Owoce,warzywa

Victoriia

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Z mojego pokoiku ;)
Witam! Mam jedno pytanie. Niby odpowiedz jest prosta,ale ostatnio kumpela dala mi wiele do zastanowienia... No wiec do rzeczy: Od jakiegos czasu postanowilam sie odchudzac i jak mialam ochote na slodycze to jadłam warzywa albo owoce (przewaznie jablka) Jestem bardzo czesto glodna wiec jadlam duuzo jablek :p Moja qmpela powiedziala mi,ze jedzac jablka nie schudne.. :eek: Podobno czytala w gazcie, ze jakas kobieta jadla jablka poniewaz chciala zrzucic zbedne kg, a zamiast tego strasznie przytyła!! Nie wiem, czy ona mnie czasem nie bajeruje, ale dla swietego spokoju wole spytac czy jest taka mozliwosc?? Prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje

Pozdrawiam :*
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Owoce mają także cukry, i przesadne jedzenie napewno nie pomoże zrzucić Ci zbędne kg. O wiele lepsze przy diecie są ważywa. Nie tłuczą, a sycą. :) A z owoców zrezygnuj, a napewno nie w dużych ilościach.
 

mondziolina

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków :)
Fakt, warzywa są mniej kaloryczne. Ale jabłka przyspieszają przemianę materii, wiec to też nie jest zły pomysł ;)
 

Victoriia

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Z mojego pokoiku ;)
Hmmmm....a dzis wlasnie taq sobie pomyslalam ze fajnym smaczniusim i malo kalorycznym warzywkiem jest kalafiorek ;) W dodatku jak sie zje troche to juz wiecej sie nie chce :p Chyba zaczne diete kalafiorowa ;)
Pozdroffffki :* i dzieks :*
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
No dokładnie;) Kalafior jest dośc syty, a w sumie ma niewiele karorii, a z owoców to raczej najlepsze przy diecie sa grapefruty i arbuz... ;)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
z owoców też są dobre truskawki,ale teraz o nie trudno :] strzeżcie się winogron i awokado.
z warzyw polecam ogórki, pomidory i marchewki, no i kalafior. dobre są też zielone. ale najmniej jedzcie ziemniaki, bo ta skrobia się łatwo odkłada i są dość bogate w kilokalorie.
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
A;e podobno ziemniaki,
nie łączone z innymi produktami
nie są kaloryczne...

znaczy się, nie odkładają się nam,
bo z innymi produktami to wtedy tyje się,
kurcze nie wiem jak Wam to wytłumaczyć:p
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Każdy pokarm się odkłada, wszystko zależy od ilości. Jeżeli zjesz kilo jabłek to będzie to za dużo. Jeżeli zjesz jedno, to co innego. Kilo jabłek nie zastąpi jednak normalnego obiadu, posiłku z warzyw itd. Dlatego ograniczamy je do normalnych ilości, ale nie wykluczamy. Można też swobodnie zastąpić owocami słodycze, bo zawsze lepiej zjeść jabłko niż paczkę czipsów.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
Każdy pokarm się odkłada, wszystko zależy od ilości. Jeżeli zjesz kilo jabłek to będzie to za dużo. Jeżeli zjesz jedno, to co innego. Kilo jabłek nie zastąpi jednak normalnego obiadu, posiłku z warzyw itd. Dlatego ograniczamy je do normalnych ilości, ale nie wykluczamy. Można też swobodnie zastąpić owocami słodycze, bo zawsze lepiej zjeść jabłko niż paczkę czipsów
o wlasnie :) zgadzam sie w 100% :D
 

jAasmin

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A;e podobno ziemniaki,
nie łączone z innymi produktami
nie są kaloryczne...

znaczy się, nie odkładają się nam,
bo z innymi produktami to wtedy tyje się,
kurcze nie wiem jak Wam to wytłumaczyć:p

i bardzo dobrze powiedziane!! nasz ogrganizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych ale w odpowednich ilościach! możesz też pić wode niegazowaną i skakać na skakańce :sexy: i radze zrezygniwać z jasnego pieczywa.. oprócz winogrona to jeszcze banany tuczą!
podczas diety warto jeść kiwi bo to "bomba witaminowa" :)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Osobiście polecam dietę śródziemnomorską opartą na owocach morza, świeżych warzywach i owocach. Uważam, że człowiek pragnący się odchudzić powianiem spożywać 5 małych posiłków dziennie, oraz nie jeść już nic po godzinie 18. Śniadanie zawsze powinno być obfite, zawierać przede wszystkim mleko i jakieś dobre müssli lub, jakieś inne płatki kukurydziane. Na obiad zjeść już nieco mniej (polecam świeże ryby - które mają białe mięso, radzę wystrzegać się śledzi!), w czasie dnia przegryzać jakieś dobre warzywo. Wieczorem polecam jabłka.

P.S
Bez odpowiednio dobranych ćwiczeń się nie obejdzie.
Pozdrawiam.
 

fikumiku

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2006
Posty
259
Punkty reakcji
0
Owoce posiadają stosunkowo sporą ilość węglowodanów, których w diecie odchudzającej powinno być jak najmniej. W sporych ilościach i w dodatku wieczorem potrafią być tuczące. Z tego co kiedyś czytałam najwięcej to 1 jabłko na dzień ;) Faktycznie lepiej chrupać warzywka a na owoce pozwalać sobie od czasu do czasu.
A jeśli chodzi o ziemniaki to same w sobie kalorii wiele nie mają, ale są za to bombą skrobiową i najlepiej wyeliminować je z diety ewentualnie zmniejszyć ilość spożycia do minimum ;D

No i najważniejsze o czym wspomniała NatashaM - wysiłek fizyczny. Moim zdaniem nie ma fajnych efektów bez ćwiczeń ;]
 
Do góry