Palestyna

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
dziś doszło do kolejnej maskary w Strefie Gazy:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,120...,wiadomosc.html

tam rzecz jasna cały czas co się dzieje i stąd ten temat, poza tym kwestia ta przewijała się w różnych wątkach, ale jest to na tyle interesujący temat, że chyba zasługuje na odrębne potraktowanie. Jak Waszym zdaniem należy patrzeć na zasiedlenie w XX w. Palestyny przez Żydów ? Jak zapatrujecie się na prawa arabskich mieszkańców tych ziem?
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
no Palestyna chyba należy do Palestyny bo jest autonomią.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No chyba że tak. Mógłbym się przyczepic że jako kraina Palestyna nie leży tylko na terytorium państwa Izrael ale i w innych państwach.

A tak w ogóle to nie rozumiem jak można być tak wybitnie nieskorymi to pokoju narodami...
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Palestyna należy do Palestyńczyków wojska Izraela okupują ich ziemię. Sieje się propagandę że Palestyńczycy to terroryści ale oni bronią jedynie swojej ziemi. W czasie zaborów Polaków również uznawano za terrorystów, zresztą dochodziło często do zamachów z udziałem Polaków. Jak to się mówi tonący brzytwy się chwyta tak więc Palestyńczycy chcą za wszelką cenę zniechęcić okupanta i zmusić ich do opuszczenia ich ziem. Kiedy zniknie okupant to i zamachy się skończą bo nie będzie potrzeby walki. Co prawda niechęć pomiędzy tymi narodami pozostanie ale nie ma się co dziwić - 50 lat okupacji musi przyczynić się do negatywnych stosunków pomiędzy narodami.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
2000 lat nie było żydów? :] Ciekawe.A ja słyszałem że nie było żydów 1500 lat.Ta sprawa mnie nawet nie dziwi bo tam prawie że codziennie giną ludzie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
2000 lat nie było żydów? :] Ciekawe.A ja słyszałem że nie było żydów 1500 lat.Ta sprawa mnie nawet nie dziwi bo tam prawie że codziennie giną ludzie.
Wiki (nie mam nic lepszego pod reka)
Kod:
Od 63 p.n.e., pod panowaniem rzymskim, początkowo otrzymała status państwa sprzymierzonego, lecz od 6 n.e. stała się częścią rzymskiej prowincji zwanej Judeą. Powstania żydowskie z lat 66–70 oraz 132–135 zakończyły się klęską i wypędzeniem Żydów z Palestyny.

Wyglada na to ze jednak blizej do 2000 lat niz 1500.
 
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
257
Punkty reakcji
0
Freedom Palestyna , żydzi nigdy nie mieli swojego państwa , po II W.Ś wykorzystując mit prześladowanych ,zajęli ziemie Libanu i Palestyny
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Do kogo należy? Oczywiście, że do Izraela, patrząc z dosłownego punktu widzenia.

no Palestyna chyba należy do Palestyny bo jest autonomią.

No chyba, że mówisz o Państwie Palestyna, to tak, bo ja wspominałem o obszarze.

No chyba że tak. Mógłbym się przyczepic że jako kraina Palestyna nie leży tylko na terytorium państwa Izrael ale i w innych państwach.

A tak w ogóle to nie rozumiem jak można być tak wybitnie nieskorymi to pokoju narodami...

Te posty wyzej przedstawiają wartość intelektualną grubo poniżej zera. Dzieciom MTV, 4funTV i myszki miki juz dziekujemy.

Palestyna powinna być Arabska, przynajmniej w połowie. Powinna być państwem arabskim i nie byloby problemów na bliskim wschodzie.

Izrael dzis dokonuje holocaustu na Palestyńczykach taka prawda, zamkniecia narodu palestynskiego w gettcie i odcinanie wody i prądu, egzekucje - co wam to przypomina?

Ciekawy komentarz z onetu:
Byłem niedawno w Betlejem i Jerozolimie. I widziałem, co wyprawia armia izraelska. Nie pochwalam terroryzmu palestyńskiego, ale państwo Izrael również powinno odpowiedzieć za swoje BANDYCKIE poczynania na terytoriach palestyńskich. Zbudowali mur, stworzyli regularne GETTO! Palestyńczycy nie mogą normalnie funkcjonować. Jak widać, Żydzi szybko się uczą - Holokaust nauczył ich też paru skutecznych metod zwalczania mniejszości. (Przepraszam, ale nie mogę sobie darować tej grubej złośliwości.)
Ludzie! Dziwicie się, że Hamas organizuje zamachy? A co ma robić, kiedy Żydzi bezczelnie i bez skrupułów, NIELEGALNIE zagarniają palestyńskie terytoria. Co mają robić Palestyńczycy ?? Widzieliście kiedyś palestyńską armię albo palestyński czołg?
Ja widziałem - miesiąc temu - autobus pełen 16 letnich żydowskich gówniarzy w mundurach, z których każdy trzymał karabin maszynowy. Widzieliście sprzęt izraelskiej armii? Pytanie: GDZIE SĄ GRANICE ŻYDOWSKIEJ PARANOI??
Nie mam nic przeciw Żydom, z wieloma się przyjaźnię, ale to, co wyprawia państwo Izrael, to ZBRODNIA i JAWNE POGWAŁCENIE PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO. Zwykłe BANDYCTWO. I trzeba mu powiedzieć: DOŚĆ!
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Te posty wyzej przedstawiają wartość intelektualną grubo poniżej zera. Dzieciom MTV, 4funTV i myszki miki juz dziekujemy.
Nic do ciebie nie mam, i wymagam od ciebie odrobiny szacunku.Chociaż to. Po drugie nie wiem co masz do Myszki Miki..
Palestyna powinna być Arabska, przynajmniej w połowie.
no i tu się zgadzam
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Żydzi bez pomocy Stanów Zjednoczonych i Brytyjczyków nigdy nie wróciliby do Palestyny. Armia Żydów jest uzbrojona w amerykańską broń, za wyjątkiem czołgu Merkava, mogłem się pomylić w nazwie, który wyprodukowali sami. Izrael od samego początku swojego istnienia toczy wojny ze wszystkimi państwami w regionie - trochę nienormalna sytuacja czyż nie?

