Olejek rycynowy

Siasiunia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Łańcut
Witam!Drogie dziewczyny,chciała bym sie dowiedzieć jaka jest Wasza opinia na temat olejku rycynowego!Słyszałam o nim mnóstwo wspaniałych żeczy,ale z tego co mi wiadomo jest on lekiem na zaparcia...Zaczełam sobie smarować nim żęsy i musze przyznać że na żęsy działa wspaniale!Słyszałam że działa równieżwspaniale na włosy...czy któraś z Was już próbowała tego olejku?Co o nim myślicie?Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam,Asia :)
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Łyżkę oleju mieszasz z żółtkiem, odrobiną nafty kosmetycznej i odżywką w takiej ilości, aby otrzymać "wygodną" konsystencję oraz ilość.

Nakładasz na umyte włosy i trzymam pod czepkiem i ręcznikiem przez godzinę. Następnie spłukujesz. Przy moich suchych włosach nie ma potrzeby ponownego ich mycia szamponem. Na mokro są one dość dziwne, twarde, sztywne i jakby napęczniałe. Po wysuszeniu łatwo się rozczesują i nabierają niemalże natychmiast zdrowego połysku, są miękkie i podatne na układanie.

Maseczkę należy stosować raz w tygodniu. Po miesiącu zauważysz, że znacznie mniej włosów wypada i zaczynają one rosnąć gęściej i szybciej.
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
co to są żęsy ???.. podobno dziala ale na kazde wlosy zadziala inaczej..
co do rzęs to ja uzywalam oliwy z oliwek i tez byla niezla ;)
 

ania224

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
33
olejek rycynowy dobry jest na włosy i paznokcie. Włosy są mocniejsze, bardziej się błyszczą i gęściej rosną a co do paznokci to jest też bardzo dobry, paznokcie są bardziej odżywione, płytka jest gładsza, są grubsze i szybciej rosną. Osobiście często stosuje olejek rycynowy nie na przeczyszczenie ale na włosy ;p ponieważ jestem w szkole fryzjerskiej chce żeby moje włosy były po wszystkich zabiegach szkolnych elastyczne, gładkie, łatwe do rozczesywania. Plecam zrobić sobie maseczkę z jajka (włosy stją się gładkie i błyszczą się), majonezu (w składzie jest jajko i pare innych składników o podobnym działaniu), cytryny (do jasnych włosów jest to świetny naturalny rozjaśniacz), olejku rycynowego. Wszystko wymieszać aby uzyskać jednolitą konsystencje. Trzymać ok 15min na główce pod folią aluminiową i reklamówką. Po zgęstnieniu "papka" wysuszy się na głowie i nie jest za fajna blee ale po dokładnym spłukaniu z jajka włosy są super. Elegancko się rozczesują i są miękkie w dotyku :)
 

Febe

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
mam wiedzieć ?
Ja używam olejka tylko do włosów. Mieszam z szamponem kilka kropel olejku żeby nie mieć tłustych włosów. Jestem zadowolona ale żadnej rewelacji. Włosy są miękkie i błyszczące tylko do pierwszego mycia.
 

ssani

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
33
na rzęsy jest wspaniały moja babcia mi poleciła kiedyś :p
do włosów jeszcze nie używałam bo bałam sie że beda tłuste :/
ale może sie skusze :p
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ja już od pół roku zamierzam na rzęsy wypróbować, ale się boję
 

ssani

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
33
potwierdzam nie wypadną moja babcia ma do tej pory :p
 

ssani

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Nie przejmuj sie :)
kiedyś stosowałam taka maseczkę jak napisałaś ale włosy miałam tłuste od olejku :/
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
Co do tematu to gdzie to cudo sie kupuje :D bo tak myslalam czy w spozywczym czy w aptece ;p?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja sobie kupiłam do paznokci. Okropnie śmierdzi, a przez przypadek liznęłam paznokcia i... myślałam, że zezgonuję. Nie próbujcie!
 
L

Lilly123

Guest
Olejek rycynowy to niezbędny produkt przy naturalnej pielęgnacji. Ja stosuję go do paznokci (utwardza je), do włosów (jako maseczka - wraz z olejkiem kokosowym, super nawilża!) i do rzęs (nigdy nie miałam takiej kurtyny jak przy stosowaniu tego olejku). Polecam, szczególnie że to ekologiczna alternatywa dla sklepowej chemii...
 

Plaszczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Używałam tylko na włosy i sprawdzał się znakomicie :) Jasne, że po nałożeniu włosy są tłuste, ale po to jest szampon, żeby ten tłuszcz zmyć ;)
 
Do góry