Padaczka - kilka pytań

No_Future

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam. Choruję na padaczkę (nie taką "rzucającą, tylko tzw. petit mal).
napady małe (petit mal)
Występują zazwyczaj u dzieci i charakteryzują się krótkotrwałymi epizodami zaburzeń świadomości bez utraty przytomności: dziecko jakby na chwilę się zagapia, po czym podejmuje przerwaną czynność.
Prawdę mówiąc wyżej wymienione napady zdarzają mi się może raz na dwa, trzy dni i nie trwają długo. Już od około pięciu lat biorę lek Depakine Chrono 500 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Zdarza mi się nie przyjąć odpowiedniej dawki - wtedy nic się nie dzieje, gorzej się nie czuję.
Mam 17 lat i nie piję alkoholu. Może mi nie uwierzycie, ale w życiu nie wypiłem całego piwa, kieliszka wódki, ani nawet wina. Z alkoholem wiąże się moje pytanie. Czy mogę pić alkohol podczas brania tych leków? Nie chodzi mi tu o picie aż do "zgona", tylko kulturalnie jedno, góra dwa piwka z kolegami. Na przykład wypiję sobie piwko, nie wezmę leków i już. Można tak? Czy lepiej nie ryzykować i nie pić?
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Marcin
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Ponoć nie należy. Depakine zawiera substancje czynne, alkochol może więc wzmagać jego działanie. Jednak lekarzem nie jestem, najlepiej jakbyś się poradził tego, który Ci ten lek przepisuje.
pozdr.
 

Karen3

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Powinno być napisane w ulotce, ale ja i tak wątpię, że można pić alkohol w tym przypadku.
 

czarna83

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Bedzin
Nie wolono pis alkoholu, ja biore keepre i tegretol, ale radze sobie pijac piwo bezalkoholowe:) lech jest ok
 
Do góry