Overlocking Co I Jak ?

CUT4X

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
163
Punkty reakcji
0
Witajcie


Więc taki mam sprzęt:
Procesor: Intel Pentium 3 Celeron 668 Mhz
Karta Graficzna: Nvidia TNT Model 64 - 32 MB

I chciałbym usłyszeć od was Porady i Jakies Ostrzeżenia co do Podkręcania. Powiem tyle że nigdy nie miałem z tym styczności ... i dlatego zapytałem Tutaj na Forum. Dzieki i Pozdrawiam
 

ronin101

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o karty graficzne to ważna jest szerokość magistrali pamięci. jak masz 128 bitową to możesz
podciągnąć parę ptk w 3D Smarku ale na TNT to i tak przyrostu dużego w grach nie będziesz miał.
co do procków to nie znam się za bardzo (podkręcałem kiedyś Durona 1800 na rdzeniu Applebred
do 2300 ale chciałem więcej i spaliłem Mainboard'a) :sexy: :papa: :sexy:
 

dress

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Procek to celeron na jadrze coopermine i powinnien sie spoko dac przekrecic na 900 MHz... musisz tylko uważać, żeby czestotliwość nie przekroczyła 38 MHz dla pci bo sie może DMA w HDD i karta dźwiękowa buntować. Najlepiej, jeśli moze ustawic tę opcje w biosie ustaw sobie dzielnik z 2 na 3- niczego wtedy nie zjarasz i bedzie komp stabilnie dział. Choc z 2 strony znacznie lepiej bylo by kupic jakiegos PIII, różnica w wydajności bedzie naprawde dużą, nawet bez podkrecania. Rivki z reguły cieńko się kręcą, o kilka MHz mozesz zawsze podkrecic (polecam progrm od ruskich: RivaTuner), ale w most wanted to sobie na tym nie pograsz :)- po podkreceniu pamietaj, zeby właczyc 3dmarka i sprawdzić czy nie m przekłamań... to by bylo chyba na tyle.
 
Do góry