Palenie a pryszcze

theoddone

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Czy od palenia papierosów może nasilić się trądzik? Palę jakiś czas i czasem dostaję wyprysków, głównie na czole. Czy ma to jakiś ogólny wpływ na organizm człowieka czy to kwestia bardziej inwidualna? Jeśli tak to macie może jakieś rady oprócz tego, żeby rzucić bo to świństwo?
 

c0x

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Wyniki badań opisane w "British Journal of Dermatology" (July 2001) dowodzą, że palenie jest istotnym czynnikiem, który wpływa na zwiększenie częstotliwości pojawienia się zmian trądzikowych oraz zwiększa groźbę, że będzie to trądzik o ciężkim przebiegu. Zgodnie z wielkrotnie potwierdzonymi analizami liczba przypadków trądziku była o wiele większa u osób aktywnie palących (40,8%) w porównaniu z osobami niepalącymi (25,2%). Wykazano liniową zależność między nasileniem zmian trądzikowych a liczbą wypalanych dziennie papierosów.

Ogólnie, palenie papierosów źle wpływa na skórę, robi się matowa, szybciej się starzeje.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
zgadzam się z c0x i dodam jeszcze jeden artykuł. co prawda jest skierowany głównie do kobiet, ale nie ma to żadnej różnicy..

Dermatolodzy z San Gallicano Dermatological Institute w Rzymie przebadali 1000 pań, u których zdiagnozowano różne rodzaje trądziku. Okazało się, że ponad 40 proc. palących kobiet cierpiało na niezapalną postać wysypki.

W przypadku niepalących było to tylko 10 proc. Co więcej, ryzyko wystąpienia trądziku niezapalnego u palaczek było czterokrotnie wyższe, gdy kobiety wcześniej borykały się z tzw. trądzikiem młodzieńczym.

http://www.dziennik.pl/kobieta/uroda/article53852/Masz_pryszcze_To_przestan_palic_.html
 

c0x

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Generalnie nieodpowiednia dieta też ma wpływ na trądzik, ale u każdego sprawa wygląda inaczej. Jeden wypije 2 litry i nic mu nie wyskoczy nowego, a drugi walnie jednego kielicha i na drugi dzień zastaje nieciekawy widok przed lustrem. Na to nie ma reguły.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
palenie może nasilać głównie trądzik różowaty a normalny w sumie troche też ze względu na nasilanie stanów zapalnych, które są obok bakterii. co do diety ogólnie to w zasadzie nie powinna mieć wpływu: cytuję z artykułu o trądziku z 2007 roku Journal of the American Academy of Dermatology:
Kod:
"nie wykazano korzyści z ograniczeń dietetycznych (obejmujących konkretne pokarmy lub grupy pokarmów) w leczeniu trądziku"
natomiast wiem, że niektórzy zauważaja jakieś tam zmiany więc jeśli zauważa się wysyp po zjedzeniu czegoś tam, to warto to wykluczyć z diety :) mój kolega teraz lyka aknenormin i wszystko jedno czy idziemy do macdonalda czy wsuwamy czekoladę czy jemy normalny domowy obiad i tak i tak pryszcze znikają ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Od czekolady ponoć trądzik jest. I z doświadczenia wiem, że od picia tanich win w okolicy ust też się pojawia :D
 
W

wroneczki4

Guest
a jak sprawa się ma z alkoholem?
jak baluję porządnie, to później mam trądzik
w wakacje jak piłem dość często to miałem mocny trądzik, a teraz w sumie nie mam nic...
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ogólnie palenie papierosów jest szkodliwe na skórę. I z tego co kiedyś słyszałam ma też wpływ na powstawanie pryszczy. Co do rzucenia palenia to nie jest takie łatwe wymaga silnego charakteru bo jeśli nie będzie mocnej silnej woli to żadne pastylki plastry anty nikotynowe nie pomogą.
 
Do góry