Olejki Eteryczne

kasiek20

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
26
Punkty reakcji
0
No więc ostatnio zainteresowałam się olejkami eterycznymi- o nie lada gratka i nieźle pociągająca, ale czy ktoś wie czy firmy rozprowadzają jakieś darmowe próbki olejków??
no i jak macie jakieś pytanie odnośnie nich to pytajcie- ja postaram się odpowiedzieć.
ale pomóżcie mi też :klaszcz:

Myślałam, że choć trochę zaciekawi Was ten temat :eek:
 

KoCuReK :P

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
wiem tylko ze nie mozna wylac tego bezposrednio sobie na skóre bo to wyżera :p :p ale co do nich pozatym to Ci nie doradze i nie powiem bo niestety nie używam, ale chyba sobie kupie na próbę :) :) :) :)
 

kaasik

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
a to świetna jest rzecz te olejki, bo można używać do masażu, do kąpieli, do kominków zapachowych i do samochodu a także do kremów:)) i ja też się zastanawiam nad kupnem ale jest wiele ich rodzajów i do tego trzeba kupić olej bazowy
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
do podgrzewaczy są super - śliczny zapach sie wtedy unosi. Ogólnie mam fiola na punkcie takich olejków i swiec zapachowych :p

na moim olejku jest obrazek, mówiący, że nie mozna na skórę stosować, wiec jak tego uzyc do masażu albo kremu?
o jaki olej bazowy chodzi i do czego to służy? :p
 

kaasik

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ten olej bazowy to jest taki niby rozcieńczalnik do olejku, bo jak sama zauważyłaś to nie można samego olejku używać bezpośrednio na skórę, więc do tego służy olej bazowy a mianowicie najlepiej kupić olej bazowy ze słodkich migdałów bo jest najlepszy dla każdego typu cery i poprostu daje się pewną ściśle określoną dawkę kropli olejku do 100 ml oleju bazowego,tylko trzeba ściśle się dostosować do ilości kropli jakie można dać do tego oleju i taką mieszaniną dopiero masować ciało. super co nie??jeszcze napiszę Ci ile dokładnie trzeba dać tych kropli, ale teraz się bardzo śpieszę-jutro Ci napiszę.
 

laura.tomaszczyk

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja używam olejków do kąpieli; bardzo je lubię, bo pięknie pachną, relaksują, poprawiają nastrój et cetera. słyszałam, że sa nawet takie, które wyszczuplają, ale w to raczej nie wierzę.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
a gdzie mozna taki olej bazowy zakupić? wiesz moze jak to jest dokladnie z tymi proporcjami? ale jaja :D będe sie teraz w olejkach babrać :D słyszałam że mozna sobie z olejku mgiełkę do ciala zrobic i to mnie własnie najbardziej interesuje :)
 

kaasik

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Oleje bazowe - olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron - to rodzaj "smaru" ułatwiającego masaż. Stosuje się je w proporcji: do 10 ml (łyżka stołowa) oleju bazowego dodajemy 3-5 kropli wybranego olejku aromaterapeutycznego.Ale to są dawki do masażu.

A takie oleje bazowe mozna kupić w jakimś sklepie internetowym albo normalnym sklepie kosmetycznym bądź w aptece poprostu.
 
Do góry