opryszczka

D

Dorka123

Guest
witam, nie znalazłam tu podobnego tematu, a mam problem :( otóż na ustach pojawiła mi się opryszczka, nie pierwszy raz zresztą... znacie jakieś skuteczne metody jej leczenia? Słyszałam, że można ją wyleczyć na dobre jakimiś tabletkami?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Mi też właśnie dzisiaj wyskoczyła, zupełnie nie wiem od czego... <_<
Ze starych sposobów to można opryszczkę posmarować pastą do zębów np. na noc, ale to tak średnio pomaga...
Są też te plasterki co to jak się je założy, to niby nie widać opryszczki.
A o tabletkach jeszcze nie słyszałam... Ale chętnie się dowiem :p
 
D

Dorka123

Guest
Poczytałam trochę i znalazłam stronę www.oprycha.pl
jest tam sporo informacji na temat leczenia "od środka", spróbuję i zobaczymy, ale najpierw muszę się zebrać do lekarza, a na to jakoś ciężko mi znaleźć czas...
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
wiem z doświadczenia, że na opryszczkę jest dobry "miód z ucha" ;)
 

She_Devil

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wyspy
Mi tez często sie to pojawia, wtedy jak tylko poczuję, że coś sie tam robi smaruję kilkakrotnie Detromecyną i po sprawie. A jak byłam młodsza babcia dawała nam zawsze na opryszczkę nasączony spirytusem wacik i też działało ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
widzę że sporo z was pokłada nadzieje w np. paście do zębów czy :wow: w miodzie z ucha OMG i wy w to wierzycie??
przecież opryszczka to wirus który siedzi w naszym organiźmie. jak dzięki paście do zębów chcecie go zwalczać. takie specyfiki czy leki ogólnodostępne działają tylko doraźnie na sam wykwit a wirus jest nietykalny..

tutaj jest fajnie opisany wirus opryszczki, jak działa, w jaki sposób atakuje. czasem warto się dokształcić..
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Niektorzy korzystają z domowych sposobów..
Ja kiedys też uzywalam pasty do zębow, spirytusu, czosnku - nie jest to złe, bo generalnie chodzilo o wysuszenie, tych pecherzykow a co za tym idzie szybsze zdrowienie. Ja proponuje kupic w aptece maść np Hascovir kosztuje ok 8 zl, i smarowac, najlepiej zaczynac smarowac wtedy, gdy pojawia sie pierwsze objawy tj. swędzenie, pęcherzyki. Dla tych, którym opryszczka bardzo pogarsza jakośc zycia, polecam udac sie do lekarza, aby wypisal recepte na Heviran - antybiotyk. ale to zalezy, jak często wystepuje u Was opryszczka.
Detromycyna w zadnym wypadku ! - nie stosuje sie leku p/bakteryjnego na wirusy
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
a mi dziś wyskoczyła opryszczka :/
i już kupiłam sobie maść- Hascovir, którą już kiedyś używałam i wiem, że jest skuteczna.
 
D

Dorka123

Guest
Heviran nie jest antybiotykiem, tylko lekiem przeciwwirusowym. Antybiotyki działają na bakterie, a opryszczka jest spowodowana wirusem.
 

coffeeman

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
a ja mam swoj sposob, jak tylko pojawiaja sie pecherzyki => igielka i zostaje maly strupek ktory po 2 - 3 dniach znika ...tylko troche boli przekluwanie i pozbywanie sie plynu
 
