Ołówek PRISMACOLOR BLACK PC935

Status
Zamknięty.

Dusza

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam pytanie do osób rysujących mangę.
Czy wie ktoś może gdzie mogę kupić taki ołówek PRISMACOLOR BLACK PC935 (chodzi o jakąś polską stronę, ebay odpada).
Jest on dla mnie bardzo ważny.

Z góry dzięki, pozdrawiam
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Zamiast biegać za jakimś "megahiperspecjalnym ołówkiem" zainwestuj w ryzę papieru i najtańsze "coś" co by na tym papierze zostawiło ślad - wyjdzie Ci na dobre, wiem z doświadczenia ;) Czemu aż tak Ci na nim zależy?
 

Dusza

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Strasznie mi się podoba kreska jaką robi. Wiem może to brzmi głupio, ale po prostu sam zobacz http://www.youtube.com/watch?v=SEA8sG0FMHI&feature=channel Chciałbym go po prostu mieć albo chociaż jakiś odpowiednik :sexy:
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
"Kreska" jest cechą charakterystyczną dla każdego rysownika, swoją trzeba po prostu wyćwiczyć. Gdyby autorowi tych rysunków dać zwykłego miękkiego kohinoor'a (np. z tych czarnych z jasnym końcem) to byłyby tak samo dobre. Jak dla mnie bez sensu wydawać pieniądze na jakieś kosmiczne ołówki (+ koszty wysyłki), zamiast tego lepiej rysować czymkolwiek ale dużo. No ale jak tam chcesz, każdy się pewnie musi o tym na własnej skórze przekonać ;) Ja też swego czasu latałem za jakimś konkretnym mazakiem i już wiem, że kompletnie nie warto się przejmować sprzętem.
 

Aluno

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Jak napisał Keehl. Kreskę opracujesz sam. Ja np. używam ołówka jaki wpadnie pod rękę, a w czasie lekcji(nudy) nawet długopisu. Tak samo kartki w mojej "Szufladzie Mangi" xD mam bardzo dużo różnorakich kartek, ale kreska pozostaje ta sama.
 
R

Rydian

Guest
Dokładnie, jak dla mnie jedyne potrzebne narzędzia to ołówek, ołówek automatyczny (wiem, i tak jestem wymagający) i dobra gumka (a i papier, lub ławka).
Zawsze jeszcze możesz kupić sobie tablet graficzny i ćwiczyć się rysowaniu na komputerze :) Wtedy pozostaje tylko kwestia wyboru oprogramowania :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry