OOBE

L

ldreamer

Guest
jak grasz w rpg to twoje ospuo bedzie wyglądać jak rpg.
czyt. jeśli jesteś tibioholikiem.

nie masz sie czego bać
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Mógłby ktoś mi coś powiedzieć ?

No codziennie ćwiczę to OoBE i nie udaje mi się.

Normalnie się relaksuję, koncentruję, są hipnagogi tzn. plamy bez przerwy, jasne, ciemne, ale nawet jak tak 2 godz czekałem, ni ch** ! Żadnych wibracji, nic.
Te plamy to się robią, przestają, robią, przestają i tak w kółko. Czasem po tych plamach takie jaskrawe światło i kuleczki. Próbowałem z koszulką na oczach, ze stoperami i nic.
Próbuję w nocy, w dzień... Nie piję i nie palę x)
 
L

ldreamer

Guest
Mógłby ktoś mi coś powiedzieć ?

No codziennie ćwiczę to OoBE i nie udaje mi się.

Normalnie się relaksuję, koncentruję, są hipnagogi tzn. plamy bez przerwy, jasne, ciemne, ale nawet jak tak 2 godz czekałem, ni ch** ! Żadnych wibracji, nic.
Te plamy to się robią, przestają, robią, przestają i tak w kółko. Próbowałem z koszulką na oczach, ze stoperami i nic.
W nocy, w dzień... Nie piję i nie palę x)
ja pracowałem nad techniką transową przez 3 m-ce.
Cierpliwości.
Nie umiesz się zrelaksować. Musisz uśpić całe ciało i mózg, skupiając się na świadomości. Niedobrze że leżysz 2 godziny. Znaczy się że albo byłeś zbyt przebudzony albo zbyt wyspany.
Musisz uzyskać harmonie miedzy ciągotą do snu a przebudzeniem umysłu :)

wiecej nie powiem. cierpliwości i praktyki
 

Explosivo

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z ukrycia
Hehe nie martw się nikonem02 bo ja mam tak samo jak ty... ;]
Już z 3 miesiące próbuje i jeszcze cały w pełni nie wyszedłem ale w końcu i tak mi się uda bo wiem że jestem coraz bliżej :)
Ja przynajmniej wierzę że w końcu się uda bo wiara czyni cuda :D heh i jeszcze ten rym xDD
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Hehe nie martw się nikonem02 bo ja mam tak samo jak ty... ;]
Już z 3 miesiące próbuje i jeszcze cały w pełni nie wyszedłem ale w końcu i tak mi się uda bo wiem że jestem coraz bliżej :)
Ja przynajmniej wierzę że w końcu się uda bo wiara czyni cuda :D heh i jeszcze ten rym xDD
Tak, tylko mnie wkurza, że za pierwszym razem mi się udało do wibracji dojść. Racja, na chwilę straciłem świadomość, ale na wibracjach odzyskałem.
 

Ar.

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Stąd
to sie chyba tak tłumaczy; out of body experience,czyli doświadczenia poza ciałem.Jest to stan podobny do snu , w którym możemy wszystko kontrolować i czuć że dzieje sie to naprawde, we śnie nie kontrolujemy niczego i nie zawsze pamiętamy wszystko, w oobe jest inaczej, możemy robić mnóstwo rzeczy świadomie np. rozmawiać z wybrana osobą itp. nawet latać, to tak jak było by sie w innym świecie niektóre rzeczy są podobne do rzeczywistych np, nasz dom , znajomi .ale tam może sie wszystko zdarzyć. :hyhy:

mylisz pojęcia, to co opisałaś zwie się Lucid Dream (świadomy sen).

