Patriotyzm

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Prawda mówiona za cudzymi plecami, stawiająca w niekorzystnym świetle to obmowa.
 

zerocin

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Warszawa
Co ja bym na ten temat dodał...

Moim skromnym zdaniem:

* Patriotyzm nie jest przeciw czemukolwiek i komukolwiek. Jeśli ktoś tak, jak nasi "rydzykanci" i ugrupowania polityczne na nich bazujące, wykorzystuje to pojęcie przeciwko innym; jeśli jedna strona sceny politycznej odmawia innej stronie prawa do określania się tym pojęciem - to jest obłudna i obrzydliwa demagogia.

* Patriotyzm nie polega ani na wklejaniu wizerunku godła państwowego w swoje posty na internetowych forach, ani na wywieszaniu flag w oknach, ani na kupowaniu tylko polskich produktów w sklepach, ani na umieraniu za Ojczyznę. Nie uważam ani swojego państwa, ani swojego narodu w jakimkolwiek stopniu za lepsze od innych. W czasach PRL wywieszenie flagi należało do obowiązku (np. dozorcy), dzisiaj jest aktem wolnego wyboru. I bardzo dobrze, bowiem ja odczuwam to raczej na odwrót - patriotyzm rozumiem jako szacunek dla każdych barw i symboli narodowych. Dumę odczuwam tylko z tych osiągnięć, w których sam mam jakiś udział, a jeśli ci, którzy działają w moim imieniu, naruszają cenne dla mnie wartości - czuję się za to współodpowiedzialny.

* Patriotyzm to umiłowanie Ojczyzny, ale w takim znaczeniu, że pozostaje się wrażliwym na sytuację w kraju, w swoim mieście, w najbliższej okolicy... Wydaje mi się, że dzisiaj istnieje pewna rozbieżność pomiędzy pojęciami "państwo" i "my". A przecież czymże jest państwo? To MY wszyscy. Interes zbiorowy jest tożsamy z indywidualnym. Nasz los zależy od losu państwa. W dzisiejszej naszej sytuacji na szczęście nie musimy - jak warszawscy powstańcy - walczyć i ginąć. Dzisiaj wystarczy żyć uczciwie, solidnie wykonywać swoją pracę, płacić podatki i... lubić swój kraj.

* Patriotyzm to szacunek dla tradycji. Umiejętność uczciwego podejścia do własnej historii, zmierzenia się z jej wstydliwymi kartami.

I coś, o co każdy (na co szczególną uwagę zwrócić powinni pojawiający się tutaj "narodowcy") zadbać może na codzień - szacunek dla własnego języka.
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Właśnie, patriotyzm nie jest przeciw niczemu. To postawa życia w pokoju i budowania swojej ojczyzny. Patriotyzm z czasów II wojny światowej do nikogo już dziś nie trafia a DdD tylko zraża innych do patriotyzmu swoją nacjonalistyczną demagogią.

DdD! Jeśli zależy ci natym żeby z Polski ludzie nie wyjeżdzali to się nie odzywaj! bo tylko zniechęcasz ludzi!
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Niech robią co chcą. ja potrafiłem znaleść możliwości uczciwego zarobku w tym zacofanym faszystowskim kraju. I choć miałem nikłe referencje to poradziłem sobie.
Jest wiele możliwości dla młodych ludzi tylko albo im się nie chce myśleć i trochę pokombinować żeby coś znaleść, albo chcieli by niewiadomo jaką kase za nic nierobienie. To jest właśnie problem...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A ile zarabiasz?
Wybacz że pytam, ale interesuje mnie jak i ile się w polsce zarabia.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Biorąc pod uwagę, że obecnie posiadam tylko średnie wykształcenie, i pracuję max 10 dni w miesiącu, to w tej firmie w której robie wyciągam 600-800 zł.
Dodatkowo rozwój własnej działalności, (tego na razie nie liczę jako zyski) i bukmacherka z której wyciągam ok 80-100% zainwestowanego kapitału miesięcznie. Nie piszę ile w PLN bo wszystko zależy od tego ile się włoży.

