzy? Mówisz, że wszystko osiągnął ciężka pracą? Więc pewnie słuchasz Peji i będziesz stać po jego stronie. To do przewidzenia. Ja nie słyszałam ani jednego utworu, i jestem bezstronna ale uważam ze to co piszesz to zwykłe bzdury. Gdyby był naprawdę inny niż dzieci z "patologi" powiedz mi czy wpłacił kiedyś na pomoc takim dzieciom? Dał szansę jakimś chorym nie ze swojej winy? Interesuje się tylko sobą i swoją kasą. Ty mówisz, że wyszedł z takiego czegoś jak "patologia" A czy byłaś takim dzieckiem? Znasz ich problemy? A może są osoby, które chciałby wyjść ale nie mogą? Bardziej zależy im żeby ochronić matkę niż uciekać z domu i zaczynać życie na nowo? Nie znasz tych osób, nie oceniaj.Gdyby miał naprawdę dobre serce, szanował by osoby które są z rodzin patologicznych bo przecież on też taki był. Chciałby im pomóc a nie dać im w mordę bo jemu się udało.
 
Status
Zamknięty.
Do góry