(Pa pa pa, pa pa pa) To jest właśnie Kiepskich świat...

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Co sadzicie o serialu "Świat według Kiepskich", a konkretniej o sposobie przedstawiania rzeczywistości w tej produkcji... ??? :niepewny: Według mnie ten serial jest genialny...
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
genialny, od podstawowki do teraz sie z tych samych odcinowk smieje :) Humor jezykowy, postaci i sytuacyjny w jednym, Fredro by scenariusza lepiej nie napisal.


A co do tematyki, Polska "szara rzeczywistosc" w krzywym zwierciadle :) Dobry serial dla nabrania dystansu do siebie i swiata, no i posmiania sie, czesto z samego siebie.



Wjazdy z komunistami sa genialne!
 

gangryna

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Według mnie każdy polski pustak powinien zaznajomić się z filozofią Ferdynanda, z jego nauk powinni czerpać nasi politycy, dziennikarze, osoby duchowne, kioskarki, prostytutki etc. etc. etc. Serial ma ukrytą głębię teologiczną, odsłania kulisy życia oraz poszerza horyzonty (i to jak!) :crazy:
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Moim zdaniem serial świetnie pokazuje naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Chociaż bez Waldusia to nie to samo :)
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
jakoś nie przepadam. Oglądałam kilka odcinków, ale jakoś mnie nie przyciągnęły.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Serial niezły szczególnie pierwsze odcinki ale dla mnie i tak Bundych nie przebije tam to jest dopiero pokazana typowa amerykańska rodzina w krzywym zwierciadle.
Co do Kiepskich to najlepszy był Walduś.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Można się nieraz ubawić, choć mi osobiście z czasem się przyjadło.
ale dla mnie i tak Bundych nie przebije tam to jest dopiero pokazana typowa amerykańska rodzina w krzywym zwierciadle.
podpisuje się pod tym.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Genialny film tylko niektóre rzeczy są genialne ale w inną stronę*.
ale dla mnie i tak Bundych nie przebije tam to jest dopiero pokazana typowa amerykańska rodzina w krzywym zwierciadle.
Też się pod tym podpisuje.
 

asq

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
Hmmm w sumie to czasem oglądam i myśle, że bardzo dokładnie odzwierciedla naszą polską rzeczywistość:D
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Na pewno jeden z lepszych polskich seriali komediowych, i zgoda, że świat tam jest dobrze przedstawiony (wiadomo, jak). :D
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
swietny serial. zwlaszcza pierwsze odcinki, jak byl jeszcze Walduś. teraz tez czasem ogaldam. moim zdaniem obok '13 posterunku' najlepszy polski serial komediowy.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
1. co ten temat robi w tym dziale

2. co ma ten serial wspolnego z rzeczywistością Polaków? No nie wiem chyba ze komus imponuje glupota, nieróbstwo i pijactwo.

3. takie cechy powinno sie raczej eliminować a nie pielęngować
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
1. Społeczeństwo i polityka. Dyskusja czy tez rozmowa ma być pod katem naszego społeczeństwa.

2. Jak nie jak tak... ??? To co się komu podoba nie ma nic wspólnego z tym jak jest. A u nas jest "Kiepsko".

3. Oczywiście, choć rodzinka Ferdka nie ma samych negatywnych cech. ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Parę motywów było niezłych np. odcinek z koncertem punkowym. Ale mnie razi głupkowaty humor, jadący po linii małego oporu. BTW tutaj mówimy o stereotypach Polaków na podstawie serialu czy o nim samym. Bo jeśli drugie to trzeba przenieść.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Piecia ale to jest juz drugi z kolei idiotyczny temat jaki tu załozyles ostatnio, pierwszym był "POLSKA" z piosenką Kultu.

Co bedzie nastepne? Temat o Dodzie? Wez sie ogarnij :/

Ps: Ja nie uwazam sie za Kiepskiego, moja rodzina i znajomi tez nie.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Cóż, w "Kiepskich" najważniejsze jest drugie dno, które to jest podpięte to co się dzieje na ekranie. Wykpiwane jest lenistwo, głupie pomysły, hipokryzja mentalna i relatywizm moralny, etyczny w pewnych kwestiach i polityczne chlewisko - przepiękna piosenka "Piosenka wyborcza" (czy "Obiecanka", jakoś tak). Te wszystkie rzeczy są w Polsce. Nie mówię że wszędzie, ale są, to taki spadek po PRLu... Co ciekawe to serial reżyserował Tadżyk. :D
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
http://www.youtube.com/watch?v=v0ZPNvCbCz8...feature=related

Genialny fragment z odcinka "Kiepski prezydent" - świetnie pokazuje ignorancję polityków pazernych na władze i głupotkę tych którzy to chcą naprawiać świat poprzez rozdawnictwo...

Chciałbym dodać ze najważniejsze jest drugie czy nawet trzecie dno które to miażdży realia tego kraju i w ogóle ludzkości...
 
Do góry