patriotyzm to nie faszyzm.

renter12

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam dziś zwracam się do was z pytaniem. Czy bycie patriotą to wstyd? Dlaczego dzień 11.11.2012 jest przewidywany jako totalna rozróba i mas-media trąbią o tym ciągle dodając pod koniec "chcesz aby policjant skopał cię na chodniku? A więc marsz niepodległości 2012 to miejsce dla ciebie!"

http://dokosza.eu/2012/11/11-11-2012-patryiotyzm-to-nie-faszyzm/
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Twierdzenie, że polski patriotyzm jest tym samym, co faszyzm - jest tak samo "prawdziwe" jak to, że narodowy socjalizm w Niemczech był i jest prawicowy.
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
Kto chodzi na demonstracje 11 listopada w celu wyżycia swojej agresji? Niestety dla mnie nie są to patrioci. Demonstracje, przemarsze, transparenty- to jestem w stanie zrozumieć, ale agresywne zachowanie wobec rodaków (i mówię tutaj o obu stronach, czyli ONR vs. Antifa) jest przejawem braku kultury i na pewno nie patriotyzmu. Skoro zamiast świętować dzień wolności i na przykład przedyskutować swoje poglądy polityczne z innymi rodakami, maszerujesz na ulice, aby pobić "nie swojego", powyzywać.

Dlaczego ludzie nie rozumieją, że nasz patriotyzm nie przejawia się w zagorzałości z jaką bronimy swoich poglądów, ale w sposobie w jaki ich obrony.
 
M

MacaN

Guest
http://www.facebook.com/pages/Jestem-Nacjonalist%C4%85-nie-nazist%C4%85-czy-rasist%C4%85/180483015417365

Patriotyzm, nacjonalizm a faszyzm i to, jak ładnie to wszystko grupują idioci protestujący przeciw faszystom, ale i nacjonalistom - http://wiadomosci.wp.pl/gid,15081912,gpage,3,img,15081947,kat,1342,title,Niepodleglosciowe-marsze-i-demonstracje-w-Warszawie,galeria.html


Ze swojej strony przypomnę tylko, że nacjonalistami byli ludzie, którzy zginęli za ojczyznę w czasie wojny, a więc bohaterowie.
 

Griffith

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Patriotyzm zdecydowanie nie jest postawą związana z jakąkolwiek ideologią, choć ideologie politycznie chętnie by sobie je przywłaszczyły.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Oczekuj ze w związku z pogarszająca sie sytuacja gospodarcza ( ten kryzy nie bedzie mial konca tak dlugo jak zostanie utrzymywane Status Quo ) , wszelkie ideologie będą się radykalizować.

Historia kołem się toczy i nikt tego nie rozkminia.
 

trawieso

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ponieważ lewica i prawica inaczej traktuje to święto oraz uznaje innych bohaterów narodowych, dlatego dochodzi zawsze do starć.

Szkoda jednak, że w tak ważnym dla nas wszystkich dniu nie można spokojnie manifestować swojej radości z odzyskania niepodległości.
 
M

MacaN

Guest
Oczekuj ze w związku z pogarszająca sie sytuacja gospodarcza ( ten kryzy nie bedzie mial konca tak dlugo jak zostanie utrzymywane Status Quo ) , wszelkie ideologie będą się radykalizować.

Historia kołem się toczy i nikt tego nie rozkminia.

Nie wydaje mi się... Teraz jest nowy, radykalny pogląd,który się poszerza - obojętność. Coraz więcej obywateli ma zawzięcie w tyle wszystkich polityków.


Dopóki nie nastąpi porządny kryzys, nic sie nie stanie. I dobrze :)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Już sama data święta jest wynikiem kompromisu i tak należy je obchodzić jako święto wspólne a nie jakichkolwiek partii.
Jest to święto NARODU więc automatycznie jest niepoprawne politycznie.
Dlatego właśnie różni tęczowi uważając wszystko co narodowościowe za wrogie ideologicznie, organizują kontrdemonstracje z durnymi hasłami typu: Bić faszystę.
Jest kilka chwytliwych epitetów przed którymi nie ma obrony- faszysta,moher,zaścianek. Nawet samo określenie prawicowy w wydaniu mediów ma wydźwięk negatywny.
 
