Ostatni Żyd w Europie

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Teatr na Woli.

Był ktoś? Jak wrażenia? Jak to wszystko odebraliście? Zauważyliście coś ciekawego?
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
Rzadko chodzę do teatru, ale to z braku czasu.
Także dlatego, że daleko.
Jak już to do kina.
O żydach, to pewnie musiało być bardzo ciekawe, tego typu rzeczy zawsze coś w sobie mają...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Żyd to był podany tylko przykład. Wg mnie. Na taki drastycznym przykładzie pokazano stereotypy, uprzedzenia...
Opowiedzieć? :D
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No tak po krótce to chodziło o to, że dwoje ludzi miało się pobrać. Facet to Żyd, babka to chrześcijanka. Przyjechał Amerykanin John Jay Smith (on był bosski :D tak fajnie mówił i był taki głupi i naiwny :D "Achh, uwielbiam te wasze amerykańskie tenisówki". "A czo, czenisówki? Ach, czak, czak, są cool" - nie no genialny był :) ) i zamierzał odżydowić Polaków. Chrzci Twojego dziadka i to tak jakbyś nigdy nie był Żydem.
Były tam podwątki, generalnie skończyło się an tym, że się okazało że to facet jest chrześcijaninem, a babka Żydówką. On wcześniej chciał zrobić dla niej wszystko i w ogóle, a jak prawda wyszła na jaw to ją odtrącił "Masz krzywy nos". Absurdalne, nie?

Fajny rekwizyt był. Taki jakby stół na kółkach. Najpierw rzeźniczka kroiła na nim mięso, potem służył za bar w dyskotece, potem jako biblioteczka, potem jako zwykły stół, potem położono na nim trupa w kostnicy a na koniec znowu kroili mięso :D

Sztuka genialna. Pokazuje stereotypy i uprzedzenia. Ile ludzie są w stanie zrobić, by społeczeństwo ich zaakceptowało. Oglądało się super.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja się z niczym takim nie spotkałam. Chyba, że po obejrzeniu "Pasji".

A tak a propos nie wiedziałam, że to podchodzi pod recenzję. Bym się bardziej postarała :p


edit: zdublowało mi posta :p
 

furiatka_1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
a czy ktoś z was wie, czy będzie jeszcze grany? bo z tego, co widziałam na plakatach w centrum, to do końca marca już nie. a kwiecień? i przy okazji jaki jest popyt na bilety?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Nie, nie spotkałam się. Moi dziadkowie są tolerancyjni, a z innymi 60-latkami nie zwykłam rozmawiać.
furiatka - ja mam rozkład tylko na marzec, wzięłam sobie z teatru po sztuce. Ostatni Żyd... był we wtorek 18 marca, dzisiaj jest o 16 "Wyścig spermy" a jutro też "Wyścig spermy" o 16. W poniedziałek nic.
 
Do góry