Patrick Suskind " Pachnidło"

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witam ,
chciałbym wiedzieć czy ktoś czytał moze ta ksiażke i czy mu sie podobała . Czy warto kupić i przeczytać .
Pytam bo chciałbym zrobic prezent pewnej kobiecie .

Z gory dzieki za wypowiedzi

Szukałem wyszukiwarka i haslo pojawilo sie tylko w temacie : Jaka ksiażke czytasz :D
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Książkę koleżanki recenzowały mi jako wspaniałą, ale pełną brutalności :D Ja oglądałam tylko film, i podobno (jak to zwykle bywa) dużo faktów się nie zgadza. Mogę tylko napisać, że film był dla mnie po prostu cudowny, pełny przemyśleń, aczkolwiek trzeba przez niego przebrnąć z dużą michą popcornu, bowiem jest dość długi :] Jak dla mnie to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam (choć niektórzy powiadają, że nudny, ale uważam, że to tylko ze względu na swoją długość).
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Ostatnio czytałem i gorąco polecam, bardzo mi się podobała, aczkolwiek zakończenie trochę nie pasowało do całości. Jako prezent? Hmm... też może być
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Z prezentem sie rozmyslilem , ale sam zdobylem i przeczytałem .
Mieliscie racje , ksiazka jest swietna i polecam naprawde .
A zakonczenie akurat wg mnie bylo niesamowite , zaskakujące i takie dające do myslenia .
Warto przeczytać .
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Warto? To ja może w końcu kupię. Bo się zbieram, zbieram, ale jakoś nie mam czasu albo kasy ;P
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ja polecam zdecydowanie .
Ksiazke bardzo dobrze sie czyta .
A jak sie czlowiek zagłebi to dojrzy bardzo madrą i wartosciową ksiazke .
No ale pisał za wiele nie bede bo nie chce Ci psuc zabawy .

Jesli chcesz to moge Ci wysłać na maila wersje pdf :)
 

Trucizna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
Ja równiez polecam tą ksiązkę.
Moim zdaniem jest fascynująca i pełna pasji.
Naprawdę warta przeczytania:)
Pozdrawiam wszystkich moli ksiażkowych ;)
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
oglądałam tylko film. strasznie mi się podobał oprócz tej końcówki :mruga: zdanie po niej zmieniłam. ale książkę bym przeczytała :) polecacie, to moze kiedyś się zbiorę :)
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
W ksiazce ostatnie zdanie bardzo ładniej podsumowuje to zakonczenie . I jak przeczytasz ksiazke to z pewnoscia ujrzysz je w innym świetle . Bo to wcale nie bylo takie glupie .
 

Agnes_3210

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Katowice
Ja już od jakiegoś czasu zabieram się do przeczytania tej książki, ale zawsze coś mi to uniemożliwia. A wiele osób twierdzi, że to lektura godna uwagi.
 

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
mi sie ta ksiązka srednio podobała i wg mnie ma strasznie głupie zakończenie jakos nie pasuje do całej konwencji
 

samba.

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
k/ Sosnowca
Przeczytałam kiedyś połowę i przerwałam - nie żeby z powodu książki - więc muszę się kiedyś do niej zabrac znów, najlepiej od początku :)

Książka bardzo nastrojowa i zmysłowa :sexy:
więc jeśli to miałby byc prezent dla kobiety - uważam, że to świetny pomysł :)
 

Faelivrin Etinivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Dolina Rozpusty
Ksiażkę czytałam stosunkowo dawno, ale bardzo, bardzo mi się podobała. W pewnych momentach obrzydzała, by w następnym urzec czułością. Czasem miałam wrażenie, że to dzieło naprawdę pachnie. Świetnie predstawiony świat różnorakich woni. Ogółem pełne paradoksów, przeciwieństw i intryg.

Polecam.
 

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
ksiazka jest cudowna, akcja wciaga, am swoj specyiczny klimat. na prezent nadaje sie jak najbardziej, szczegolnie ze na rynku jest wiele pieknych wydan...
 
Do góry