Opis osoby - sprawdzenie

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Person who has changed anything in my life is english dancer and choreographer Sisco Gomez. We got to know year ago, when I went on workshop dance. He is twenty four years old and learn in dance studio.

Sisco Gomez is a beutiful man with fair curly. He is tall and well built. He is got beutiful almond eyes. My choreographer likes to wear sporty clothes and it suit his. He does like wearing colourful shoes.

He is very frendly person. Everybody likes his. He is also very funny. He likes to tell jokes and amusing people. However, he is also very stubborn and doesn't like changing his mind. He is also very impatient, he relly doesn't like to wait on students. Sisco Gomez is very helpful, he always helps in education dance and everything well explain.

Sisco love dance, especially new style, house and hip hop . He also like swim and reading books.

I really like Sisco because I like funny people and love dance.

Chciałabym, żeby zostało to sprawdzone. Powinnam mieć słów od 200-250 wiec brakuje mi jeszcze trochę. A nie mam już pojęcia co dodać. Powinnam zakonczenie napisać, ale nie mam pomysłu. temat pracy "osoba ktora zmienila cos w twoim zyciu'' Chcialam tu podkreślić że przez Sisco Gomeza zaczełam tanczyć. Co o tym myślicie?
 

BlackCherry

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Okolice Kakowa
and learnS in dance studio
We got to know year ago - nie wiem co tu chciałaś napisać, ale w moim mniemaniu to jest źle
He does like - prędzej He likes
He also like swim and reading books - swimming nie swim
 

trzynastka

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Sisco Gomez is a beutiful man with fair curly. osobiscie raczej napisalabym "handsome man";) a co do "fair" to podejrzewam,ze zwykla literowka i oczywiscie chodzilo o hair;) powinno byc "with curly hair"

My choreographer likes to wear sporty clothes and it suit his <- tu raczej jest cos nie tak..

Everybody likes his na pewno powinno byc "him", nie jestem tez przekonana co do tej koncowki "s"

he really doesn't like to wait on students. moze for students?

to tylko takie moje przypuszczenia, wiec lepiej zeby ktos kompetentny sie wypowiedzial;)
 
Do góry