Okulary z antyrefleksem

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Na zmęczone oczy to sobie można położyć torebki herbaty ziołowej, albo kupić krople do oczu.

W garnuszku zalewamy wrzącą wodą dwie torebki ekspresowej herbatki ziołowej, następnie naczynie przykrywamy spodkiem i czekamy, aż napar będzie chłodny!
W następnej kolejności należy przygotować zakupiony w aptece niewielki jałowy gazik, który rozpakowujemy kiedy nasz napar jest już chłodny. Gazik zamaczamy w naparze, a po wyciśnięciu układamy na zamknięte powieki, na okres 10-15 minut. Zabieg możemy powtórzyć kilkukrotnie.
Po zakończeniu zabiegów, napar należy wylać, a gazik wyrzucić, gdyż ponowne ich użycie mogłoby spowodować zakażenie oka bakteriami chorobotwórczymi!
źródło

Już lepiej zainwestuj w jakąś osłonę na monitor, bo oczy przy komputerze zmęczą się czy tak, czy siak.
 

beatkaaa119922

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok/ okolice
Mój brat pracuje przy komputerze 8 godz dziennie przez 5 dni w tygodniu i ma okulary z antyrefleksem i bardzo je sobie chwali, a ma zerówki

Ja też mam takie, tyle że nie zerówki a korekcyjne. Według mnie jest różnica, wcześniej po odejsciu od komputera bolały mnie oczy i głowa, a teraz jest bardzo dobrze. Dla mnie są super :)
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Owszem mam minus połówki i antyrefleks.
Bardzo sobie chwalę, tak jak koleżanka wyżej, wcześniej oczy i głowa mnie bolały po dłuższym przebywaniu przed ekranem obecnie mogę pracowac na komputerze i nic mi nie dolega.
Również kiedy prowadzę samochód, ubieram. I jestem zadowolona.
 

Kaitlyn

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Ja mam okulary i faktycznie moim zdaniem antyrefleksy trochę pomagają. Ale nie na tyle, żeby specjalnie kupować sobie okulary :)
 

betunia

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Co do okularów z bazaru, to nosząc je, tylko sobie szkodzimy. Najczęściej są wykonane z tandetnych materiałów, a poza tym szkła powinny wymierzone, tak, żeby pasowały do użytkownika. Każda soczewka ma jakieś tam wymiary,swój środek, itd, i to musi współgrać z noszącym okulary.
 

chanelka90

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam

Polecam produkty firmy Vision, są na prawdę rewelacyjne! Już po pierwszych dniach stosowania widać poprawę.
W szczególności polecam produkty Detox, aby kolejne preparaty działały w 100% najpierw należy oczyścić swój organizm, polecam produkt SAFE TO SEE (suplement diety) regularne stosowanie biologicznie aktywnego suplementu diety Safe-to-see przyczynia się do polepszenia ostrości widzenia, obniżenia oznak zmęczenia oczu oraz obniżenia ryzyka rozwoju chorób oczu. Głównym składnikiem Safe-to-see są polinienasycone kwasy tłuszczowe, niezbędne do utrzymania oczu w dobrym stanie. Sama z niego korzystam i jestem pełna podziwu jaki jest skuteczny. Jeśli ktoś chce zasięgnąć więcej informacji na temat produktów firmy Vision lub jest zainteresowany kupnem tych produktów proszę o kontakt mailowy: luiza16ch@poczta.fm POLECAM
 

polonez.eu

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Antyrefleks chorni przed wszelkiego rodzaju negatywnymi promieniowaniami, czasami pracownicy w centrach handlowych noszą takie, szczególnie ci pracujący przy komputerze.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ja noszę -1,25 z antyrefleksem. Kiedyś przy zamawianiu nie zaznaczyłem że z antyrefleksem, po prostu była massakra. Jak słonko przyświeciło to patrzyć przez nie się nie dało, a co dopiero prowadzić samochód. Ale poza tym to wolał w ogóle nie nosić okularów, coraz częściej zaczynam myśleć o soczewkach.

Ja noszę -1,25 z antyrefleksem. Kiedyś przy zamawianiu nie zaznaczyłem że z antyrefleksem, po prostu była massakra. Jak słonko przyświeciło to patrzyć przez nie się nie dało, a co dopiero prowadzić samochód. Ale poza tym to wolał w ogóle nie nosić okularów, coraz częściej zaczynam myśleć o soczewkach kontaktowych.
 

pola102

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Powłoki antyrefleksyjne - eliminują wewnętrzne odbicia światła, podnoszą komfort widzenia, ostrość obrazu szczególnie w złych warunkach pogodowych, eliminują odbicia świetlne (efekt lustrzany) dla patrzącego z zewnątrz i fałszywe obrazy dla noszącego okulary.
Nazwy warstw antyrefleksyjnych różnią się zależnie od producenta jednak generalnie przedrostek "multi" oznacza powierzchnię wielowarstwową charakteryzującą się większą skutecznością gdyż każda z warstw jest odpowiedzialna za inną długość fal świetlnych, stąd lepszy efekt końcowy.
Określenie "multi" jest również używane w odniesieniu do połączenia kilku rodzajów warstw np. antyrefleks - warstwa hydrofobowa - warstwa przeciwtłuszczowa - warstwa utwardzająca.
Powłoki antyrefleksyjne powodują że do oka patrzącego dociera więcej promieni świetlnych .
Stosowanie warstw ARx jest bardzo wskazane przy szkłach o wyższych indeksach ze wzgl. na refleksy świetlne tworzące się na zewnętrznych krawędziach.
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
ale ile takie okulary przeciwsłoneczne od optyka kosztują ;p ok.5 stów. Wole wtedy z bazaru ;p

Wydaje mi się, że niektórzy mylą fotochromy z antyrefleksami.
Fotochromy są to okulary, które gdy jest jasno z automatu przyciemniają się szkła, a antyrefleksy są do zrównoważenia odbijania światła i do pracy przy komputerze, żeby wzrok nie męczył się tak szybko.
Są to dwa różne rodzaje szkieł.
 
Do góry