Ostrzeżenie przed wyłudzeniem opłaty za wpis do ewidencji gospodarczej

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Hej
Chciałam wszystkich przestrzec przed fałszywymi firmami próbującymi wyłudzić wysokie opłaty za wpis do ewidencji działalności gospodarczej.
Od 1 lipca mam zarejestrowaną firmę. Dziś przyszedł do mnie list, (wezwanie do zapłaty z przekroczoną datą ) z którego wynika, że muszę zapłacić za wpis do ewidencji 280 zł. Do listu jest dołączony druk do zapłaty na moje dane. List jest sformułowany tak, że jak ktoś nie jest zorientowany, może dać się nabrać. Jest nawet wypisana podstawa prawna, pieczątka i wszystko wygląda bardzo prawdziwie. Poszukałam w Internecie i okazuje się, że list jest próbą wyłudzenia wysokiej opłaty.
Niestety jak piszą osoby które również takie listy dostały, zgłoszenie na policję nic nie daje, bo nie ma znamion przestępstwa.

Pozdrawiam wszystkich świeżo upieczonych biznesmenów i nie dajcie się naciągnąć oszustom :)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
...żeby uzupełnić - pismo nie jest za wpis do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG) tylko zazwyczaj do czegoś podobnie brzmiącego np. "Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych" ale pamiętam jak się gorąco robi za pierwszym razem bo człowiek nie doczyta tylko już widzi czerwonym drukiem że przekroczono termin płatności. Pewnie jeszcze parę takich pism dostaniesz - pamiętam że jak założyłem działalność parę lat temu to były dni że więcej spamu miałem w skrzynce tradycyjnej niż w mailowej ;)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
To prawda jeszcze człowiek dobrze nie zaczął, a już masa "ofert" przychodzi.

Najbardziej rozśmieszyło mnie jak zadzwonili z banku, gdzie założyłam konto firmowe i zaproponowali mi kredyt przygotowany specjalnie dla mnie, bo mam regularne wpływy na konto biznesowe, tyle, że konto jest zupełnie puste i jeszcze z niego nie korzystałam :D
 
Do góry