OOBE natomiast jest wrażeniem bardzo przybliżonym do wyżej wymienionego zjawiska, jest to wrażenie oderwania duszy od ciała, podróży po świecie w postaci astralnej. bardzo trudno taki stan osiągnąć, wymaga to bardzo intensywnych ćwiczeń, polega to głównie na wmówieniu swojej psychice, że jest się w takim stanie, ważną rolę odgrywa wyobraźnia, dzięki niej możemy znacznie wpływać na świat w tym stanie, wyobrazimy sobie np. linę (częste ćwiczenie na uzyskanie większej świadomości podczas OOBE) i ona się pojawia (widoczna oczywiście tylko dla nas), słyszałem też o teleportacji w tym stanie, wyobrażamy sobie miejsce w którym chcemy się pojawić, zamykamy oczy, obracamy się o 360 stopni i tam jesteśmy jednak zjawisko to jest bardzo przybliżone do stanu świadomego snu, wydaje mi się też, że większość stwierdzonych przypadków OOBE jest właśnie wejściem w Lucid Dream, gdyż w nim również gdy uzyskamy świadomość, że to sen przypominamy sobie fakty z życia rzeczywistego, przypominamy sobie co to jest "Świadomy Sen" i możemy wpływać na rzeczywistość w marzeniach sennych poprzez wyobraźnię.
 

Explosivo

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z ukrycia
mylisz pojęcia, to co opisałaś zwie się Lucid Dream (świadomy sen).

OOBE natomiast jest wrażeniem bardzo przybliżonym do wyżej wymienionego zjawiska, jest to wrażenie oderwania duszy od ciała, podróży po świecie w postaci astralnej. bardzo trudno taki stan osiągnąć, wymaga to bardzo intensywnych ćwiczeń, polega to głównie na wmówieniu swojej psychice, że jest się w takim stanie, ważną rolę odgrywa wyobraźnia, dzięki niej możemy znacznie wpływać na świat w tym stanie, wyobrazimy sobie np. linę (częste ćwiczenie na uzyskanie większej świadomości podczas OOBE) i ona się pojawia (widoczna oczywiście tylko dla nas), słyszałem też o teleportacji w tym stanie, wyobrażamy sobie miejsce w którym chcemy się pojawić, zamykamy oczy, obracamy się o 360 stopni i tam jesteśmy jednak zjawisko to jest bardzo przybliżone do stanu świadomego snu, wydaje mi się też, że większość stwierdzonych przypadków OOBE jest właśnie wejściem w Lucid Dream, gdyż w nim również gdy uzyskamy świadomość, że to sen przypominamy sobie fakty z życia rzeczywistego, przypominamy sobie co to jest "Świadomy Sen" i możemy wpływać na rzeczywistość w marzeniach sennych poprzez wyobraźnię.


Fajnie to opisałeś ale naprawdę nie musiałeś :) myślę że wszyscy którzy interesują sie OOBE już to wiedzą... :p




nikonem02 - ja miałem też dość szybko wibracje..;] Wiesz jak ja to nazywam?? Szczęście początkującego ;D
 

Bells313

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
a ja widze hipnagogi caly czas;) nie wiem jak to mozliwe ale gdy zamkne oczy obojetnie kiedy to widze te plamki, czasem sa to nawet jakies kolorowe wzorki.. jestem jakas nienormalna czy ktos tez ma tak jak ja???:D
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja widzę też cały czas, ale to mi się nie wydaje, że hipnagogi. Za bardzo niewyraźne. Za dużo światła. Popatrz 20 sec na żarówkę, też zobaczysz x)
 
L

ldreamer

Guest
Ja widzę też cały czas, ale to mi się nie wydaje, że hipnagogi. Za bardzo niewyraźne. Za dużo światła. Popatrz 20 sec na żarówkę, też zobaczysz x)
=nadinterpretacja
ja nie widze żadnych plamek w trakcie fazy hipnagogicznej.
Hipnagogie- zalążki snów. Mogą to być scenki wizualne, dotyk albo tradycyjne piski :)
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
=nadinterpretacja
ja nie widze żadnych plamek w trakcie fazy hipnagogicznej.
Hipnagogie- zalążki snów. Mogą to być scenki wizualne, dotyk albo tradycyjne piski :)

Ja mam na przemian, obrazy, a za chwilę jaskrawe światło pod powiekami (te plamki) i znowu obrazy. Tak w kółko.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
mylisz pojęcia, to co opisałaś zwie się Lucid Dream (świadomy sen).

