Państwa-zalety i wady

Drakes999

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2013
Posty
16
Punkty reakcji
2
W tym temacie chciałbym dowiedzieć się co inni myślą o danym Państwie.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Troszkę niedokładnie sformułowałeś temat i wstęp, a mianowicie Państwa ( l. mnoga, czy naszego państwa zalety i wady ?). Dany kraj, tzn. Polska czy dajesz nam wybór innych krajów ?
Nie jest to czepianie się, lecz prośba o konkret. Może zajrzeć tutaj ktoś np. z Danii i opisywać choćby to państwo.
 

Drakes999

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2013
Posty
16
Punkty reakcji
2
Temat brzmi Państwa-zalety i wady,czyli liczba mnoga,ale nieszkodzi,że się zapytaleś.Ok to ja może zacznę i napiszę co ja myślę o np o Polsce.

Polska-jak dla mnie zalety to:bogata historia,dobre jedzenie i nopoje(piwo przede wszystkim),uprzejmość,pomysłowość,mamy dobrych sportowców,co do polityki no nie mogę bo każdy wie jak to jest,ale przynajmniej się nie leją.Jeszcze jest wiele innych zalet,ale teraz wady.Jak dla mnie to:pojęcie takie jak Polak potrafi w sęsie,że potrafi tylko kraść nie jest zbyt dobre,wpatrywanie się w Amerykę jak w diament jest zbyt przesadne,wiem z doświadczenia,że co to nie jest dobre na to lub na to,leczenie ludzi w większej mierze tabletkami,duża ulość podrabianej wódki.Dobra myślę,że wystarczy.
 
I

immanentne

Guest
wady Polski: ogólnie totalna bieda, wiekszy brak możliwości wybicia się, wizerunek biednego kraju i ofiar męczenników wśród innych narodowości, uzależnienie od Unii Europejskiej, duże rozwarstwienie społeczne...znowu o pieniądzach, ale na prawdę tak jest, do zalet to mogę chyba tylko przyrodę zaliczyć, fakt ze mamy gory i morze jest świetny, choć brakuje nam czegos "wow" co przygiąga turystów....w stylu wierzy Eifla, bramy branderburskiej itd.
 

Paweł..

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lublin - stolica czegoś tam?
fakt ze mamy gory i morze jest świetny, choć brakuje nam czegos "wow" co przygiąga turystów....w stylu wierzy Eifla, bramy branderburskiej itd.

Co jest takiego rewelacyjnego w stercie żelastwa w postaci wieży Eiffla albo co jest takiego ciekawego w bramie brandenburskiej? Wieża jak wieża, brama jak brama... Mamy czym się pochwalić, brakuje tylko dobrej reklamy przede wszystkim oraz zaplecza turystycznego.
Osobiście wkurza mnie w tym kraju że wszystko się dzieje na przysłowiowy "na odwal" : na odwal buduje się drogi czy lotniska, na odwal się rządzi, na odwal edukuje się młodzież, na odwal pomaga się Polskiej przedsiębiorczości...
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Podobne tematy (np. jakie państwa są silne) są nieostre, bo najpierw musiałoby się zdefiniować państwo. Wadą lub zaletą może być dostęp do morza albo mocno rozbudowane służby mundurowe, czy też znaczące prerogatywy rządu w stosunku do parlamentu.
 
Do góry