M

MacaN

Guest
Jest kilka chwytliwych epitetów przed którymi nie ma obrony- faszysta,moher,zaścianek. Nawet samo określenie prawicowy w wydaniu mediów ma wydźwięk negatywny.

Z tym, że faszyzm nie ma nic z nacjonalizmem, patriotyzmem wspólnego, poza jednym wspólnym punktem, który jest jednak pozorny. Nacjonalizm to nie nienawiść do innych, faszyzm na tym się opiera...

Przez ten obraz mediów ludzie mówiąc nacjonalizm myślą faszyzm, nazizm ( Co jest już szczególnie głupie, bo co ma do jasnej cholery Polski nacjonalizm do niemieckiego faszyzmu ? )
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Z tym, że faszyzm nie ma nic z nacjonalizmem, patriotyzmem wspólnego, poza jednym wspólnym punktem, który jest jednak pozorny. Nacjonalizm to nie nienawiść do innych, faszyzm na tym się opiera...

Przez ten obraz mediów ludzie mówiąc nacjonalizm myślą faszyzm, nazizm ( Co jest już szczególnie głupie, bo co ma do jasnej cholery Polski nacjonalizm do niemieckiego faszyzmu ? )

Dobrze by było w końcu przywrócić pojęciom im pierwotne znaczenie, bo niestety to co obecnie się w tzw. "debacie publicznej" wyprawia to żonglerka pojęciami, bez najmniejszego zrozumienia ich znaczenia lub używanych w celu zwyczajnej manipulacji. Niestety zarówno lewa jak i prawa strona "debaty" zdaje się bez większego skrępowania przerzucać jak nie komuchami z jednej to faszystami z drugiej, by jak najbardziej oczernić oponenta.

Tak na marginesie mylisz faszyzm z szowinizmem. Faszyzm nie opiera się na nienawiści do czegokolwiek, lecz bazuje na uznaniu prymatu państwa nad wszystkimi dziedzinami życia. Niestety lewicowa propaganda przez ponad pół wieku bardzo skutecznie zaszczepiła w świadomości ludzi utożsamianie nazizmu z faszyzmem. Nie było nigdy czegoś takiego jak niemiecki faszyzm, najlepszym dowodem jest to że niemieccy narodowi socjaliści sami się nigdy w ten sposób nie określali (chociaż sporo symboliki z faszyzmu zaczerpnęli).

Poza tym utożsamianie nazizmu/ z narodową demokracją będącą u swoich podstaw antyniemiecką to nonsens. Inaczej wygląda sprawa z włoskim faszyzmem który dla sporej części przedwojennych narodowców był mocno inspirujący (szczególnie dla środowisk ONR'u). Inna kwestia, że polski ruch narodowy był rozgałęziony i łączył narodowców o bardzo różnych spojrzeniach na wiele kwestii (było w Endecji przykładowo również skrzydło wolnorynkowe).
 
M

MacaN

Guest
Niestety lewicowa propaganda przez ponad pół wieku bardzo skutecznie zaszczepiła w świadomości ludzi utożsamianie nazizmu z faszyzmem.

To dlatego, że Faszyzm był wrogo nastawiony do komunizmu :)

Nie było nigdy czegoś takiego jak niemiecki faszyzm, najlepszym dowodem jest to że niemieccy narodowi socjaliści sami się nigdy w ten sposób nie określali (chociaż sporo symboliki z faszyzmu zaczerpnęli).