D

Dorka123

Guest
spoko ;) naczytałam się ciekawostek na oprycha.pl to teraz jestem mądra ;)
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
Najlepiej kupić sobie witaminę b w aptece i brać ok 4 tabletki na dzień (oczywiście nie na raz :p). I jeszcze jakąś maścią smarować hascovir (czy jakoś tak) jest dobry, wtedy szybko sie wygoi :)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
A byłaś kiedyś z u lekarza po coś działającego "głębiej", czyli na przyczynę <wirusa HSV>??
nie. opryszka nie dokucza mi jakoś bardzo często, ale może to niegłupi pomysł, żeby się kiedyś zmobilizować i iść do lekarza. chociaż z drugiej strony- przykładowo mój facet i moja mama też są nosicielami tego wirusa, więc nawet jeślibym się go pozbyła, to bardzo możliwe, że szybko znów bym go złapała. no, chyba, że zastosujemy terapię grupową.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
mój facet i moja mama też są nosicielami tego wirusa, więc nawet jeślibym się go pozbyła, to bardzo możliwe, że szybko znów bym go złapała. no, chyba, że zastosujemy terapię grupową.

z tym pozbywaniem wirusa nie jest do końca tak jak piszesz. niestety póki co na wirusa opryszczki nie znaleźli skutecznego leku który niszczy chorobę do zera, ale są od jakiegoś czasu leki na rynku przeciwwirusowe które zmniejszają ilość wirusa w organizmie do minimum przez co ilość wykwitów jest o wiele mniejsza lub w ogóle znika tak więc mimo nosicielstwa najbliższych nie "złapałabyś" HSV na nowo
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Heviran nie jest antybiotykiem, tylko lekiem przeciwwirusowym. Antybiotyki działają na bakterie, a opryszczka jest spowodowana wirusem.

Dorka
wyjęłaś mi to z ust i z klawiatury :)
Heviran to lek przeciwwirusowy. zawiera czynna substancję acyklowir, który tępi tą zarazę.. można go przyjmować profilaktycznie aby mieć pewność, że wirus jest osłabiony.

a mi dziś wyskoczyła opryszczka kwasny.gif
współczuję. teraz jak już wykwity są na zewnątrz działanie zewnętrzne napewno może przyspieszyć gojenie.
Leki przeciwirusowe są dostępne na receptę i działają skutecznie w momencie kiedy już czujemy to ohydne mrowienie, swędzenie.
wiem to od szwagra :) który często cierpi na opryszczkę i zawsze jak go zaczyna mrowić warga, zapodaje Heviran i mówi że zawsze pomaga.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
mój facet i moja mama też są nosicielami tego wirusa, więc nawet jeślibym się go pozbyła, to bardzo możliwe, że szybko znów bym go złapała. no, chyba, że zastosujemy terapię grupową.

Wiesz z tą terapią grupową to niegłupi pomysł :D. Ale myślę, że nawet jeśli to nie wypali, powinnaś spróbować sama, szczególnie jeśli planujesz ciążę w niedługiej przyszłości / http://www.bezopryszczki.pl/ekspert_powiklania tutaj więcej o zagrożeniach ;)/
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
nie. opryszka nie dokucza mi jakoś bardzo często, ale może to niegłupi pomysł, żeby się kiedyś zmobilizować i iść do lekarza. chociaż z drugiej strony- przykładowo mój facet i moja mama też są nosicielami tego wirusa, więc nawet jeślibym się go pozbyła, to bardzo możliwe, że szybko znów bym go złapała. no, chyba, że zastosujemy terapię grupową.

zawsze warto spróbować, coś robić aby wytępić wirusa, zmniejszyć jego siłę..
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Ale myślę, że nawet jeśli to nie wypali, powinnaś spróbować sama, szczególnie jeśli planujesz ciążę
nie wiedziałam, że opryszczkę wargową i narządów płciowych wywołuje ten sam wirus, a tak wynika z tej stronki. niby 2 odmiany, ale ten od wargowej może wywoływać opryszczkę narządów płciowych, która może być zagrożeniem dla ewentualnej ciąży. czyli może się zdarzyć, że u osób mających tego wirusa, tu ni z gruszki ni z pietruszki pojawią się wykwity na narządach rozrodczych?????? yyy.... to ja może pomyślę o tym lekarzu. nie myślałam, że to taka poważna sprawa.
 
Do góry