OOBE

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
a ponoć jak się wszystkich czakr nie zamknie po powrocie do ciała to człowiek choroby niezłej może się nabawić...
 

Twisted_Sister

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2007
Posty
145
Punkty reakcji
0
moim OOBE jest wyobraźnia!!!
Nie wiem czym tak naprawdę jest OOBE ale mam trudności by je odróżnić od LD. Dzisiaj na przykład wydawało mi się że weszłam w stan OOBE i chciałam to sprawdzić i w tym celu odwiedzić kuchnię gdzie już urzędowała moja mama, sprawdzić jak co wygląda i co się dzieje a potem iść tam naprawdę i sprawdzić :) Tak zrobiłam. We śnie LD czy też w OOBE znalazłam się w kuchni. Starałam się zapamiętać kilka szczegółów. Szafka była cała zastawiona różnymi naczyniami i stał tam też szampan :) A do prądu była podłączona jakaś dziwna grzałka i włożona do białego kubka. Tyle udało mi się zapamiętać. Po przebudzeniu poszłam sprawdzić czy widziałam rzeczywistość i się okazało że na szafce wcale nie było aż tak pełno naczyń, nie stał tam szampan tylko butelka z napojem, a w gniazdku nie było żadnej komicznej grzałki tylko ładowarka do telefonu :p Wygląd mojej mamy się zgadzał ale to nietrudne do odgadnięcia bo co rano chodzi w tamim samym szlafroku więc to akurat mogłam sobie wyobrazić. Nie zobaczyłam więc rzeczywistości więc wydaje mi się że to było LD ale z drugiej strony uczucie przy którym weszłam w ten stan było charakterystyczne dla OOBE. Gdzieś czytałam że na początku rzeczywistość w OOBE może wyglądać inaczej niż naprawdę - przedmioty mogą wyglądać inaczej lub mogą stać w innych miejscach - co o tym myślicie ?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Twisted Sister-to jest spory mankament. OOBE i LD łączy bardzo wiele i czasem obydwa stany mogą sie nam mylić. W pierwszym przypadku nie śpimy, nasza świadomość jest rozbudzona co pozwala na logiczny osąd sytuacji. W LD jedynie wiemy, że jesteśmy w fazie snu jednak trudniej jest się skupić i zapamiętać co się działo. Myślę, że w Twoim przypadku nie było to OOBE.
 

Cobryn

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
314
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Z domu(chyba)
Wiem że mi nie uwierzycie w to co powiem ale powiem.
Otóż ja nie musiałem sie uczyć LD, po prostu samo przyszło,
od kiedy to sie zaczęło wiedziałem że to świadomy sen, ale nie wiedziałem że można sie tego nauczyć.
Może to kwestia czyjejś wyobraźni?? Bo ja szczerze mówiąc mam wybujałą wyobraźnię,
LD mam 2razy czasem 3razy w tygodniu, a nie raz w ogóle, co do oobe nie praktykowałem i nigdy nie miałem,
podobno paraliż senny to oznaka nadejścia oobe(ile w tym prawdy sam nie wiem), i pamiętam że jak miałem bardzo częste
LD to po przebudzeniu sie (w środku nocy po LD) miałem paraliż senny, raz nawet podczas paraliżu widziałem że coś mi po pokoju chodzi, może kiedyś spróbuję, ale na razie zostanę przy swoim starym dobrym LD :)
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nigdy nie doświadczyłam OOBE ani LD ale baaardzo dużo czytałam na ten temat. Jest to strasznie ciekawe. Nadal nie mogę pojąć, że coś takiego istnieje ... kiedyś chciałam sama tego doświadczyć no ale oczywiście nie wyszło. Chyba za bardzo się tego boję :bag: Chociaż sama nie wiem czego ... to musi być bardzo dziwne uczucie .
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie dla mnie jest oobe... probowałem... ale nie moge przejść już przez doprowadzenie się do tego stanu bliskiego snu, bo ja za szybko zasypiam, ja potrafie zasnąć nawet przy prowadzącej od projektowania jak coś mi tłumaczyła... xD
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Jeśli chodzi o OOBE to nie oddalajcie sie gdzieś daleko bo mozna nie wrócić. Na forum poswieconym oobe czytalem historie pewnego typa, ktory codziennie w nocy przez 14 lat podrozowal w oobe przez rozne wymiary (oczywiscie na dzien byl juz w swoim ciele), az nagle nie czul swego ciala, istoty bedace w oobe nie byly w stanie mu pomoc, koles ten zaczal medytowac i na szczescie po kilku dniach zaczal czuc swoje ciało i wrócił. Takze oobe moze byc niebezpieczne. Jak juz podrozowac to niedaleko. A nie jak ten typ co po jakis wymiarach podrozowal. Na to trzeba uważać.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
nie dla mnie jest oobe... probowałem... ale nie moge przejść już przez doprowadzenie się do tego stanu bliskiego snu, bo ja za szybko zasypiam, ja potrafie zasnąć nawet przy prowadzącej od projektowania jak coś mi tłumaczyła... xD
Żeby mieć OOBE musisz mieć najpierw LD, potrzeba trochę czasu żeby coś takiego opanować.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@gurtos91 - "Żeby mieć OOBE musisz mieć najpierw LD, potrzeba trochę czasu żeby coś takiego opanować." - niekoniecznie. Ja do OOBE wchodziłem od razu :) Ale na początku troche poszybowałem w górę, to bylo przezycie, lecialem i lecialem, a potem jak juz zaczelem wracac do ciala, to ostatnią część jaką poczułem to mój brzuch. Aha i zeby wrocic to trzeba z kilka minut poczekac, to nie jest tak ze pomyslicie o swoim ciele fizycznym to od razu wrocicie, trzeba z kilka minut poczekac i bedzie git. Aha OOBE moze tez wplywac na psychikę. Więc zastanówcie się zanim wejdziecie w oobe. OOBE ma swoje wady i zalety.
 