Myślę, że to dlatego, iż Niemcy chcieli stworzyć swoją ideologię i kult swojej rasy... W Poznaniu znajdują się archiwa, w których Himmler przeglądał ( badał osobiście ) papiery o inkwizycji. Wg. niektórych chciał po prostu udowodnić, że Kościół wytępił kulturę aryjską. Tak jak napisałeś, Niemcy inspirowali się Faszyzmem. Dodali do niego rasizm i antysemityzm, stworzyli kult państwa, które króluje nad innymi. Faszyzm też jest zły, państwo faszystowskie też ( w opinii faszystów ) króluje nad innymi państwami.

Czym innym jest królowanie nad innymi, czym innym państwo jako najwyższa wartość.

Inaczej wygląda sprawa z włoskim faszyzmem

Popraw mnie, jeżeli się mylę, ale faszyzm powstał właśnie we włoszech. Reszta to jego pochodne.

który dla sporej części przedwojennych narodowców był mocno inspirujący (szczególnie dla środowisk ONR'u)

ONR do dziś pała nienawiścią do innych niż Polacy :) Wiem, powiesz, że teoretycznie nie. Jednak teoria to nie praktyka. Znam ludzi, którzy tam należą i to sami rasiści ( może nie poznałem jeszcze reszty ? ).


Inna kwestia, że polski ruch narodowy był rozgałęziony i łączył narodowców o bardzo różnych spojrzeniach na wiele kwestii (było w Endecji przykładowo również skrzydło wolnorynkowe).

Właśnie. Dziś media tak to rozdmuchały, że kto narodowiec, ten za wyrżnięciem żydów ( że się tak wyrażę ).

Dobrze by było w końcu przywrócić pojęciom im pierwotne znaczenie, bo niestety to co obecnie się w tzw. "debacie publicznej" wyprawia to żonglerka pojęciami, bez najmniejszego zrozumienia ich znaczenia lub używanych w celu zwyczajnej manipulacji. Niestety zarówno lewa jak i prawa strona "debaty" zdaje się bez większego skrępowania przerzucać jak nie komuchami z jednej to faszystami z drugiej, by jak najbardziej oczernić oponenta.

Najlepsze jest to, że jak przeszedłbyś się po sejmie i spytał każdego " co to jest nacjonalizm " to nikt by nie odpowiedział prawdopodobnie. Założę się, że nawet Kaczyński by powiedział, że to coś strasznego i że on absolutnie nacjonalistą nie jest :D

Jeśli przeszedłbyś się po sejmie i popytał każdego, co sądzi o postawie Romana Dmowskiego, każdy by powiedział ( no dobra, większość - nie liczę RP ), że Dmowski to był wielki człowiek, który budował Polskę i miał na nią po prostu inne spojrzenie, niż Piłsudski, ale że bardzo go szanuje. Jak gościa spytasz o nacjonalizm odpowie, że to coś strasznego, chociaż to Dmowski był założycielem w Polsce ruchu nacjonalistycznego :)
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Niemcy inspirowali się Faszyzmem. Dodali do niego rasizm i antysemityzm, stworzyli kult państwa, które króluje nad innymi. Faszyzm też jest zły, państwo faszystowskie też ( w opinii faszystów ) króluje nad innymi państwami.

Czym innym jest królowanie nad innymi, czym innym państwo jako najwyższa wartość.

Różnica między Faszystowskimi Włochami, a III Rzeszą leży dokładnie w istocie różnicy między nacjonalizmem, a faszyzmem. Dla faszystów państwo "totalne" było celem samym w sobie, dla nazistów państwo stanowiło środek do realizacji celów narodowych (patologicznie rozumianych).
Przykładowo to jakiej narodowości był mieszkaniec Włoch nie miało dla faszystów większego znaczenia o ile podporządkował się państwu (stąd przypadki dołączania Abisyńczyków do partii faszystowskiej po podboju).

A co do królowania nad innymi państwami to imperializm nie był/jest domeną jedynie nazistów/faszystów. Równie dobrze o chęć dominacji można oskarżyć chociażby Wielką Brytanię (kontrolowanie w pewnym momencie 1/4 powierzchni planety mówi samo za siebie).

