Ozdoby choinkowe - kupujecie czy robicie?

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jednym z najfajniejszych wspomnień świątecznych z dzieciństwa jest klejenie łańcuchów i ozdób na choinkę. 😍 Jak tam u Was z ubieraniem choinki? Kupujecie gotowe ozdoby, czy kleicie z dziećmi własne, kolorowe cuda? :) A jeżeli sami robicie to co i z czego? Szukam inspiracji. :)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Od wielu lat mam te same
Kupione w sklepie i większość
Przypadków kupione na
Jarmarku świątecznym albo
Specjalne stoisko centrum
Handlowym i wszystkie klasyka.
Krasnoludek czerwonym ubraniu albo
Żółtym, bombka szyszka, łańcuch
Bombek kształcie Szyszki i zawsze
Jeden kolor czyli czerwony.
Przypadku ozdób wygląd klasyczny
I ręcznie malowane.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jak byłem mały to robienie ozdób było nieodlacznym elementem corocznych przygotowań do świąt. Teraz myślę nad tym zeby kupić bombki akrylowe, farby, pędzle, utwardzacz i nie spróbować zrobić zestawu oryginalnych bombek samemu. Póki co jednak królują ozdoby kupione na okolicznym targu.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Część kupujemy, część robimy. Ja jestem zdania, że choinka nie musi być jak z katalogu, ma przynieść radość każdemu, więc pozwalam dzieciom się wyżyć artystycznie przy ozdobach. W tym roku zrobiliśmy figurki z masy porcelanowej, jeszcze schną, ale jutro zaczniemy je malować. Kupiłam farby tempera w tubkach, świetnie się sprawdziły w testach, bo niestety zwykłe wodne farbki nie dały rady.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Uznaje choinkę tylko jednym kolorze
I dlatego wszystkie ozdoby i
Łańcuch są tym samym kolorze.
Osobiście nie lubię gdy ozdoby
Są innym kolorze i taka choinka
Jest zbyt chaotyczna a
Przypadku tego samego koloru ma
Perfekcyjny wygląd i nie
Trzeba ich dawać tyle.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ja kupuję. Choć nie będę ukrywała, że podobają mi się ozdoby ręcznie robione. A jeszcze jak dzieci je tworzą, to wtedy choinka ma swój urok. 🙂
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
U nas w salonie jedna choinka jest z kupionych gotowych, a druga mniejsza zawsze na piętrze i tam dzieciaki tworzą swoje szaleństwa. W tym roku to w ogóle było radości co nie miara, bo kupiliśmy im zestawy kreatywne Astra takie plastyczne. Powstał ogrom łańcuchów, bombek i ozdób.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Zestawów nie znam, co to takiego? U nas niestety mieliśmy w domu lazaret i trzeba było jakoś zająć dzieciaki, żeby nam chaty nie rozniosły (swoją drogą zastanawiam się zawsze, jak to jest możliwe, że nawet jak chore to są dosłownie... wszędzie!) i zarządziliśmy, że idziemy na rekord z łańcuchem z kolorowych papierków i bibuły. A potem było wielkie malowanie laurek dla elfów, żeby im Mikołaj zaniósł w podziękowaniu jak już do nas wpadnie. ;) Btw. wspomniałaś o astrze - pastele mają rewelacja, sprawdzone osobiście. :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kupcie w przyszłym roku bombki do samodzielnego malowania. Gwarantuje, że stworzenie samemu malowidła na bombce daje sporo radości.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Zestawów nie znam, co to takiego? U nas niestety mieliśmy w domu lazaret i trzeba było jakoś zająć dzieciaki, żeby nam chaty nie rozniosły (swoją drogą zastanawiam się zawsze, jak to jest możliwe, że nawet jak chore to są dosłownie... wszędzie!) i zarządziliśmy, że idziemy na rekord z łańcuchem z kolorowych papierków i bibuły. A potem było wielkie malowanie laurek dla elfów, żeby im Mikołaj zaniósł w podziękowaniu jak już do nas wpadnie. ;) Btw. wspomniałaś o astrze - pastele mają rewelacja, sprawdzone osobiście. :D

W wielu miejscach można te zestawy kreatywne ASTRA zamówić i dostać. Sama kupowałam w empiku kilka razy i w smyku. Teraz mieliśmy taki ale jest ich kilka różnych.
0.jpg
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Fajne zestawy, nie tylko na święta. U nas dzieci robiły ostatnio w szkole maski karnawałowe, materiały dowolne, więc każda ilość cekinów i brokatu była mile widziana ;) Córka oczywiście wybrała ten zestaw z astry pastelowy, a syn poszedł w neony
 
Do góry