#Mike

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak pierwszy raz robiłem OOBE to jakoś się udawało mniej więcej, najpierw wibracje, potem poczułem jakby ciało się odrywało kilka cm.Potem nie mogłem złapac oddechu i przerwałem sesje.Teraz tylko wibracje, ale trzeba się skupic najlepiej myślec o czymś co się porusza w kółko_Oddech hamuję trochę wibracje ;(
 
B

Bad Boy

Guest
A czytał ktoś trylogie Roberta Monroe,albo książki Bruce Moena ??
Tak, czytał ktoś... mógłbyś rozwinąć swoją myśl.


Wiem że mi nie uwierzycie w to co powiem ale powiem.
To nie jest aż takie nadzwyczajne, świadczy to o tym, że w poprzednim wcieleniu trochę nad tym pracowałeś... Nie zatrzymuj się, idź dalej.


Nigdy nie doświadczyłam OOBE ani LD ale baaardzo dużo czytałam na ten temat. Jest to strasznie ciekawe. Nadal nie mogę pojąć, że coś takiego istnieje ... kiedyś chciałam sama tego doświadczyć no ale oczywiście nie wyszło. Chyba za bardzo się tego boję :bag: Chociaż sama nie wiem czego ... to musi być bardzo dziwne uczucie .
Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, nigdy się nie poddawać i przede wszystkim nie bać się. Błędne wyobrażenia i różne historie różnych ludzi sprawia iż zakrzywia się obraz tego co w rzeczywistości tam jest, stąd też często człowiek wychodzący po raz pierwszy stwarza świat taki jakim go sobie wyobraża. Jeżeli już ktoś pragnie doświadczać oobe to niech robi to bez żadnych oczekiwań i wyobrażeń.


Jeśli chodzi o OOBE to nie oddalajcie sie gdzieś daleko bo mozna nie wrócić. ...
Z chęcią bym się zapoznał z tą historią, ale zapewniam cię, że tutaj nie chodzi o odległość ale całkowite oddanie się tamtemu światu. To normalne, że człowiek przebywający za dużo w innym środowisku zaczyna tracić kontakt z macierzystym środowiskiem.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Ja tam nie wiem na czym to polega to OOB i LD. Wydaje mi sie to niebezpieczne, więc tego nie robię. :]

Jak chcę trochę wrażeń to zamykam oczy wyobrażam sobie jakąś sytuacje, czasami do takiego stopnia że czuje własne emocje, rozmawiam sobie w myślach, wymyślam przez to scenariusze do filmów i dialogi no i przez to czuje napiecie bohaterów he he ( ale nie spię, to taki jakby lekki trans) , a że moja wyobraźnia jest niezawodna to tak jakbym grała we filmie, albo we własnym życiu :D i też można przezyć adrenalinke, wystarczy ruszyć wyobraźnią. :D :eek:k:

No raz usnęłam i przyśnił mi się sen o tym o czym myślałam sobie przed snem. Ale z ciała nie wychoidziłam, żadnych istot nie widziałam i nie zamierzam czegos takiego praktykować , po prostu sie boję. :(

Ktos z was wspominał cos o paralizu sennym i mówił że widział tam że ktos chodzi po pokoju czy coś? takie istoty podczas paralizu sennego to tylko wyobraźnia. Ty dalej snisz, pomimo że oczy masz otwarte. A dlaczego? Bo to jest jakby zaciecie sie mózgu. Mózg śpi i śni nadal, ale jedna z funkci odpowiedzialna za np. otwieranie oczu jest aktywna. jestes sparalizowany bo cały czas mózg jest uspiony ( a jak wiadomo, we snie człowiek jest sparaliżowany) masz uczucie że ktos lub coś nadusza ci na klatkę piersiową i nie możesz oddychać. To wstretne uczucie. poprostu Schock! I jeżeli temu OOB czy jak tam może to towazyszyć to wole już podziękować :D
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Ja tam nie wiem na czym to polega to OOB i LD. Wydaje mi sie to niebezpieczne, więc tego nie robię. :]

