Oszuści Podatkowi

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Witam was

Słuchajcie usłyszałem ostatnio w wiadomościach, że w Niemczech mają zamiar śledzić oszustów podatkowych, używając nielegalnie zdobytych danych osobowych.

Co o tym sądzicie?
Czy dla was jest to w porządku?

Jeśli chcecie znać moje zdanie, to uważam, że jest to jak najbardziej sprawiedliwe.
Nareszcie ktoś wybił się poza tą całą "poprawność polityczną" :/

Jednocześnie może to stać się krokiem do stopniowego ograniczania wolności obywatelom i inwigilacji.

To tylko moje poglądy- czekam na wasze :)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
A co się dokładniej kryje pod tymi sposobami na wyciąganie danych?
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble dał zielone światło na zakup płyty CD ze skradzionymi danymi domniemanych niemieckich oszustów podatkowych.

To pierwszy taki przypadek, ale Niemieckie władze rozpatrują, czy od tego momentu właśnie w taki tylko sposób nie ścigać oszustów
 

rooley12

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
To pierwszy taki przypadek, ale Niemieckie władze rozpatrują, czy od tego momentu właśnie w taki tylko sposób nie ścigać oszustów
Bezprawie w państwie prawa... To tak, jakby policja zakładała bez pozwoleń podsłuchy i byłoby to powszechnie akceptowane... tragedia...
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Coś z serii cel uświęca środki - niegodziwe acz właśnie przez ten uszlachetniony cel bardziej akceptowalne niż chociażby próba wyciągnięcia przez USA od UE dostępu do danych o kontach bankowych.. Z jednej strony sytuacje podobne, a z drugiej jednak dość różne.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Coś z serii cel uświęca środki - niegodziwe acz właśnie przez ten uszlachetniony cel bardziej akceptowalne niż chociażby próba wyciągnięcia przez USA od UE dostępu do danych o kontach bankowych.. Z jednej strony sytuacje podobne, a z drugiej jednak dość różne.

To dwie kompletnie inne sprawy.
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Czemu kompletnie ? Pewna analogia istnieje i tu, i tu chodzi o dane osobowe obywateli i ich transfer..
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
No to także napisałem i z tego powodu za najfortunniejsze rozwiązanie niemieckie nie jest, jednak w ostateczności to działanie przeciw przestępcom i dla dobra kraju. W odróżnieniu do sytuacji drugiej o której napomknąłem, która jest skandaliczna zupełnie.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
No, czyli sam widzisz ;)

W sprawie posługiwania się nielegalnie zdobytymi danymi osobowymi podsumujmy ostatecznie- to, według ciebie, w porządku, czy nie?
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Nie w porządku z punktu widzenia moralnego czy państwa prawa, ale w pewnych przypadkach dopuszczalne(bardziej zrozumiałe) niż w innych :)
 

Cyceron

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Police city
Bardzo dobrze, że są ludzie, którzy potrafią unikać podatków, ponieważ już one są nie, bądź jawną kradzieżą. A medoty do walki z "oszustami" podatkowymi, które zostały użyte w Niemczech są niedopuszczalne. Daj człowiekowi palec, to zeżre całą rękę.
 
H

hajer

Guest
Jak dla mnie to nie są etyczne metody postępowania. Państwo w tym przypadku zachowuje się jak paser - kupuje kradzione dane by okraść ludzi z dochodu. Mam nadzieje że to się skończy w sądzie i Niemcy będą płacić jeszcze odszkodowania za nielegalny handel danymi osobowymi. A ten haker który to wykradł to powinien mieć ekstradycję do Szwajcarii i solidną karę należy my przywalić, by więcej nie kradł.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Cyceron- skoro podatki to kradzież, a są one głównym dochodem większości państw na świecie, jakby je zlikwidować to nie widzę innego źródła tak dobrego źródła pieniędzy.

Inną sytuacją jest, jeżeli pieniądze nie idą na rzecz dobra wspólnego, tylko się gdzieś dosłownie rozpływają.W takiej sytuacji można mieć pretensje, ale akurat Niemcy nie należą do kraju, który by specjalnie okradał swoich obywateli.

Oczywiście, że istnieją kraje które zniosły podatki, ale są one tak bogate, jak Norwegia lub Monako, gdzie nie ma absolutnie żadnych problemów z budżetem.
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
Im więcej będzie rządowych ingerencji, biurokracji, utrudnień i podatków tym więcej będzie oszustw i korupcji. Wszystko przez to, że coraz mniej my sami decydujemy co zrobić z własnymi pieniędzmi a coraz więcej urzędnicy i politycy.

Czym różni się złodziej od polityka ? Złodziej cię okradnie i ucieknie. Polityk okradnie cię w formie jakiegoś nowego podatku i będzie cię przekonywał dlaczego masz się cieszyć, że zabrał twoje pieniądze.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W czasach gdy byliśmy bardziej cywilizowani, każdy sąd uniewinnił by człowieka, na którego dowody zostały zebrane w nielegalny sposób.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Różnica między Niemcami a USA jest taka że ci pierwsi walczyli z własnym obywatelem (wywijającym się od złodziejskich podatków), a USA w interesie swoim i swoich obywateli chciało zdobyć dla siebie dane - jakby nie patrzeć - wywiadowcze... Dobrze że EU się na to nie zgodziła (bo się nie zgodziła, co nie?), a co do sprawy niemieckiej to podzielam zdanie Loba...

Tutaj rozkminiałem zagadnienie okradania państwa, jak ktoś zechce to poczyta ;): http://www.goldap.info/wszystko/na-sygnale/3410-przemyt-papierosow.html
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Biorąc pod uwagę, że nie ma głupszego sposobu na wyrzucenie pieniędzy w błoto niż scedowanie ich na państwo w formie podatków, nie jestem w stanie zaakceptować takich działań państwa.
 
Do góry