Opryszczka w ciąży

literka

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, moze wiecie, o co chodzi z ta opryszczką narządów płciowych? Kuzynka mojej znajomej z pracy poroniła i lekarz powiedział jej, ze to z powodu opryszczki. Słyszałam o opryszczce na ustach, ale ze tam? Miała któras z Was?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
oczywiscie ze wystepuja opryszki na narzadach plciowych, najczestrzym wirusem jest HSV. Moze miec bardzo duzy wplyw na plód np. poronienie, wady wrodzone...
Infekcja płodu zależy od czasu trwania ciąży oraz od charakteru infekcji
Częstość zakażenia u noworodków w infekcji pierwotnej sięga 50%, wtórnej 0-3%, śmiertelność natomiast - 50%.
Zakażenie HSV następuje przez kontakt z osobą mającą objawy kliniczne (wykwity) lub z przedmiotami, które taka osoba używa ale mozliwe jest rowniez nosicielstwo wirusa.
 

literka

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
A jak to sie objawia? I gdzie dokładnie umiejscawia? Na pochwie, czy gdzieś głębiej?
 

Mamusia!!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
śląsk
Ojjj z tym to jest róznie :/ Nieciekawa choroba. Może bardzo zaszkodzic dziecku jeśli wykwit opryszczki wyjdzie w pierwszych 12 tyg zycia plodu. Mniejsze ryzyko jesli jest to wykwit wtórny (kolejny) a wiekksze jesli jest to pierwotny :/

Poczytaj to http://mediweb.pl/sex/wyswietl_vad.php?id=118

wogole jest tego pełno na necie... Wpisz w wyszukiwarce opryszczka narzadow plciowych...

Pozdrawiam
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
A jak to sie objawia? I gdzie dokładnie umiejscawia? Na pochwie, czy gdzieś głębiej?
dokładnie roznie moze znajdowac sie na wargach sromowych i kolo wejscia do pochwy a takze glebiej w pochwie...ale o tym mozna wiecej poczytac w internecie a jeszcze lepiej w ksiazce
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ja miałam taką opryszczkę i długo ja leczyłam, ciężko było.Nawet nie wiem jak się zaraziłam, na pewno nie drogą płciową, bo jeszcze wtedy nie wiedziałam jak penis wygląda.
 

literka

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Chciałabym jakieś praktyczne informacje od kogoś, kto to miał, a nie teorię, sama jestem w ciązy i myslałam ze juz wszystko wiem na ten temat (nic tylko czytam pisma i strony :)), a tu jeszcze jakaś opryszczka
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Chciałabym jakieś praktyczne informacje od kogoś, kto to miał, a nie teorię, sama jestem w ciązy i myslałam ze juz wszystko wiem na ten temat (nic tylko czytam pisma i strony :)), a tu jeszcze jakaś opryszczka
rozumiem twoje obawy, ale z praktyki wiem ze kobieta w ciazy jest wrazliwa na informacje. wiec nie przejmuj sie tak tym i moze juz nie czytaj o tym tylko zrelaksuj sie:)
 

Mamusia!!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
śląsk
Własnie nie przejmuj sie... Moj ginekolog powiedział tak... "Wirus opryszczki ujawniony w ciazy a szczególnie na poczatku może spowodować to samo co wirus grypy" Wiem jak sie martwisz i rozumiem ja w ciązy za duzo czytałam i non stop sie martwiłam :/ i nadaremno... Lepiej sie nie denerwuj za duzo nie czytaj takich rozmów.. I wysypiaj sie bo to Ci sie bardzo przyda!! ha ha ha
 