Ponadto początek akcji powrotu Żydów do ich dawnego państwa, należy przypisać tylko i wyłącznie Brytyjczykom, którzy od początku lat 30. sprowadzali Żydów do Palestyny. Sam Churchill będąc przed wojną w jednym z kibuców, był pod wrażeniem zdolności i tego co dokonali Żydowscy rolnicy. A to co teraz robią Żydzi, czy to jest postępowanie narodu, który doświadczył takiego prześladowania? Na miejscu Żydów, uważałbym na stosunki z Arabami, bo kiedyś los może się odmienić i to Żydzi będą zamykani przez Arabów w gettach. Co wtedy powie Ameryka i opinia międzynarodowa? Swoją drogą nie dziwota, wystarczy spojrzeć ilu Żydów (także, z Polski) wyemigrowało do Stanów i kim oni tam są - bogaci prawnicy, dyrektorzy, przedsiębiorcy - to bardzo bogaci ludzie, i dobrzy podatnicy, ponadto rządy wielu krajów, zdominowane są przez ludzi o pochodzeniu żydowskim, którzy siłą rzeczy uznają organizację Hamas, za organizację terrorystyczną. A co za tym idzie organizują nagonkę na świat islamski, który broni ziem wydartych mu przemocą przez Anglików, które później oddali Żydom. Prędzej czy później to co dzieje się w Palestynie zakończy się otwartą, wojną tylko, że wojny tej wreszcie nie wygrają Żydzi tylko Arabowie, ale wtedy na pomoc Żydom ruszy pół świata - powód podałem powyżej.
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Gdyby Arabowie zgodzili się na podzielenie Palestyny na 2 państwa po II WŚ to nie byłoby problemu. Ale nie, musieli zaatakować Żydów, co im na dobre nie wyszło.
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
W momencie proponowanego przez ONZ podziału, w Palestynie było już ponad pół miliona Żydów. Jeśli Arabowie chcieli oczyścić Palestynę z Żydów, to mogli się za to zabrać w XIX wieku, a nie po II WŚ. Ich głupota i zaślepienie rozpoczęły wojnę, która trwa do dziś. W polityce trzeba akceptować fakty dokonane. Mogli mieć swoje państwo, wybrali wojnę, którą przegrali, nastepne też, jakie teraz są szanse na utworzenie państwa arabskiego w Palestynie? Nie lubię Izraela i jego sposobów walki, ale takie jest prawo zwycięzcy - wygrywsz kolejne wojny, więc coś za to żądasz, chesz, prawda?
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Gdyby Arabowie zgodzili się na podzielenie Palestyny na 2 państwa po II WŚ to nie byłoby problemu. Ale nie, musieli zaatakować Żydów, co im na dobre nie wyszło.
Kolego.Przedstawię Ci 3 mapy z trzech różnych lat i powiesz mi gdzie miały by być te granice.

Mandat_Brytyjski_rok_1922.jpg
250px_UN_Partition_Plan_For_Palestine_1947.png
250px_Transjordan.jpg
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
W momencie proponowanego przez ONZ podziału, w Palestynie było już ponad pół miliona Żydów. Jeśli Arabowie chcieli oczyścić Palestynę z Żydów, to mogli się za to zabrać w XIX wieku, a nie po II WŚ. Ich głupota i zaślepienie rozpoczęły wojnę, która trwa do dziś. W polityce trzeba akceptować fakty dokonane. Mogli mieć swoje państwo, wybrali wojnę, którą przegrali, nastepne też, jakie teraz są szanse na utworzenie państwa arabskiego w Palestynie? Nie lubię Izraela i jego sposobów walki, ale takie jest prawo zwycięzcy - wygrywsz kolejne wojny, więc coś za to żądasz, chesz, prawda?

Pół miliona to mało. Nie oczyscili bo byli tolerancyjni. Tolerancja dla inności w historii Muzułanów to zjawisko wcale nie rzadkie.

Palestyna była Arabska przez 2 tyś lat, to dwa razy wiecej niz istnieje Polska. Wiec wyobraz sobie ze za 1000 lat np. Niemcy nam dają ultimatum - dajecie nam połowe Polski i nie robimy problemów.
 
Do góry