Popraw mnie, jeżeli się mylę, ale faszyzm powstał właśnie we włoszech. Reszta to jego pochodne.

Jak najbardziej. Cały czas piszę na temat tego "pierwotnego" faszyzmu :)

ONR do dziś pała nienawiścią do innych niż Polacy Wiem, powiesz, że teoretycznie nie. Jednak teoria to nie praktyka. Znam ludzi, którzy tam należą i to sami rasiści ( może nie poznałem jeszcze reszty ? ).

Wcale nie mam zamiaru zaprzeczać, chociaż osobiście żadnego ONR'owca nie znam :) Orientuję się jedynie w przedwojennej historii ONR'u i mniej-więcej znam ich "współczesną działalność" i jakoś szczególnie pociągającym ugrupowaniem mi się nie wydają.
Z resztą wszelakie koncepcje narodowo-radykalne uważam za wypaczenie polskiej myśli narodowej.

Właśnie. Dziś media tak to rozdmuchały, że kto narodowiec, ten za wyrżnięciem żydów ( że się tak wyrażę ).

W obecnych czasach otrzymać łątkę antysemity jest nieszczególnie trudno, a biorąc pod uwagę czarny PR jaki ma wyrobiony pod tym względem endecja z Dmowskim na czele nie trudno narodowcom ją przypiąć. To czy słusznie to inna sprawa, ale nie da się ukryć, że jeśli ludzie już kojarzą z jakiegoś powodu Dmowskiego to częściej ze względu na jego antysemityzm niż za zasługi.
 

Rolhun

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rodaki
Media i wypowiadający się tam "naukowcy" zwykle wprowadzają w błąd niepoinformowanego człowieka,chcącego się dowiedzieć czegoś o tych manifestacjach itd itd....
Przylepianie łatki faszyzmu MW czy innym środowiskom narodowym jest błędne i nie na miejscu.Większość ludzi z MW są patriotami i chcą oddać hołd bohaterom .Inna jest natomiast sprawa z kibolami-cwelami,którzy nie wiedzą zapewne kim był Dmowski,którzy szukają zwykłego guza i jadą na obchody zwyczajnie się napier...... z policjantami dając pożywkę mediom do gadania głupot....Lewicowe parady to również kpina z obchodów NŚN,ponieważ ten marsz maszeruje ulicami nie w celu oddania hołdu bohaterom a w celu sprowokowania łatwo dających się sprowokować środowisk typu NOP czy ONR.

Bycie Patriotą to duma a nie wstyd.Ja jestem z tego dumny i tobie też radzę...a opowiadanie głupot przez media to zwykłe steki bzdur....:)

Media i wypowiadający się tam "naukowcy" zwykle wprowadzają w błąd niepoinformowanego człowieka,chcącego się dowiedzieć czegoś o tych manifestacjach itd itd....
Przylepianie łatki faszyzmu MW czy innym środowiskom narodowym jest błędne i nie na miejscu.Większość ludzi z MW są patriotami i chcą oddać hołd bohaterom .Inna jest natomiast sprawa z kibolami-cwelami,którzy nie wiedzą zapewne kim był Dmowski,którzy szukają zwykłego guza i jadą na obchody zwyczajnie się napier...... z policjantami dając pożywkę mediom do gadania głupot....Lewicowe parady to również kpina z obchodów NŚN,ponieważ ten marsz maszeruje ulicami nie w celu oddania hołdu bohaterom a w celu sprowokowania łatwo dających się sprowokować środowisk typu NOP czy ONR.