Jak chcę trochę wrażeń to zamykam oczy wyobrażam sobie jakąś sytuacje, czasami do takiego stopnia że czuje własne emocje, rozmawiam sobie w myślach, wymyślam przez to scenariusze do filmów i dialogi no i przez to czuje napiecie bohaterów he he ( ale nie spię, to taki jakby lekki trans) , a że moja wyobraźnia jest niezawodna to tak jakbym grała we filmie, albo we własnym życiu :D i też można przezyć adrenalinke, wystarczy ruszyć wyobraźnią. :D :eek:k:

No raz usnęłam i przyśnił mi się sen o tym o czym myślałam sobie przed snem. Ale z ciała nie wychoidziłam, żadnych istot nie widziałam i nie zamierzam czegos takiego praktykować , po prostu sie boję. :(

Ktos z was wspominał cos o paralizu sennym i mówił że widział tam że ktos chodzi po pokoju czy coś? takie istoty podczas paralizu sennego to tylko wyobraźnia. Ty dalej snisz, pomimo że oczy masz otwarte. A dlaczego? Bo to jest jakby zaciecie sie mózgu. Mózg śpi i śni nadal, ale jedna z funkci odpowiedzialna za np. otwieranie oczu jest aktywna. jestes sparalizowany bo cały czas mózg jest uspiony ( a jak wiadomo, we snie człowiek jest sparaliżowany) masz uczucie że ktos lub coś nadusza ci na klatkę piersiową i nie możesz oddychać. To wstretne uczucie. poprostu Schock! I jeżeli temu OOB czy jak tam może to towazyszyć to wole już podziękować :D
OOBE może być niebezpieczne LD jest bezpieczne (aczkolwiek była o tym dyskusja na forum czytaj w temacie "świadome śnienie - groxne")
Co do paraliżu sennego wygląda to mniej więcej tak że budzisz się i wciąż masz paraliż , a przy okazji halucynacje, nie śnisz wtedy pamiętasz wszystko tak jak na jawie (wiele osób myślało że zostało badanych przez kosmitów rzez coś takiego). Tak więc twój mózg nie śpi, mrugać oczami też raczej się wtedy nie da. OOBE i paraliż senny nie mają ze sobą wiele wspólnego, można doznać tego bez ćwiczenia LD oraz OOBE. Jedynie technika WILD zwiększa prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Ja osobiście paraliży, ani OOBE nigdy nie doznałem (ale LD już tak). więc to co piszę to czysta teoria.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Ja niestety doznałam paraliż senny więc wiem jakie to nie fajne jest. Śni ci się koszmar. Budzisz się i nagle nad sobą widzisz postać z tego koszmaru która chce cię zaatakować i to robi. Chcesz uciec , ale dochodzisz do wniosku że jestes sparaliżowany, czujesz ucisk na klatce piersiwej, tak jakby ktoś stanął na tobie. wiercisz oczami , ale nie możesz sie poruszyć. Kiedy zamknęłam oczy znajdowałam sie znowu we śnie, otworzyłam i znów to samo, postanowiłam zasnąć i kiedy sie obudziłam wszystko było już o'k :D Ty znasz to od strony teoretycznej a ja od praktycznej :D
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja niestety doznałam paraliż senny więc wiem jakie to nie fajne jest. Śni ci się koszmar. Budzisz się i nagle nad sobą widzisz postać z tego koszmaru która chce cię zaatakować i to robi. Chcesz uciec , ale dochodzisz do wniosku że jestes sparaliżowany, czujesz ucisk na klatce piersiwej, tak jakby ktoś stanął na tobie. wiercisz oczami , ale nie możesz sie poruszyć. Kiedy zamknęłam oczy znajdowałam sie znowu we śnie, otworzyłam i znów to samo, postanowiłam zasnąć i kiedy sie obudziłam wszystko było już o'k :D Ty znasz to od strony teoretycznej a ja od praktycznej :D


:mruga: To musiało byc okropne. Aż się boję iść spać xD
Nigdy niczego podobnego nie przeżyłam.
Nigdy tez nie miałam OOB. Ale wydaję mi się, że doświadczyłam LD i to jest całkiem miłe uczucie ; )

A tak w ogóle to całe OOBE jest niezwykle ciekawe. Bardzo mnie to interesuję, wiele o tym czytałam. Sama jakoś boję się tego przeżyć, nie pojmuję tego że takie coś istnieje <_<
Może to wydać się głupie - jestem ateistką, nie wierzę w życie po smierci,ale tak sobie czasem myślę, że jak mozna tak wychodzić z ciała to może po śmierci też w ten sposób opuszczamy ciało i udajemy się 'gdzieś' .
:bag:
 
Do góry