onkologia

Raffff

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam.
nie marnując czasu: jestem w 2 klasie liceum, słyszałem o leczeniu nowotworów skupioną odpowiednio wiązką laserów, temat mnie pociągnął i tak od połowy 1 klasy planuję podjąc w przyszłości taką właśnie pracę. jest tylko jeden problem. na jakie studia się wybrać? Czy zwyczajna medycyna z późniejszą specjalizacją w onkologii pozwoli w wystarczający sposób spełnić wymagania by się tą techniką zająć? Jestem przekonany że konstrukcja takiego sprzętu wymaga wiedzy fizycznej, używanie również. więc czy warto iść an medycynę czy może istnieje jakiś kierunek bardziej odpowiadający moim wymaganiom? nie ukrywam że interesuje mnie również jakaś kariera naukowa w przyszłości związana właśnie z nowotworami.
reasumując: o co pytam? na jaki kierunek studiów się udać by mieć w przyszłości do czynienia z fotoniczną metodą leczenia nowotworów.
z góry dzięki za chęć pomocy ; )
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Ciężko powiedzieć, bo to zależy co dokładnie chcesz robić. Kto inny takie terapie obmyśla, konstruuje potrzebny do tego sprzęt, kto inny diagnozuje i zleca terapię, kto inny ten sprzęt obsługuje. Kariera naukowa związana z nowotworami to też jest dość szerokie pojęcie, bo możesz zajmować się biotechnologią medyczną, skupioną na molekularnym podłożu tych chorób, ich diagnostyce laboratoryjnej, wyjaśnianiu mechanizmów onkogenezy itd., możesz pracować w zespole szukającym nowych środków farmakologicznych pomocnych w zwalczaniu nowotworu, co zresztą jest procesem długim i wieloetapowym i specjaliści różnych dziedzin znajdują zajęcie w tym temacie - chemicy, farmakolodzy, biotechnolodzy, lekarze...

Moje pierwsze skojarzenie to był kierunek "fizyka medyczna".
 
Do góry