Orkan Ksawery

Q

Quest 281249

Guest
Od jakiegoś czasu jest o nim dosyć głośno. Wczoraj zaatakował i może osiągnąć prędkość 135 km/h. Na wybrzeżu ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia huraganem. W szkołach są odwoływane zajęcia, a na lotniskach są odwoływane loty. Wielu mieszkańców różnych miast jest bez prądu.

A jak wygląda sytuacja u Was? Ksawery sieje zniszczenie?
Podzielcie się zdjęciami ;)


Kilka zdjęć ode mnie. Miejscami pięknie, a miejscami wręcz przeciwnie.

Żyrardów woj. mazowieckie


di-B2E7AGPM.jpg


di-1DJ4IXWG.jpg


di-5DACBLI6.jpg


di-OP4XVYVF.jpg


di-N9QUECCR.jpg


di-INMNWJIX.jpg


di-NRB2IG2P.jpg


di-2J78UJAR.jpg






di-P98Q7PVP.jpg




di-EPHPEWQH.jpg


di-GTA8F4Z3.jpg


di-SUP5UDFK.jpg


di-KMXQQIJG.jpg


di-UKU7TDHH.jpg


di-PKJ8JTV5.jpg


di-BB6ASV5X.jpg


di-12EY6ICX.jpg






di-UUGJPTJC.jpg


di-ZDDNUUYO.jpg
 
W

wiki9969

Guest
U mnie niestety śnieg się pojawił. Wiatr wieje z dość sporawą prędkością. Niestety wyrządził też szkody. Drogi poblokowane, po mieście latają różne przedmioty, a chodniki miejscami nie są do przejścia, bo leżą na nich połamane gałęzie.
 
Q

Quest 281249

Guest
wiki9969 napisał:
U mnie niestety śnieg się pojawił. Wiatr wieje z dość sporawą prędkością. Niestety wyrządził też szkody. Drogi poblokowane, po mieście latają różne przedmioty, a chodniki miejscami nie są do przejścia, bo leżą na nich połamane gałęzie.
No to nieciekawie.

Ja się zastanawiam jak tutaj będzie kolej funkcjonować w najbliższych dniach. Normalnie jeżdżą, a raczej "jeżdżą" to co będzie teraz :wow:
 
W

wiki9969

Guest
Jak wszystko się uspokoi, to myślę że będzie w miarę normalnie funkcjonować. :) Z tego co widziałam to strażacy robią co w ich mocy, żeby oczyścić drogi i tory. Poza tym władza także czuwa... Tak więc głowa do góry. :D
 
Q

Quest 281249

Guest
W miarę. No nie wiem :D Wszędzie remonty, u mnie dworzec robią. W styczniu chcą całkiem zamknąć ruch pociągów przez ten remont, a autobusy to tu żadne nie jeżdżą. Aż się boję jak to będzie :przestraszony:
 
W

wiki9969

Guest
Poważnie? :huh: Jak spadnie trochę więcej śniegu to będzie można na sankach do szkoły/pracy dojeżdżać. :D
A tak poważnie, to mam nadzieję, że gorzej niż teraz to już nie będzie. Już 5 osób nie żyje... wielu też jest rannych. Nie licząc setek wypadków które miały dziś miejsce na naszych drogach.
 
Q

Quest 281249

Guest
Poważnie. Ta, a jak ktoś 50 km dojeżdża? :p

Też mam taką nadzieję. Dzisiaj przy mnie mało co do nieszczęścia nie doszło, bo kierowca stracił panowanie nad samochodem i wleciał na przeciwny pas. Na szczęście nic poważnego się nie stało
 

Sklepowiczka

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
U mnie wczoraj było najgorsze. Była straszna zamieć śnieżna aż ledwo idąc nie wiedziałam w którą stronę iść :D Mieszkam na śląsku, konkretnie Częstochowa :)
 
H

hycel12

Guest
W moim mieście spowodował sekundowe awarie prądu problemy z internetem i ogrzewaniem oraz nagłe zmiany pogody. Dobrze, jak na "pierwszą linię ataku"
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Przez ten śnieg była jakaś awaria i prawie 2 dni nie było u mnie internetu. O drogach chyba nie muszę wspominać. Dobrze, że już od jakiegoś czasu miałem założone opony zimowe.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
U mnie z czwartku na piątek koło 21 zabrali prąd i nie było aż do 13. Wieje strasznie, obecnie już trochę mniej, najgorzej to właśnie w czwartek zaczęło i cały piątek było to samo. A na drogach koszmar. Jadąc autem 40/h bo szybciej nie dawało rady widziałam, jak jakieś auto ślizgiem "przejechało" kawałek drogi szybciej, po czym wpadło w poślizg. Na szczęście udało mu się ustawić auto bokiem. Ulice się wręcz błyszczą, widać gołym okiem, że lepiej uważać, bo mając hamulce wciśnięte do końca dalej się jedzie.


Do tego oczywiście zamiecie śnieżne, momentami grad.
 
Q

Quest 281249

Guest
U mnie dzisiaj wieje podobnie jak wczoraj, tyle że nie pada. Nie wiem jak sytuacja na drogach, bo mi się wyjść z domu nawet nie chciało :p
Strażacy działali dzisiaj w nocy. Usuwali kolejne drzewa spod bloku i zerwane kable.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
U mnie bez śniegu. Wiatr pozrywał, połamał i wywiał mi płyty z tarasu <_<
Jest zakaz wjazdu na rynek bo wieża ratuszowa się mocno chwiała.
 
Do góry