Bycie Patriotą to duma a nie wstyd.Ja jestem z tego dumny i tobie też radzę...a opowiadanie głupot przez media to zwykłe steki bzdur....:)
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Co do tematu to wydaje mi się, że ten cytat wyczerpuje temat:
Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Józef Stalin

Inna jest natomiast sprawa z kibolami-cwelami,którzy nie wiedzą zapewne kim był Dmowski,którzy szukają zwykłego guza i jadą na obchody zwyczajnie się napier...... z policjantami dając pożywkę mediom do gadania głupot....
Zapewne nie każdy kibol wie kim był Dmowski, za to jestem pewien że ich nienawiść do policji nie jest bezrefleksyjna. Gdybyś miał kiedykolwiek do czynienia z funkcjonariuszami policji (a z twojej wypowiedzi można wywnioskować że mogłeś mieć jedynie w charakterze cwela) to wiedziałbyś jak na co dzień traktują oni nie tylko kiboli, ale też zwykłych obywateli. Pobicia, wymuszanie zeznań, wyzwiska, składanie fałszywych zeznań przez milicjantów przed sądem to jest chleb powszedni. Do tego przy okazji meczów wyjazdowych pałowanie bez powodu, prowokowanie, gazowanie ludzi w pociągach, nielegalne (z punktu widzenia konstytucji) nagrywanie twarzy wraz z dowodem osobistym wszystkich jadących na mecz kibiców.
Jeżeli ci ludzie są tak traktowani na co dzień to zupełnie naturalnym jest, że kiedy znajdą się w grupie dającej poczucie anonimowości starają się jakkolwiek odegrać na resortowych kreaturach - chociaż ich krzywdy są dużo większe niż "biednych" milicjantów którzy dostali brukiem na tarczę czy tam zostali poparzeni racą, za to lamentują w telewizji nad swoim losem ustami rzecznika prasowego.

Zresztą o czym my rozmawiamy - media i tak gadałyby głupoty bo jest im (a dokładniej ich mocodawcą) zwyczajnie nie po drodze z organizatorami ostatnich manifestacji.</p>
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
Co sądzicie na temat ostatniej burzy wokół "prowokacji policyjnej", która miała miejsce 11 listopada 2012 roku?

Mam jeszcze jedno pytanie- czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, jak straciliśmy Polskę, kto nam ją odebrał, w jaki sposób mamy ją odzyskać??
Takie było hasło marszu w tym roku, "odzyskajmy Polskę".
Czyj jest Orzeł Biały, kraj nadbałtycki w środkowo-wschodniej Europie, w którym się urodziłem?
Jestem obywatelem Polski, czy zostałem potajemnie sprzedany <na pewno przez PO> ?

Czy ktoś potrafi mi ten obłęd wytłumaczyć?
 
M

MacaN

Guest
To jest, jak sam zauważyłeś obłęd. Obłęd spowodowany tym, że pewne organizacje ( PIS jest najmniej szkodliwą z nich ) Chcą za wszelką cenę przejąć władzę i zaprowadzić tu rządy jak w niemczech Hitler.

To śmieszne, albo i straszne nawet, bo byłyby to rządy pełne prześladować. Tacy ludzie władzy by nie oddali.

Prowokacja policji ? Policja jest od trzymania porządku, jak ktoś rzuca petardami w tłum to należy do niego strzelać. Takie moje zdanie - hołotę należy lać ile wlezie.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
To jest, jak sam zauważyłeś obłęd. Obłęd spowodowany tym, że pewne organizacje ( PIS jest najmniej szkodliwą z nich ) Chcą za wszelką cenę przejąć władzę i zaprowadzić tu rządy jak w niemczech Hitler.

Systemowe organizacje (w tym pis - demoliberalna partia, popierająca unię europejską, globalizację i syjonizm) chcą zaprowadzić rządy jak Hitler? Boże, pomysłowością nie dorównują ci nawet "dziennikarze" z wyborczej, ani przećpani lewaccy aktywiści ze skłotów...

<p>
Prowokacja policji ? Policja jest od trzymania porządku, jak ktoś rzuca petardami w tłum to należy do niego strzelać. Takie moje zdanie - hołotę należy lać ile wlezie.
- do niego też należy strzelać, czy już nie?


Co do źródeł agresji kibiców to wypowiedziałem się w poprzednim poście.
 
Do góry