literka

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Racja, dzieki dziewczyny za słowa otuchy, na szczęście nie mam żadnych objawów, i trochę bez sensu martwić sie na zapas.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
z opryszczką w ciąży jest tak że trzeba na nia uważać, szczególnie na tą opryszczkę genitalną bo ona powoduje bardzo duże skutki, powikłania. ale takiej opryszczki wargowej również nie należy lekceważyć. przecież można to schorzenie leczyć również w ciąży.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Myślę, żę nawet trzeba leczyć- z tego co wiem opryszczka genitalna kwalifikuje do cesarskiego cięcia :(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jezeli kobieta w ciazy ma opryszcze,ciaza zakonczy sie cesarskim cieciem
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
najbardziej niebezpieczne jest zarażenie się opryszczką w ciąży , jeśli to nastąpi prawdopodobnie lekarz przepisze wtedy leki przeciwwirusowe z acyklowirem i można je brać w ciąży, dodatkowo jeśli kobieta była chora juz przed ciążą i opryszczka wyskoczyła w trakcie ciąży poród będzie prawdopodobnie ukończony droga cesarskiego cięcia tak jak pisze Justyśaa
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
rzeczywiście fajny artykuł wklejam część
Opryszczka może zaatakować nie tylko nasze usta i nos (HSV 1), ale również narządy płciowe(HSV 2). Do zakażenia może dojść zarówno przez pocałunek, kontakt seksualny z osobą zarażoną jak również podczas jedzenia tymi samymi sztućcami co osoba zarażona wirusem. Efekty opryszczki bywają nie tylko nieprzyjemny ale także bardzo niebezpieczne w skutkach. Pierwsze objawy opryszczki narządów rodnych stanowią między innymi bóle ciała, uczucie zmęczenia, mrowienie w okolicach pleców, pasa, genitaliów oraz pojawiające się po kilku dniach bolesne krostki wypełnione płynem surowiczym (źródło: http://www.bezopryszczki.pl ).
nie wiedziałam że zmęczenie może być jednym z objawów opryszczki prędzej pomyślałabym że te objawy to przeziębienie
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
rzeczywiście fajny artykuł wklejam część
nie wiedziałam że zmęczenie może być jednym z objawów opryszczki prędzej pomyślałabym że te objawy to przeziębienie
A ja nie wiedziałam, że opryszczka możę zaatakować nos :mruga:
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
opryszczka może zaatakować nos, jamę ustną, palce rak, uszy praktycznie wszystko bo się bardzo łatwo przenosi. tutaj są opisane wszystkie choroby spowodowane wirusem HSV :(
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Wirus HSV-1 jest natomiast znacznie bardziej niebezpieczny dla dzieci, szczególnie noworodków, których mamy nie chorowały nigdy na opryszczkę i nie zdążyły wytworzyć przeciwciał. Jeśli kobieta choć raz chorowała przed ciążą, ma już takie przeciwciała i przekaże je dziecku. Natomiast całkowicie bezbronnemu noworodkowi, który zetknie się z wrogiem, grozi ciężka choroba mózgu mogąca prowadzić do trwałych jego uszkodzeń, a także utrata wzroku. - Dlatego ważne jest, by w trakcie badania ciężarnej lekarz ginekolog wypytał, czy kobieta chorowała na opryszczkę - podkreśla prof. Majewski. - Przyszła mama może rzeczywiście nigdy nie zetknęła się z wirusem, ale np. jej partner lub inny domownik nosi zakażenie i przekaże mikroba dziecku. To najgorszy możliwy scenariusz.
Lekarz w takiej sytuacji powinien zawczasu zlecić badanie przeciwciał u matki. Jeśli je jednak ma, zagrożenie dla dziecka jest znacznie mniejsze. Jeśli nie, trzeba w pierwszych tygodniach życia malucha bardzo uważać.

przepraszam że post taki długi to kawałek artykułu z gazet wyborczej o opryszczce warto przeczytać i podyskutować
całość artykułu tutaj: ARTYKUŁ
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
czarna!!- świetnie, że to zamieściłaś!! Wiele kobiet zastanawia sią jak mogą sprawdzić, czy są nosicielkami wirusa, a tu mają to jak na dłoni :)
 
Do góry