OOBE natomiast jest wrażeniem bardzo przybliżonym do wyżej wymienionego zjawiska, jest to wrażenie oderwania duszy od ciała, podróży po świecie w postaci astralnej. bardzo trudno taki stan osiągnąć, wymaga to bardzo intensywnych ćwiczeń, polega to głównie na wmówieniu swojej psychice, że jest się w takim stanie, ważną rolę odgrywa wyobraźnia, dzięki niej możemy znacznie wpływać na świat w tym stanie, wyobrazimy sobie np. linę (częste ćwiczenie na uzyskanie większej świadomości podczas OOBE) i ona się pojawia (widoczna oczywiście tylko dla nas), słyszałem też o teleportacji w tym stanie, wyobrażamy sobie miejsce w którym chcemy się pojawić, zamykamy oczy, obracamy się o 360 stopni i tam jesteśmy jednak zjawisko to jest bardzo przybliżone do stanu świadomego snu, wydaje mi się też, że większość stwierdzonych przypadków OOBE jest właśnie wejściem w Lucid Dream, gdyż w nim również gdy uzyskamy świadomość, że to sen przypominamy sobie fakty z życia rzeczywistego, przypominamy sobie co to jest "Świadomy Sen" i możemy wpływać na rzeczywistość w marzeniach sennych poprzez wyobraźnię.
Następny odpowiada na posty z 2005 r
 
L

ldreamer

Guest
www.obe0story.wordpress.com

zapraszam na mojego bloga ;) jutro(dzisiaj w nocy) i pojutrze(jutro w nocy) robie 4+1 wiec na pewno będą 2 nowe notki :p

pozdro :)
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
ldreamer - Powiedz mi proszę jak Ty się w trans wprowadzasz o czym myślisz lub o czym nie myślisz itp. x)
 
L

ldreamer

Guest
technika transowa= medytacja+relaksacja+mantra

medytacja= brak myśli, skupienie na mantrze. 100% koncentracja na sprawie
mantra = powtarzanie w myślach jednej sentencji. W moim przypadku to: wdech- "jestem"; wydech "świadomy".
relaksacja= sztuka polega na relaksujących wydechach. Musicie sie skupić właśnie na tym.

jeszcze jedna ważna rzecz: musicie uzyskać idealny balans miedzy śpiącym ciałem a przebudzonym umysłem.
Jeśli w trakcie jednogodzinnego przebudzenia w nocy, macie bezsenność i za ch**a nie możecie zasnąć- warto skrócić czas do 30 minut :)
grunt to być świadomym, bez odpływania w zamyślenie na jawie z otwartymi oczami :)


reszta to praktyka. koniec z teorią :)
eksperymentujcie sami ;)
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Ktoś wcześniej pisał o osobnikach w kapturach. Niestety one nie są w OSUPO, one istanieją naprawdę. Gdzieś na forum Sugiera czytalem ze nalezy uknikac osobnikow z czerwonymi nosami i mnichow w kapturach. Kiedys dawalem na forum linka gdzies koles opisywal jak walczyl z magiem (być może był w OSUPO) ale wedlug niego to działo się naprawdę.
 
L

ldreamer

Guest
Ktoś wcześniej pisał o osobnikach w kapturach. Niestety one nie są w OSUPO, one istanieją naprawdę. Gdzieś na forum Sugiera czytalem ze nalezy uknikac osobnikow z czerwonymi nosami i mnichow w kapturach. Kiedys dawalem na forum linka gdzies koles opisywal jak walczyl z magiem (być może był w OSUPO) ale wedlug niego to działo się naprawdę.
zacytuje wam conieco z dziennika :D
wyjście do ospuo. Ni stąd ni z owąt okazałem się na dużej sali gimnastycznej w mojej szkole :)

"miejsce: sg1 w szkole
czas:2 minuty

na sali znajdowało się pięciu gości w zielonych mundurach jakby wojskowych, w rękach trzymali łomy. Zbliżali sie w moim kierunku.
Stworzyłem kulę czerwonej energii i poczułem się jak Neo. Rozwaliłem wszystkich po minucie :) "
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Otóż ostatnie noce spędziłem na paraliżu tzn wibracjach :D Ale ja nie moge się wydostać z ciałka, tzn. albo mnie cofa, albo chyba za lekko napieram. Bo czytałem, że te wyjścia bezpośrednie są rzadkie, ale ja mam <cwaniak2> No więc co zrobić ;) ?
 
Do góry