Pat Metheny

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie jeden z najlepszych gitarzystów na świecie, który może pochwalić się niesamowitym dorobkiem muzycznym. Każdy kto gra na tym instrumencie powinien poznać się z jego twórczością, niezależnie od tego czy ten gatunek muzyczny mu pasuje.
Grał zarówno w swoim zespole pod nazwą po prostu Pat Metheny Group, ale także z wieloma znanymi artystami, przede wszystkim jazzowymi. Wydał nawet album z naszą piosenkarką Anną Marią Jopek.

Znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie mógł coś na jego temat napisać? ;p
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
album z jopkową jest rewelacyjny.. ma gościu swój styl.. klimat..
ja nic na jego temat nie napiszę bo ne znam go aż tak bardzo... jedynie trochę utworów sie słyszało:)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Uwielbiam jego płyty. Co więcej, nie spotkałem się jeszcze z jego taką, która mi się nie spodobała.

Obok Coltrane, Davisa i Stańko to mój ulubiony muzyk.

Na technicznej stronie muzyki zupełnie się nie znam, więc wypowiadać się nie będę.

PS
Album z Jopkową zapewne by mi się nie spodobał (nie słyszałem), gdyż ogólnie niezbyt przepadam za wokalem.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Chcialbym sie blizej zapoznac z jego tworczoscia ale (jak zwykle w takim momencie) nie bardzo wiem od czego zaczac. Calej dyskografii zapewne i tak nie ogarne wiec prosilbym o polecenie najlepszych rzeczy tego goscia, solo czy z bandem - obojetnie. Mam nadzieje, ze jeszcze znajda sie tu ludzie, ktorzy go znaja i mi pomoga :D z gory dzieki.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Chcialbym sie blizej zapoznac z jego tworczoscia ale (jak zwykle w takim momencie) nie bardzo wiem od czego zaczac. Calej dyskografii zapewne i tak nie ogarne wiec prosilbym o polecenie najlepszych rzeczy tego goscia, solo czy z bandem - obojetnie. Mam nadzieje, ze jeszcze znajda sie tu ludzie, ktorzy go znaja i mi pomoga :D z gory dzieki.
Proponowałbym 2 płytki - "The Way Up", "Imaginary Day". Dużo pokazują. ;)
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33

Swietna jest. Czytalem, ze w jego tworczosci bylo sporo momentow lzejszych i bardziej "piosenkowych", mnie bardziej interesuje oblicze jakie pokazal wlasnie na plycie The Way Up. Niedlugo postaram sie sprawdzic ta druga, mam nadzieje, ze tez daje rade ;)
 
Do góry