opiekunka do dziecka pomocy !

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
Witam ,potrzebuje waszej rady .Jestem mamą 2 -letniej dziewczynki ,muszę wrocic już do pracy i zastanawiam się ile powinnam zapłacic opiekunce .Mała bedzie pod opieką niani 8 godz ,zupkę gotować bedę sama ,niania przygotuje śniadanko i podwieczorek .Córka śpi ok godziny w ciągu dnia ,chciałabym żeby niania dużo spacerowała ,jakieś zajecia pastyczne (farby ,kredki itp ) .Zabawy rozwijające mowe itd .Zastanawiam się czy muszę zwracać za dojazd komunikacją miejską ,czy ewentualnie jakiś płatny urlop .Jakie są wasze doświadczenia ,podpowiedzcie proszę .
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
raudex napisał:
zastanawiam się ile powinnam zapłacic opiekunce
Mi się wydaje ,że to zależy od doświadczenia opiekunki. Jeżeli skończyła jakieś studia pedagogiczne ze specjalizacją opienki, wychowywania-nauczania dzieci , i jeszcze wcześniej opiekowała się dziećmi to wybagrodzenie powinno być przynajmniej 15% większe od minimalnej krajowej.
Natomiast jeżeli jest to uczennica/studentka dorabiająca na wakacjach, to sama zdecyduj ile chcesz jej zapłacić.



raudex napisał:
chciałabym żeby niania dużo spacerowała ,jakieś zajecia pastyczne (farby ,kredki itp )
Omów to z opienkunką. Na pewno nie powinna robić problemów , bo przecież nie będzie czytać bajek 8 godzin.;)
Poza tym myślę ,że gdy już ktoś podejmuje się takiej pracy , to ustala sobie mniej więcej, jak będzie ten czas z dzieckiem spędzał.
Takiej pracy nie da się "odbębnić" , bo dziecko żyje i płacze.



raudex napisał:
Zastanawiam się czy muszę zwracać za dojazd komunikacją miejską ,czy ewentualnie jakiś płatny urlop
Do wypłaty dolicz ok. 50 zł i powinno być ok.
 
Do góry