oszustwo przez sms

USEROWICZ

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam
mam problem zostalem poprostu naciagniety i oszukany przez sms wyslij dam ci to i to i teraz mam pytanie czy mogzna dosc do takiego goscia ? to nie byly smsy na zadne sm czy inne tego typu bzdury poprostu kasa poszla do goscia , mozna do niego dosc ???
 

USEROWICZ

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
no porosty chcialem kupic konto wysallem mu sms a on mi tego konta nie dal chodzi o cd key stracilem 60 zl no i teraz czy moge do niego dosc, np numerze np xxx nr 99850 nie bede podawal dokladnie np wyslij sms o treasci xxx na nr 00000 i czy teraz da sie jakosc dojsc do goscia ?
czy trzeba miec jakies dodatkowe inforamcje np jaki to servis itd ?
 

s.i.w.y

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Moim, zdaniem nie da rady, gdyż po nr telefonu, nic nie zdziałasz, w policji, mogą ci nie uwieżyć, ponieważ, wysłałeś sms'a przez swoje głupstwo...


Pozdrawiam
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Aczkolwiek można podejść na najbliższy komisariat i zapytać policjantów zajmujących się tego typu sprawami czy jest sens zawiadamiania o przestępstwie. Takiej informacji powinni udzielić Ci bez problemu, jeżeli coś z tego może wyjść to np. z miejsca składasz zeznania lub dogadujesz się z nimi i ustalasz spotkanie w celu złożenia zeznań itd. Często ważna jest też sama rozmowa z tym cwaniaczkiem. Jeżeli ją masz (nie wiem, w postaci archiwum gg czy wiadomości email) + wyciąg z konta który mógłbyś sobie załatwić dużo powinno pomóc. Ale tak jak mówię przydałoby się doradzić policji.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
A te pieniądze wpłacane były na konkretne konto czy był to płatny sms za 60zł? W obydwóch można ustalić osobę, która albo jest właścicielem konta, albo ma podpisaną umowę w operatorem sieci umożliwiającą funkcjonowanie numeru z płatnymi sms'ami. No chyba że było to doładowanie konta...
Nie zmienia to faktu, że przydałoby się więcej ostrożności na przyszłość.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
witam
mam problem zostalem poprostu naciagniety i oszukany przez sms wyslij dam ci to i to i teraz mam pytanie czy mogzna dosc do takiego goscia ? to nie byly smsy na zadne sm czy inne tego typu bzdury poprostu kasa poszla do goscia , mozna do niego dosc ???

walcz, zgłoś na policję jak chcesz, ale mówiąc szczerze to dałeś ostro ciała lol
 

penman

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
55
Miasto
W-wa
Zero szans, wygenerowanie numeru, na który można przekazywać poprzez sms-a gotówkę to żaden problem, zwłaszcza, że to darmowa opcja w serwisach pośredniczących, a i każdy może sobie założyć takie konto. Numery się powtarzają więc raczej cieżko będzie dojść do kogo poszła gotówka.
Spróbuj porozumieć się z człowiekiem, na rzecz którego przekazałeś gotówkę.
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Zero szans, wygenerowanie numeru, na który można przekazywać poprzez sms-a gotówkę to żaden problem, zwłaszcza, że to darmowa opcja w serwisach pośredniczących, a i każdy może sobie założyć takie konto. Numery się powtarzają więc raczej cieżko będzie dojść do kogo poszła gotówka.
Spróbuj porozumieć się z człowiekiem, na rzecz którego przekazałeś gotówkę.

To jak szukanie "czegoś" po omacku bez dłoni, praktycznie niemożliwe do dojścia.
 
Do góry