Miesięcznie dla siebie na czysto wychodzi mi ok 1000zł.
Jak na czysto to całkiem nieźle, biorąc pod uwagę to, że dla wielu ludzi nie mam praktycznie żadnych referencji do pracy i młody wiek.

jak i ile się w polsce zarabia.
Nie patrz na mój przykład, bo ludzie potrafią robić i za 600 m-c. Są tacy co dostają min pensje 2300zł. Wszystko zależy od tego gdzie się trafi, co się robi i jak myśli.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
1 000 zł to niezbyt wiele.
Kupisz 3 pary butów i po 1 000 zł.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Biorąc pod uwagę fakt, że te 1000zł mam po odjęcieu wszystkich kosztów, oraz jak już pisałem mój młody wiek oraz nikłe referencje to nie uważam tego za zły wynik. Wielu przeciętnych Polaków nie odłoży po wypłacie 1000zł.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Dla mnie to mało.
Tyle co nic.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Podejrzewam, że ty w ogóle jeszce nie zarabiasz...
Wiem wiem planujesz studia. Więc pogadamy o tym ile zarabiam kiedy te studia skończysz.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A jeśli wolno wiedzieć, to czym się zajmujesz?
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
W dużym skrócie działalnością handlową, reklamową i grą na zakładach.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jesteś hazardzistą?
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Życie to hazard :D
Jezeli dla kogos zakłady bukmacherskie to hazard to tak. Ale ja sie za hazardziste nie uwazam...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Obstawiasz czy jesteś bukmacherem?
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
Patriotyzm jest konieczny! Nie mówię tutaj o skrajnym patriotyźmie- tzn. zabawa w swastyki i uwielbienie Hitlera (tylko cholera , co ma Hitler wspólnego z miłością do Polski? o_O). Wywyższać Polskę? Nie ... Patriotyzm to miłość do Ojczyzny , częć poświęcenia wszystkiego w imię i dla dobra Ojczyzny. W XXI wieku trudno jest być patriotą. Nie możemy się poświęcać tak jakw czasie np. II wojny światowej. Trzeba mieć tą świadomość , że kiedyś młodzi ludzie przelewali krew za to byśmy żyli teraz w wolnym i niepodległym kraju. Patriotyzm możemy dzisiaj wykazać poprzez dobre wyniki w szkole (przecież to również składa się na poziom intelektualny narodu) ... Czy tak ciężko jest pójść w święta narodowe na groby żołnierzy? :] Gdy ja jestem bardzo rzadko widzę młodych ludzi zapalających świeczkę i popadających w zadumę. Owszem są ci patrioci , tzw. Skinheads którzy mają problem ze zdaniem z klasy do klasy , nie znają historii Polski , stoją przy grobie Najwspanialszych Bohaterów -autorytetów i śmieją się...Ot , co patriotyzm? :]
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Patriotyzm tylko z nazwy.
Ale w ogóle nie jest on potrzebny.
Nie będę ginął za kraj.
Za swoją rodzinę owszem, ale nie jestem głupi aby ginąć dla obcych mi ludzi.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
To zakładając, że poszedłbyś na wojne to pytałbyś się wrogich żołnierzy który z nich ma zamiar zabić twoją rodzię? I z tymi byś strzelał, a jakby ci powiedzieli ze nie zabiją twojej rodziny to bys ich zostawił w spokoju.
 

pegaz

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
233
Punkty reakcji
1
Wiek
47
Patriotyzm tylko z nazwy.
Ale w ogóle nie jest on potrzebny.
Nie będę ginął za kraj.
Za swoją rodzinę owszem, ale nie jestem głupi aby ginąć dla obcych mi ludzi.

Rodzina – dwie rodziny – klatka – blok – miasto – powiat – województwo – kraj.

Nie sądzisz iż wspólnota ma większą możliwość obrony, niż jednostka ? Ja rozumiem, iż partyzantka potrafi być naprawdę efektywna, lecz to też działalność w grupie. Samotnie co najwyżej można się okopać czekając na zmiłowanie.

Patriotyzm w zagrożeniu militarnym to walka o to co kochamy, wliczając w to własne rodziny.

Wiesz, to może fajnie funkcjonuje, kiedy do rodziny dostawia się banda oprychów – a i tak nie zawsze, bo po częstokroć liczymy na drugich ...

Człowiek jest istotą stadną, i chcąc nie chcąc w taki też sposób egzekwuje swoje racje - między innymi broniąc się przed agresją strony przeciwnej.

Tak przy okazji – spróbuj w jakiejkolwiek strategii, obronić zmasowany atak wroga, pojedynczą jednostką - prędzej załapiesz o co mi chodzi ;)
 
Do góry